Paweł Kryszałowicz to jeden z bohaterów słynnych eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej w 2002 roku. W duecie z Emmanuelem Olisadebe był nie do zatrzymania, dzięki czemu Polacy jako pierwsza drużyna ze Starego Kontynentu awansowali na koreańsko-japoński mundial. Piłkarze stali się wtedy bohaterami narodowymi, wywalczając pierwszy od 16 lat awans na mundial. W Korei nie wypadli najlepiej, ale Kryszałowicz strzelił bramkę w wygranym 3:1 meczu z USA.

Po zakończeniu kariery popularny "Kryszał" pozostawał przy sporcie. Dopadła go jednak koszmarna choroba: nowotwór jelita. 44-letni były piłkarz potrzebuje pomocy, w internecie uruchomiona została zbiórka pieniężna na jego leczenie. Choć nie było to ogłoszone oficjalnie, Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował, że pokryje koszty leczenia w geście uznania za sportowe dokonania Kryszałowicza i wkład w awans na Mistrzostwa Świata.

Troskę o napastnika wyraził także Marcin Gortat. Najlepszy polski koszykarz od lat pomaga potrzebującym. Tym razem na Twitterze zapytał o to, czy w tym przypadku chodzi o napastnika, który niegdyś grał w Amice Wronki. Po uzyskaniu odpowiedzi twierdzącej, potwierdził, że postara się pomóc mu w powrocie do zdrowia.

moja fundacja się skontaktuje z nim bezpośrednio

— Marcin Gortat???????? (@MGortat) 22 lutego 2018

Paweł Kryszałowicz to 33-krotny reprezentant Polski. Dla biało-czerwonej drużyny strzelił 10 bramek.