Przypomnijmy, że po naszej publikacji do prokuratury trafiło już zawiadomienie o możliwości popełnienia przez lekarza przestępstwa. Zawiadomienie złożyła do Prokuratury Rejonowej w Wejherowie posłanka PiS Anna Sobecka. 

CZYTAJ WIĘCEJ: „W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS”. Taką kartkę wywiesił lekarz!

Głos w sprawie skandalicznej kartki zabrało również WOŚP, które wczoraj poinformowało, że "nie przekazuje sprzętu medycznego prywatnym gabinetom".

Biuro prasowe Naczelnej Izby Lekarskiej poinformowało natomiast, że prezes NRL Maciej Hamankiewicz uznał, iż "postępowanie lekarza może stanowić naruszenie zasad etyki lekarskiej" i przekazał sprawę do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej skierował informacje o wysokim prawdopodobieństwie przewinienia zawodowego polegającego na naruszeniu art. 3 Kodeksu Etyki Lekarskiej do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Wojskowej Izby Lekarskiej, do której należy lekarz i objął to postępowanie nadzorem  

– podano.

Wskazany przez rzecznika przepis Kodeksu Etyki Lekarskiej stanowi, że "lekarz powinien zawsze wypełniać swoje obowiązki z poszanowaniem człowieka bez względu na wiek, płeć, rasę, wyposażenie genetyczne, narodowość, wyznanie, przynależność społeczną, sytuację materialną, poglądy polityczne lub inne uwarunkowania".

Wczoraj przychodnia Panaceum w Rumi, w której był zatrudniony lekarz, zakończyła z nim współpracę.

W związku z zaistniałą sytuacją Przychodnia Panaceum z dn. 16.01.2018 zakończyła współpracę z dr Wojciechem Wieczorkiem.

SZANOWNI PACJENCI, WYWIESZKA NA DRZWIACH UMIESZCZONA NA STONIE INTERNETOWEJ NIE POCHODZI Z PRZYCHODNI PANACEUM. INFORMUJEMY, ZE PANACEUM JEST NIESŁUSZNIE POWIĄZANE ZE SKANDALICZNĄ WYWIESZKĄ. KAŻDY PACJENT JEST DLA NAS WAŻNY 

– poinformowano na stronie internetowej przychodni.

Z najnowszych ustaleń portalu Wirtualna Polska wynika, że Wojciech Wieczorek zrobił sobie przerwę w pracy.

Pana doktora od wczoraj nie ma. Urlop kończy 29 stycznia i wtedy wróci do pracy

poinformował portal.