To już trzeci raz, kiedy zwiadowcy i strzelcy szkolili się w parku Beskidu Śląskiego w okolicach Szczyrku. Zajęcia podzielone zostały na dwa bloki tematyczne: techniki poruszania się w górach i działanie taktyczne z elementami SERE (Survival, Evasion, Resistance, Escape). Celem wyjazdu było doskonalenie umiejętności działania w zimowych warunkach górskich. Skupiono się przede wszystkim na poruszaniu się na nartach zjazdowych, skiturowych oraz rakietach śnieżnych. Następnie szkoleni musieli wykorzystać te techniki podczas zajęć taktycznych. Nauka technik przemieszczania zakończyła się marszem kondycyjnym na dystansie 26 km. — czytamy na portalu wielkopolskiej brygady. 

Kolejnymi tematami realizowanymi przez zwiadowców i strzelców było przenikanie w ugrupowanie przeciwnika oraz przygotowywanie i maskowanie, odpowiednio dla specjalności, stanowisk obserwacyjnych i ogniowych. 

W tegorocznej edycji szkolenia udział wzięło 18 żołnierzy z 7 batalionu. Zimowe szkolenie górskie stanowi jeden z punktów programu szkolenia pododdziałów rozpoznania ogólnowojskowego — podaje 17. WBZ.