W Krajowych Eliminacjach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji może wziąć udział każdy artysta powyżej 16 roku życia. Autor oraz wykonawca piosenki nie muszą posiadać polskiego obywatelstwa.  Termin zgłoszeń upłynął wraz z pierwszym dniem lutego. Początkowo wykonawców, którzy zakwalifikowali się do krajowych eliminacji, mieliśmy poznać 6 lutego, jednak w związku z dużym zainteresowaniem konkursem, obrady jury zostały wydłużone do czwartku 8 lutego. 

Informujemy, iż ze względu na rekordową ilość zgłoszeń, jaką Telewizja Polska otrzymała w tym roku do koncertu Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizja 2018, obrady komisji kwalifikacyjnej zostaną przedłużone, a wyniki naboru zgodnie z aktualizacją regulaminu zostaną opublikowane na stronie eurowizja.tvp.pl do dnia 8 lutego 2018.

- możemy przeczytać na stronie organizatorów.

Jak na razie, zgłosiło się ok 50 chętnych. O tym, który polski muzyk ostatecznie pojedzie w maju do Lizbony (zeszłoroczną edycję konkursu wygrał Portugalczyk Salvador Sobral), przekonamy się 3 marca, podczas Krajowych Eliminacji.