Plutony z poszczególnych jednostek brygady zostały sprawdzone poprzez udział w pętli taktycznej. W czasie pierwszego dnia zawodów żołnierze prowadzili działanie jako grupa rajdowa. Po otrzymaniu zadania musieli skrycie przemieścić się do wyznaczonego punktu, gdzie należało wykryć przeciwnika i sporządzić odpowiedni meldunek. Konieczność poruszania się w ukryciu sprawiła, że niektóre ekipy pokonały nawet 18 km. —czytamy na oficjalnym portalu 21. BSP. 

W dalszej części zawodów konieczne było wykonanie natarcia i opanowanie bunkra. Ostatni dzień zawodów również nie należał do najłatwiejszych. Po pokonaniu biegu na dystansie około 3 km. poszczególni żołnierze przystępowali do strzelania sytuacyjnego. Dodatkowo podczas pokonywania pętli należało wykonać szereg działań, które umożliwiały uzyskanie dodatkowych punktów liczących się do ostatecznej kwalifikacji. Dotyczyły one zagadnień takich jak: terenoznawstwo, ewakuacja rannych czy też naprowadzanie śmigłowca — podaje podhalańska brygada.

W zmaganiach pierwsze miejsce zajął pluton 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej. Żołnierze 7. Brygady Zmechanizowanej z Republiki Czeskiej zajęli trzecie miejsce.