Dziś wieczorem w Instytucie Polskim w Düsseldorfie (Niemcy) odbyło się spotkanie poświęcone tragedii smoleńskiej.. 

Prawie sto osób uczestniczyło w panelu dyskusyjnym, w tym polscy i niemieccy dziennikarze, przedstawiciele świata społecznego i politycznego – powiedział po spotkaniu portalowi Niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz.

Redaktor relacjonował, że "wyświetlany był film Anity Gargas >>W imię honoru<<, następnie odbyła się debata, którą moderował Cezary Gmyz".

W debacie uczestniczyła Anita Gargas, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", Tomasz Sakiewicz, a także Waldemar Gruna, przyjaciel najbardziej znanego dziennikarza śledczego, który niedawno zmarł, Jurgena Rotha, autora dwóch książek o tragedii smoleńskiej – mówił.

Odnosząc się do szczegółów panelu dyskusyjnego, Tomasz Sakiewicz podkreślił, że "opisywaliśmy wojnę informacyjną, prowadzoną przeciwko tym, którzy prowadzili własne, dziennikarskie śledztwa oraz to, w jaki sposób zafałszowano prawdę oraz to, jak do dzisiaj próbuje się zastraszyć lub dezinformować opinię społeczną w sprawie Smoleńska".

Ponadto podczas wieczoru pamięci w Instytucie Polskim, zaprezentowana została wystawa "Prawda i pamięć" przygotowana przed redakcję "Gazety Polskiej" – opisy sporządzono w języku niemieckim. CZYTAJ WIĘCEJ