O czołówkowym tekście najnowszego numeru tygodnika „Gazeta Polska” - w którym Grzegorz Wierzchołowski ujawnia fakty łączące zagraniczne władze oraz próby obalenia polskiego rządu przez opozycję i antyrządowe protesty – na antenie Telewizji Republika w programie „Koniec Systemu” z Dorotą Kanią rozmawiał Michał Rachoń.

W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska” opisane zostały kulisy działalności fundacji „Akcja Demokracja”.  Dziennikarskie śledztwo sugeruje, że wątpliwa jest bezinteresowność zagranicznych fundatorów i sponsorów we wspieraniu antyrządowej fundacji „Akcja Demokracja”, która była organizatorem wielu ostatnich antyrządowych protestów. Chodzi między innymi o „Łańcuch Światła” (manifestację niezwykle podobną do protestów, które całkiem niedawno miały miejsce w USA, oraz na Węgrzech).

Dziennikarz TVP Info Michał Rachoń odnosząc się do tych sensacyjnych ustaleń nie ma wątpliwości, że zagraniczne podmioty bacznie obserwują wydarzenia na polskiej scenie politycznej.

- To co się dzieje w polskiej polityce, dla rządzących Europą i Unią jest bardzo niewygodne, co znajduje swoje potwierdzenie chociażby w ostatnich publikacjach niemieckiej prasy „Die Welt” .

- mówił na antenie Telewizji Republika Michał Rachoń.
 
Jego zdaniem fundacje opisywane przez „Gazetę Polską” celowo zaostrzają konflikty i w ten sposób stwarzają w Polsce powstawanie „informacyjnej wojny”.

- Walka w cyberprzestrzeni nie jest tylko pracą hakerów, ale jest walką psychologiczną, próbą wpływania na konflikty. To zjawisko nie jest niczym nowym .

– mówił gość programu „Koniec Systemu”.
 
Więcej o szokujących ustaleniach „Gazety Polskiej” w najnowszym numerze tygodnika: