Jak zapowiedział metropolita krakowski w przesłanym mediom nagraniu, zmiana polega na tym, że spotkania odbywać się będą nie tylko – jak dotychczas – w kolegiacie św. Anny, ale i w innych, ważnych kościołach Krakowa.

Na pierwsze tegoroczne spotkanie 18 stycznia arcybiskup zaprasza do kolegiaty akademickiej św. Anny. 

Będziemy wspólnie zastanawiali się, co to znaczy mieć relacje z Bogiem. Właściwie kluczowa sprawa dla naszej wiary, dla miłości, dla chrześcijańskiej nadziei
– powiedział metropolita krakowski.

Miejscami kolejnych „Dialogów” będą kościoły: św. Brata Alberta, NMP z Lourdes, MB Różańcowej oraz bazylika dominikanów. Plan i tematyka są na plakatach oraz stronie internetowej dialogi.pl.

W tym roku „Dialogi” w krakowskich świątyniach poprzedzać mają projekcje filmowe sond ulicznych, nagranych przez organizatorów (duszpasterstwa akademickie archidiecezji krakowskiej) tuż przed spotkaniem z abp. Jędraszewskim.

Metropolita krakowski podczas spotkań odniesie się do nagranych sond, będzie też odpowiadał na pytania, które otrzyma drogą elektroniczną.

W tym roku organizatorzy będą starali się też zachęcić jak największą liczbę młodych ludzi do współorganizacji „Dialogów” 
– powiedziała Joanna Adamik z biura prasowego archidiecezji krakowskiej.

„Dialogi” to cykl tematycznych spotkań abp. Marka Jędraszewskiego z wiernymi, ale także ze wszystkimi zainteresowanymi. Ma to być okazja do lepszego poznania Kościoła. Spotkania rozpoczynają katechezy na wybrany w danym miesiącu temat, następnie metropolita odpowiada na pytania nadesłane drogą mailową i pytania na żywo.