Redaktor TVP Info zauważyła, że nasza akcja jest jak "kula śniegowa". Tomasz Sakiewicz zapytany o to, czy to dopiero początek zauważył, że "tak naprawdę dopiero dokonaliśmy mobilizacji Polaków, a etap prawdziwy, czyli dotarcie do mieszkańców Zachodu dopiero teraz się zaczyna".

Tę mobilizację wykonaliśmy poprzez dotarcie do elit – najważniejszych mediów i eurodeputowanych i to dziś dziennik "EUobserver" zauważył, mówiąc o "bombach internetowych". To wpisy pojedynczych ludzi, to nie jest taki atak trolli – mówił Tomasz Sakiewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Europejska gazeta jest pod wrażeniem naszych akcji ws. obrony Polski i Ryszarda Czarneckiego

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" wskazał, że to jest potrzebne.

To wszystko wysyłane tworzy pewien obraz. Mam wrażenie, że jednak ten krok do tyłu ze strony Niemiec się z tym wiąże. Póki Polska się nie broniła, ta sytuacja była dla nich wygodna, ale Polska zaczęła edukować Europę i to jest już dla nich bardzo niewygodne. Jeśli ktoś się z tym zetknie, a wcześniej nie miał z tą historią styczności, to jest to uderzające. Niemcy wolą się uderzyć w pierś. Wolą jednym zdaniem to przerwać. Robią krok do tyłu, bo to już im nie służy – dodał.

Tomasz Sakiewicz wskazał, że "teraz musimy zająć się USA, naszym kluczowym sojusznikiem, ale w sposób łagodny, perswazyjny, oddolny".

Każdy z Państwa, każdy kto nas teraz ogląda, niech weźmie komórkę i wysyła linki, które są na Niezależna.pl. Należy się wystrzegać wypowiedzi prowokacyjnych, bo obrażając nikogo nie przekonamy – mówił redaktor.

SZCZEGÓŁY NASZEJ AKCJI ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ