Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ocenił dziś, że jest bardzo duża szansa, iż stanowisko Polski dotyczące praworządności zmieni się w stronę oczekiwaną przez KE, natomiast stanowisko KE przesunie się w kierunku pozycji Polski.

Kanały dialogu są otwarte na stałe i sądzę, że jest bardzo duża szansa, że polskie stanowisko ewoluuje nieco bliżej naszego, a nasze stanowisko w przesunie się powoli w kierunku polskiego – oświadczył.

O komentarz do słów Junckera portal Niezalezna.pl poprosił prof. Zdzisława Krasnodębskiego, eurodeputowanego Prawa i Sprawiedliwości.

Myślę, że jest to kolejne, bardzo wyraźne potwierdzenie tendencji, która rysuje się od pewnego czasu. Trwają rozmowy i negocjacje, także na poziomie eksperckim. Stanowiska Polski i Komisji Europejskiej się zbliżają, a oczekiwania Komisji Europejskiej stają się bardziej realistyczne – ocenił europoseł.

Prof. Krasnodębski przypomniał, że "od dawna mówiono o tym, a zwłaszcza mówił o tym pan przewodniczący Juncker, że Komisja Europejska chciałaby jakoś wyjść z tego konfliktu".

To świadczy o tym, że negocjacje są na dobrej drodze i miejmy nadzieję, że ten trochę absurdalny spór się zakończy – podsumował.