Jak powiedziała redaktor naczelna i założycielka portalu ddb24.pl Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska w rozmowie z naszym portalem, Facebook zablokował również, jej prywatny profil.

Dostałam powiadomienie, że mój fanpage redakcyjny, na którym miałam ponad 34 tys. fanów został zablokowany, za opublikowanie treści niezgodnych ze standardami Facebooka

- powiedziała nam redaktor naczelna ddb24.pl.

Od tej blokady się odwołałam i napisałam dlaczego jest ona niezasadna. Pół godziny później dostałam powiadomienie, że cały fanpage redakcyjny został usunięty

- dodaje Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.

Jak mówi redaktor naczelna białostockiego portalu, Marsz Życia i Rodziny jest organizowany w tym mieście co roku. Biorą w nim udział tysiące ludzi. Fotorelacja z tego wydarzenia w 2016 roku została udostępniona przez redakcję na Fecebooku. Jak zaznacza założycielka portalu, zdjęcia nie były opatrzone żadnym komentarzem. 

Spośród kilkudziesięciu zdjęć uczestników marszu Facebook wskazał dwa, które rzekomo naruszają standardy portalu.

Facebook nie pierwszy raz cenzuruje treści niezgodne z lewicową ideologią. Warto przypomnieć, że władze serwisu nie widziały nic złego w zdjęciu zamieszczonym przez jednego z użytkowników, na którym brudnymi butami deptał flagę Polski. Na zgłoszenie administracja odpowiedziała, że zdjęcie nie narusza standardów portalu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Brudnymi butami deptał flagę Polski. Facebook: nie narusza to naszych standardów