W trakcie pobytu na Łotwie generał Leszek Surawski spotkał się z ministrem obrony  Raimondsem Bergmanisem i szefem Sztabu Generalnego SZ Łotwy generałem dywizji Leonidem Kalninsem. Szef Sztabu Generalnego WP odwiedził również polskich żołnierzy stacjonujących w bazie Ādaži w ramach kontyngentu wojskowego eFP (Enhanced Forward Presence) - informuje oficjalny portal Sztabu Generalnego WP. 

Podczas dwustronnych rozmów sztabowych omówiono stan bezpieczeństwa w regionie Europy północno-wschodniej, aktualną sytuację na Ukrainie oraz funkcjonowanie PKW Łotwa w ramach eFP. Ponadto strona łotewska przedstawiła strukturę, zadania i wyposażenie swoich sił zbrojnych.

W ramach spotkania z gen. Kalninsem poruszony został także temat intensyfikacji współpracy szkoleniowej oraz obsady stanowisk w międzynarodowych strukturach wojskowych, dyslokowanych na terytorium Łotwy i Polski - czytamy.

Oficjalną wizytę na Łotwie zakończyło spotkanie generała Leszka Surawskiego z polskimi żołnierzami w bazie Ādaži, podczas którego szef SG WP podziękował im za służbę i starania na rzecz wspólnego, regionalnego i europejskiego bezpieczeństwa.