Byłam na panelu z udziałem firm rodzinnych i tam zwrócono się do mnie z prośbą, ażeby stworzyć jakąś możliwość konsultacji i wzajemnych spotkań po to, żeby rozmawiać o problemach tego sektora – powiedziała premier, która uczestniczy w Forum Ekonomicznym, odbywającym się w Krynicy Zdroju.

Myślę, że w niedługim czasie uda nam się przedstawić propozycję powołania jakiejś rady doradczej, która byłaby zapleczem dla rządu właśnie złożonej z przedsiębiorców. Myślę, że to jest ten konkret, który dzisiaj wywożę z Krynicy wychodząc na przeciw oczekiwaniom przedsiębiorców – powiedziała dziennikarzom szefowa polskiego rządu. 

Beata Szydło przypomniała, że już w kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało powołanie "narodowego forum przedsiębiorców".

Premier podziękowała organizatorom Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu, za dotychczasowe rozwiązania ułatwiające prowadzenie firm. Wyraziła też nadzieję, że tegoroczne spotkanie przyniesie "dużo dobrych dyskusji".