Wszystko wskazuje na to, że „totalna opozycja” zorganizuje kolejną blokadę Sejmu RP. Wczoraj Grzegorz Schetyna przyznał, że pucz w grudniu ubiegłego roku był zaplanowany i organizowany przez Michała Szczerbę. Mówił też o parlamentarnym nieposłuszeństwie i blokowaniu „złego prawa”. Tymczasem internauci mają używanie. Przypominają „ciamajdan” nie mogąc powstrzymać się od śmiechu.

Byliście tutaj z nami 16 grudnia, widzieliście jak wyglądała organizacja puczu, jak to wszystko się zdarzyło. Mignął mi tutaj poseł Michał Szczerba, bo on był organizatorem puczu wtedy na posiedzeniu sejmu – przyznał wczoraj otwarcie Grzegorz Schetyna. A tak się wówczas zapierali twierdzenia o zorganizowanym puczu. Mówili, że to paranoja.

Lider PO zapowiedział też, że tylko „w sposób spektakularny mogą zablokować złe prawo”. „Będziemy stawać tutaj i utrudniać wprowadzenie tego koszmarnego prawa” – dodawał.

Tzw. totalna opozycja nie może przeboleć uchwalenia nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami.

CZYTAJ WIĘCEJ: Brawo! Nowe przepisy o KRS przeszły. Czas zrobić porządek z „nadzwyczajną kastą” 
 

Być może będzie czas by mówić o parlamentarnym nieposłuszeństwie. Tylko w sposób spektakularny uruchamiając emocje w Parlamencie i poza nim można będzie to zablokować. Nie zostawimy Polaków sam na sam z sędziami wskazanymi przez PiS


– mówił Schetyna.

Zapytany o możliwość ponownego przeniesienia przez PiS obrad do sali kolumnowej stwierdził, że „mamy różne pomysły w tej sprawie”.

W sieci internauci przypominają, jak wyglądał ciamajdan w grudniu.