W czasie drugiego dnia szczytu G20 kamery zarejestrowały dość kompromitujące zachowanie prezydenta Francji. Na krótkim nagraniu, które trafiło do sieci, widać Emmanuela Macrona, robiącego wszystko, aby do wspólnego zdjęcia ustawić się przy Donaldzie Trumpie.

W piątek w Hamburgu rozpoczął się szczyt G20. Na pierwszej sesji przywódcy 19 najbardziej wpływowych państw oraz Unii Europejskiej dyskutowali m.in. o walce z międzynarodowym terroryzmem. Z kolei tematami drugiej sesji obrad były wzrost gospodarczy i wolny handel. Uczestnicy szczytu poruszali też problemy ochrony klimatu i kryzysu uchodźczego oraz partnerstwa z Afryką.

Po zakończeniu spotkania wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia. I właśnie wtedy kamery uchwyciły dziwne zachowanie prezydenta Francji. Macron przepycha się między przedstawicielami innych państw, aby dostać się w pobliże Donalda Trumpa. W końcu mu się udaje i do fotografii pozuje już z uśmiechem obok prezydenta USA. Nagranie z Macronem w roli głównej szybko stało się hitem internetu. Chyba jednak nie o taką popularność Macronowi chodziło...