Jugend Festival Młodych – tak nazywa się impreza, która pod koniec września odbędzie się w Opolu. Wydarzenie zapowiedziały organizacje skupiające mniejszość niemiecką w Polsce.  

Festiwal odbędzie się ona 23 września 2017 roku w opolskim Domu EXPO. Jak informuje wprost.pl, wydarzenie ma być skierowane przede wszystkim do młodzieży zainteresowanej kulturą Niemiec oraz językiem niemieckim. 

Na imprezie pojawią się m.in. zespoły Lobotomia, Chwila Nieuwagi czy Comapnieros. Festiwalowi będzie także towarzyszyć konkurs piosenki Superstar 2017.

W trakcie wydarzenia zaprezentują się również organizacje pozarządowe oraz instytucje zajmujące się promowaniem kultury niemieckiej, taki jak DAAD Polska i Instytut Goethego. Będzie też Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae i Niemieckie Towarzystwo Oświatowe.

Głównymi organizatorami Jugend Festival Młodych są Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.