Rzeszowscy zwiadowcy z 21. Batalionu Dowodzenia brali udział w Letnim Zgrupowaniu Wojsk Rozpoznawczych w Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie - podaje oficjalny portal 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. 

Zwiadowcy przez blisko 5 tygodni maja i czerwca ćwiczyli i doskonalili swoje wojskowe rzemiosło na wędrzyńskich obiektach szkoleniowych. Czas ten upłynął na doskonaleniu technik survivalu, maskowania, skrytego przenikania, obserwacji i nawigowania w terenie. Żołnierze doskonalili swoją kondycję strzelecką na terenie wędrzyńskiej strzelnicy zarówno w dzień, jak i w nocy, ale przede wszystkim mieli możliwość wykonania różnorodnych strzelań sytuacyjnych. Strzelnica nawodna na jeziorze Buszno dostarczyła wielu nowych doświadczeń. Zwiadowcy mieli możliwość strzelania z etatowego sprzętu pływającego tj. łodzi rozpoznawczej „ŁRM”, łodzi jednoosobowej „ŁJ”, jak również - dzięki współpracy ze zwiadowcami z 6. Brygady Powietrznodesantowej - z łodzi motorowej - czytamy na portalu. 

Żołnierze wykonywali różnego typu zadania na jeziorze, połączone ze strzelaniem amunicją bojową do celów nawodnych oraz desantem i rozpoznaniem przeciwległego brzegu. W realnych warunkach wodnych można było przetestować posiadany sprzęt i sprawdzić swoją kondycję strzelecką - podaje 21. BSP.