Dostawa ośmiu helikopterów UH-60M do Gwardii Narodowej Arabii Saudyjskiej oraz dziewięciu śmigłowców UH-60M do Wojsk Lądowych Arabii Saudyjskiej odbędzie się w ramach procedury Foreign Military Sales (FMS).
Prace realizowane mają być w zakładach Sikorsky'ego mieszczących się w Stratford w Connecticut. Kontrakt zrealizowany ma zostać do 31 grudnia 2022 roku. Śmigłowiec Black Hawk UH-60M w porównaniu do starszych modeli został wyposażony w cyfrową awionikę, mają ponadto zwiększony zapas paliwa oraz wzmocniony kadłub, a także nowy układ napędowy i system kontroli nawigacji. Śmigłowiec jest w stanie przenosić do 4535 kg uzbrojenia na zewnętrznych podwieszeniach w tym rakiety Hydra i AGM-114 Hellfire. Może zabrać ze sobą do 12 żołnierzy bądź 6 rannych transportowanych na noszach, zasięg maszyny natomiast wynosi 2 220 km.
Może być wykorzystywany zarówno do misji transportowych operacji poszukiwawczo -ratunkowych, ewakuacji rannych z pola walki, wsparcia piechoty, prowadzenia desantów powietrznych, oraz misji związanych z gaszeniem pożarów oraz innych katastrofach naturalnych. Poprzednie śmigłowce otrzymały między innymi służby ratownicze z National Airborne Service Corps (NASC).