Opublikowane na początku tygodnia sondaże wskazują na spadek poparcia dla dwóch największych obozów politycznych, startujących w niedzielnych wyborach - partii chadeckich CDU i CSU oraz SPD.

Z badania instytutu Allensbach dla dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” wynika, że zarówno blok CDU/CSU, jak i SPD, straciły w ciągu miesiąca po dwa punkty procentowe. Na chadeków chce głosować 36,5 proc. uprawnionych do głosowania, a na socjaldemokratów 22 proc.

O trzecie miejsce walczy m.in. eurosceptyczna i antyislamska partia Alternatywa dla Niemiec (AfD), która w tymże okresie zwiększyła swoje poparcie o 2 pkt. proc.

Właśnie wzrost nielegalnej migracji był jednym z głównych tematów kampanii wyborczej w Niemczech, który podgrzewał nastroje obywateli. Winą za porażkę polityki otwartych drzwi dla imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu obarczono przede wszystkim Merkel.

Jak pisaliśmy, we wtorek gwizdami i okrzykami szefowa kanclerz Niemiec została przywitana w mieście Wismar (Meklemburgia-Pomorze Przednie).

CZYTAJ WIĘCEJ: Niemcy mają dość imigrantów? Merkel wygwizdana przez obywateli - WIDEO

Dziś do sieci trafiło podobne nagranie z  Hamburga.

„To samo wszędzie” – komentuje użytkownik @OnlineMagazin, który wrzucił kolejne nagranie.