Dzień przed wizytą Prezydenta Stanów Zjednoczonych ruszył portal PoloniaGP.com gdzie będą się ukazywać wybrane artykuły Strefy Wolnego Słowa w języku angielskim.

Portal powstaje przy współudziale Polonii, m.in. z USA i Wielkiej Brytanii. Pokieruje nim zespół osób związanych z mediami Strefy Wolnego Słowa i Klubami „Gazety Polskiej ” w Ameryce Północnej.

Redaktorem naczelnym portalu został Adrian Wachowiak, dziennikarz mieszkający na co dzień w Londynie.

„Ideą powstania portalu jest otwarcie mediów i tematów podejmowanych przez tygodnik „Gazeta Polska” poza granicami w momencie, kiedy rzetelny przekaz o Polsce jest potrzebny, a zainteresowanie sprawami dotyczącymi Polski wzrasta. Portal spełnia funkcje informacyjną i społeczną i w szerokim rozumieniu służy polskiej racji stanu i Polonii "

– informuje szef klubów „Gazety Polskiej” USA i Kanady Maciej Rusiński, który odpowiada za rozwój portalu.

Portal będzie udostępniał w języku angielskim wybrane artykuły i tematy pochodzące z mediów Strefy Wolnego Słowa, zwłaszcza z tygodnika „Gazeta Polska” - z naciskiem na prezentowanie kompleksowych, a nie epizodycznych informacji.

Docelowo materiały i artykuły zamieszczane na portalu będą w dwóch językach, tak by trafiały również do Polaków poza granicami. Zaplanowano w nim sekcję poświęconą życiu i wydarzeniom polonijnym, działalności ruchów społecznych jak np. Kluby „Gazety Polskiej”, które działają w wielu miejscach Europy, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.


„Choć okazją do inauguracji portalu jest przełomowa wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce, pomysł pojawił się wcześniej w odpowiedzi na zapotrzebowanie, a plany na rozwój portalu są długofalowe i stopniowe”

– dodaje Maciej Rusiński.   

Zachęcamy do promowania portalu w mediach społecznościowych !ZOBACZ WIĘCEJ NA: poloniagp.com