- Rada Krajowa zakończy proces wewnętrznych wyborów w Platformie, to będzie ostatni etap – wybór członków Zarządu Krajowego Platformy. Przedstawi też pewnie przesłanie polityczne na kolejny rok, podsumowujące jednocześnie ten mijający rok

- mówił o głównych założeniach Rady szef klubu PO Sławomir Neumann.

Jak zauważył, 16 grudnia to data symboliczna – tego dnia, przed rokiem rozpoczął się trwający ponad miesiąc protest posłów opozycji na sali plenarnej i manifestacje przed budynkiem Sejmu Komitetu Obrony Demokracji oraz innych organizacji związanych z totalną opozycją. 

- Jest to więc taki moment, kiedy można podsumować mijający rok i nakreślić nasze zadania i cele, bo za rok o tej porze będziemy już po wyborach samorządowych, dla nas niezmiernie ważnych

– dodaje Neumann, który jest liderem partii na Pomorzu.

Najbliższa sobota to także wybory członków Zarządu Krajowego PO. Według medialnych doniesień, w nowym zarządzie nie znajdzie się miejsce dla Hanny Gronkiewicz-Waltz.

CZYTAJ WIĘCEJ: PO zdecydowało o przyszłości HGW

Wiceszefami PO mają pozostać: Ewa Kopacz, Tomasz Siemoniak, Borys Budka oraz wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Dotychczasowe funkcje zachowają również: sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski i skarbnik Mariusz Witczak.

W zarządzie pozostaną też prawdopodobnie: Rafał Trzaskowski, lider stołecznej PO Marcin Kierwiński, poseł Ireneusz Raś i posłanka Urszula Augustyn. Możliwe, że dołączą do nich: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (wcześniej – jak wynika z informacji PAP – brana pod uwagę też w kontekście obsady stanowiska wiceprzewodniczącej), b. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz i posłanka Monika Wielichowska.