Kaczyński: wprowadzimy zakaz upraw GMO

Jeśli wygramy wybory, niezwłocznie wprowadzimy zakaz upraw roślin genetycznie modyfikowanych - pisze na swoim blogu na portalu Niezależna.pl prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jeśli wygramy wybory, niezwłocznie wprowadzimy zakaz upraw roślin genetycznie modyfikowanych - pisze na swoim blogu na portalu Niezależna.pl prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - w warunkach polskich uprawy GMO szczególnie zagrażają tradycyjnym gospodarstwom rodzinnym, a zwłaszcza gospodarstwom ekologicznym. Ekspansja upraw GMO to bowiem "zniweczenie szans Polski jako kraju produkującego zdrową żywność i uzależnienie rolników od żądnych zysku wielkich koncernów biotechnologicznych".

"Mój rząd, rząd Prawa i Sprawiedliwości, był jednoznacznie przeciwny ekspansji GMO, nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w czynach. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przeprowadził dwie ważne ustawy - o nasiennictwie i o paszach, w których ustanowione zostały zakazy obrotu nasionami GMO (czyli faktyczny zakaz ich uprawy) oraz zakaz importu pasz GMO. Koalicja PO-PSL te ustawy niekorzystnie zmieniła" - przypomina były premier. 

Kaczyński ostrzega, że ugrupowania tworzące koalicję rządząca przeforsowały niedawno "fatalne zmiany do ustawy o nasiennictwie, w której znalazły się przepisy dopuszczające w praktyce uprawę roślin GMO i wykluczające wydanie skutecznego zakazu takich upraw w przyszłości".

"Jest to działanie niebezpieczne dla zdrowia Polaków i szkodliwe z punktu widzenia polskich interesów gospodarczych. Wyrażam wdzięczność i szacunek dla tysięcy Polaków, działaczy organizacji społecznych i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy aktywnie protestują przeciw tej złej ustawie i domagają się od Prezydenta RP odmowy jej podpisania. W pełni solidaryzuje się z tymi protestami i mam nadzieję, że okażą się one skuteczne" - pisze Jarosław Kaczyński.

Prezes największej partii opozycyjnej zapowiada także: "Jednocześnie składam publiczne przyrzeczenie i zobowiązanie: jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra najbliższe wybory i stworzy większość parlamentarną, całkowity zakaz upraw roślin GMO w Polsce wprowadzimy niezwłocznie!"

Całość wpisu Jarosława Kaczyńskiego w dziale Blogi

 Źródło:

 

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo