W Polskim Kontyngencie Wojskowym wykonującym zadania mandatowe w Bośni i Hercegowinie, odbyły się zajęcia ze szkolenia ogniowego, w ramach których przeprowadzono zawody strzeleckie z wykorzystaniem kbs BERYL - informuje Dowództwo Operacyjne RSZ.

Jak podaje Dowództwo Operacyjne RSZ, strzelanie na strzelnicy w Pazariću niedaleko Sarajewa było doskonałym treningiem, niosło element współzawodnictwa i pozwoliło wyłonić najlepszych strzelców.

Strzelanie było również okazją doskonalenia się w ramach innych czynności, zgodnie ze specyfiką działania komórek EUFOR (określenie wojsk użytych podczas misji pokojowych Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie). Zadanie eskortowania oddziału w rejon strzelnicy i z powrotem otrzymała Międzynarodowa Grupa Żandarmerii Wojskowej. Kolumna pojazdów przemieszczała się zarówno po mieście (zatłoczonej stolicy kraju) jak również drogami lokalnymi. Nie mniej jednak dobre wyszkolenie żołnierzy w szkarłatnych beretach zaowocowało bezkolizyjnym i sprawnym przemieszczeniem zgodnie z założonym normatywem czasu - czytamy.