Macierewicz: Gdyby pokazać cały obraz sytuacji, wstrząs byłby ogromny. Wszystko wytłumiała kampania nienawiści

Macierewicz: Gdyby pokazać cały obraz sytuacji, wstrząs byłby ogromny. Wszystko wytłumiała  kampania nienawiści - niezalezna.pl
foto: arch. Anita Gargas/Misja specjalna

W specjalnym wydaniu programu „W punkt” na antenie Telewizji Republika minister Antoni Macierewicz wskazał, że w związku z szokującymi informacjami związanymi z ekshumacją ciał ofiar katastrofy smoleńskiej należy pamiętać, że nie chodzi tylko o to, jak Rosjanie postępowali z ciałami i że zgodę na to wydawały władze i prokuratura – lecz o dowody, jakie znajdują się w trumnach.

Minister Macierewicz zwraca uwagę, że informacje na temat nieprawidłowości związanych z sekcjami zwłok ofiar tragedii smoleńskiej i doniesienia o ryzyku zamiany ciał w przypadku co najmniej kilku ciał, pojawiały się już od dłuższego czasu. Problem w tym, że większość mediów, całkowicie te informacje pomijała.
 

- W jakimś wymiarze opinii publicznej informacje o zamianie ciał były przekazywane jeszcze przez zespół parlamentarny począwszy od 2010 r. Rzecz w tym, że było gigantyczne przeciwdziałanie polityków, olbrzymiej części łże-mediów - chyba tak to trzeba nazwać. Nie chce nikogo obrażać, ale jak można inaczej opisać tych polityków i media, dziennikarzy, urzędników państwowych, którzy systematycznie kłamali w tej sprawie, którzy nie tylko nie dopełnili obowiązków, ale robili wszystko, by Rosjanie mogli tak działać, czego skutkiem są tragiczne obrazy, które dziś docierają. Rację ma jeden z krewnych ofiary katastrofy, że to nie jest koniec. Tutaj trzeba złożyć ogromny hołd rodzinom tych, którzy polegli w Smoleńsku, którzy walczyli o prawdę, by można było po raz pierwszy dokonać badania zwłok. Tu nie chodzi tylko o to, jak Rosjanie postępowali z ciałami i że zgodę na to wydawały władze i prokuratura - tutaj chodzi o dowody, jakie przecież w tych trumnach są i których zbadanie jest obowiązkiem państwa polskiego. Kampania nienawiści wytłumiała to, co dopiero teraz, dopiero dzięki rządowi pani Szydło, dzięki pracy prokuratury, komisji smoleńskiej wydobywa się na jaw, a media zaczynają to pokazywać. Gdyby pokazać cały obraz sytuacji, wstrząs byłby tak duży, że ramię sprawiedliwości zaczęłoby działać – mówił minister Antoni Macierewicz.

 
Jednocześnie Minister Obrony Narodowej wskazał na szereg zaniedbań poprzedniej ekipy rządzącej z Donaldem Tuskiem, Ewą Kopacz i Bogdanem Klichem na czele.

- Straszliwych działań ówczesnej administracji, Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Bogdana Klicha nigdy za mało przypominać. To twórcy sytuacji, która pozwoliła doprowadzić do takiego przebiegu wydarzeń. Przez to, że Klich natychmiast nie powołał komisji badania wypadków lotniczych, a czekał 5 dni, nie było organu po polskiej stronie w Smoleńsku, który musiałby być przez Rosjan traktowany jako równoprawny. Ze strony prokuratury był pułkownik Parulski, który uzyskał zgodę Rosjan na uczestnictwo we wszystkich czynnościach prawnych. Poza asystowaniem przy sekcji zwłok prezydenta Kaczyńskiego nie uczestniczył jednak w żadnych innych czynnościach. To ci ludzie są bezpośrednio odpowiedzialni, że nie było polskiej obecności przy sekcjach zwłok, że nie było ekshumacji, że próbowano ukryć ten straszliwy stan rzeczy, bo próbowano ukryć prawdę o dramacie smoleńskim . Jeden z członków zespołu polskiego domagał się zobowiązania Rosjan do zebrania wierzchniej warstwy ziemi z miejsca katastrofy, przesiania jej, a pan Klich się temu przeciwstawiał [...] Próbowano ukryć ten stan rzeczy, bo próbowano ukrywać informacje o tragedii smoleńskiej – podkreślił minister Antoni Macierewicz na antenie Telewizji Republika.


Opinie użytkowników

..ja bym wolał aby min. Macierewicz zdecydował ostatecznie kiedy beda smiglowce dla wojska ...miał byc w grudniu...kolejne w lutym i marcu....mija prawie rok...a nie ma zadnego ! ..nawet info kiedy, jakie i w jakiej ilosci ! ..kolejna sprawa dron ow..mialy byc tysiace....cisza !...jak sie sklada publicznie deklaracje to wypadaloby je realizowac bo wyglada to bardzo słabo ! ..o realizacji planu narew i wisła nie wspomne ...

I znowu zakrzywianie rzeczywistości. W Smoleńsku nikt nie poległ. Wielcy "Patrioci" i Prawdziwy Polacy na tym forum powinni chyba bardziej dbać o prawidłowe wyrażanie się w naszym ojczystym języku...

Jestem pewien , źe te trzy strzały z pistoletu to dobijanie tych , którzy przeźyli zamach . . .

No to kopaczka jest bohaterką - wbrew zakazowi Klicha przekopała i przesiała ziemię nie tylko z wierzchniej warstwy ale na metr w głąb. Przy okazji, to szczególny rodzaj wolontariatu i opieki psychologicznej nad rodzinami. Może opatentować ?

A ja będę się upierał: Tu-154 lądujący w zagajniku wygląda mniej więcej tak: https://youtu.be/wyaM8oXuOJg?t...

W ostateczności tak: https://youtu.be/__-7ahQdoMo?t...

Połamany, ale w miarę cały. Skąd więc zmasakrowane ciała polskiej elity?

Panie Macierewicz..cenię Pana za inteligencję której próżno szukać u wielu polityków ALE mówiąc to i przyjmując założenie że to byłby szok popełnia Pan karygodną pomyłkę. Działanie powinno być CAŁKOWICIE ODWROTNE, NIE TYLKO POKAZAĆ ALE DODATKOWO ODPOWIEDNIO SKOMENTOWAĆ I UBARWIĆ. Działając z zasadami i mając za przeciwnika ludzi bez zasad, honoru, dumy itp. jest Pan na straconej pozycji. Pana zasady i uczciwość potraktują jako słabość i wykorzystają przeciw.

Jak na Pierwszego Uciekiniera RP spora wiedza o tym co się tam działo.

Wyglada na to, ze dosknale jestes zorientowany, co tam sie dzialo. Chyba powinien i ciebie wezwac prokurator.Cieszysz sie?:)

Ujawniajmy i pokazujmy juz chocby TO... co jest w 100 %-ch Ustalone ! Gdyz pozniej moze sie zebrac TEGO AZ TYLE... ze zabraknie Nam tak Osob jak i czasu i nie zdazymy Obecnemu Pokoleniu chocby juz TO 100 %-we...ujawnic i przedstawic !!

No to Minister Macierewicz czy jego Komisja powinnien przedstawic dowody na to jak doszlo do zamachu ,bo to co dzialo sie po zamachu nie ma sie nijak do tego jak do tego zamachu czy katastrofy doszlo !!!...to ze u ruskich jest i zawsze byl totalny balagan wiedza wszyscy wiec czemu sie dziwic ze nierzetelnie dokonano naleznych badan genetycznych!

A dlaczego nie chcecie po-kazac calego dotychczasowego obrazu sytuacji i dlaczego obawiacie sie tego ogromnego wstrzasu...?? A moze Narod tym bardziej "dodatkowo" to zrozumie i przyjmie wszystko z pewna "ulga i spokojem" biorac pod uwage nabyte wczesniej doswiadczenie z lat 1945 - 1990 !!

Jeśli zamachu nie było, dlaczego wrak ciągle nie u nas? I co bałagan ma do TEGO faktu?

a może dlatego, że ruskie widzą, jak się u nas sytuacja rozwija?
Brak wraku = polityczne utarczki, Putinowi to na ręke.

Poza tym, jeśli był zamach, to gdzie u licha te niezbite dowoy, o których MON ciągle mówi, że ma, że pokaże ale nie pokazuje.

O jakich to niby "niezbitych dowodach mówi ciągle MON"? Idź ukłoń się najpierw pancernej brzozie zanim zaczniesz pisać takie bzdury.

To ty Lasek?

Już nie wierzę w te bajki, za 2 lata będziemy w tym samym punkcie co dzisiaj. Antoni Macierewicz nie przedstawia żadnych dowodów, to co prezentuje to gdybanie, hipotezy, dokumenty, które ujawni a nie ujawnia, wszystko to ma szokować. Szczerze? Niezależnie od zaniedbań poprzedniej ekipy nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzyłby, że w trumnach są szczątki tylko jednej ofiary. Obecnej ekipie pozostaje posprzątać. A ten kto wierzy, że jacyś ludzie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, ten jest nieprzyzwoicie naiwny.
Oczekujecie wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej? Polskie władze nie potrafią wyjaśnić przyczyn wypadku z udziałem Premier Szydło. Kilka aut, wszyscy szczęśliwie przeżyli, świadkowie złożyli zeznania, auta z górnej półki za setki tysięcy złotych, naszpikowane cudami techniki i po niemal 4 miesiącach nie wiadomo jak było naprawdę. A może jednak wiadomo? Tylko jak to "ugryźć"?

Dla ludzi inteligentnych i myślących to wszystko jest jasne. Niejasne jest tylko dla tych którzy mają wyprane mózgi przez TVNy.Widziałeś co się dzieje gdy jedzie samochód uprzywilejowany ? Wszystkie samochody włączają prawy kierunkowskaz i zjeżdżają na prawe pobocze. A młody , niedoświadczony nie widział nie słyszał nie patrzy w lusterko. I jeszcze jedno . Spraw tych nie wyjaśniają władze tylko nie zależna postkomunistyczna prokuratura i sądy.

Swoją drogą, skąd u Ciebie przeświadczenie, że nie widział i nie słyszał? Przecież nie ma żadnych wyników śledztwa. Zarzucasz, że TVNy piorą mózgi, a kto Tobie wmówił, że było tak jak to sugerujesz? TVPiS pod wodzą Jacka Ciemny Lud To Kupi Kurskiego?

To wrodzona inteligencja białego człowieka, brak zarazków charakterystycznych dla rasy ciapatej i nabyta w TV Republika postawa patriotyczna i w TV Trwam mądrość katolika determinuje posiadanie lub nie posiadanie racji. Wszyscy inni wara od takich jak tacy ludzie.

Według Ciebie chłopak był młody, niedoświadczony, do tego ślepy i głuchy. Wyjątkowa inteligencja.

Skoro widział i słyszał to co , zrobił to celowo?

Widzieć, mógł nie widzieć, słyszeć, mógł nie słyszeć bo nie było sygnałów dźwiękowych. Ale to tylko moje podejrzenie, czekam na oficjalne wyniki śledztwa. Mimo wszystko uważam, ze to się ciągnie za długo. I to mnie niepokoi.

śledztwo już jest dawno umorzone, oficjalnie z powodu niewykrycia sprawców, a nieoficjalnie dlatego, że nie udało się udowodnić winy kierowcy seicento. wiem z pewnego źródła

Komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego: Ogniwa Islamu w Polsce - O ponadpolaku Michniku, ekshumacjach smoleńskich, polskich gałęziach Islamu, festiwalu w Opolu oraz publiczne pytanie do prezydenta Bogatyni. https://youtu.be/K1rW5dyJLZA

Jak się czyta te wszystkie doniesienia po Smoleńsku , to ciśnie się pytanie każdemu logicznie myślącemu ; KOGO KRYLI POLSCY PRZEDSTAWICIELE
?

kogo kryli ? wiadomo...
kryli Rosyjsko (Gazprom) Niemieckie (przejmowanie na razie gospodarcze zachodnich ziem i zakłamywanie historii)

pytanie powinno brzmieć :
czy to byli Polscy Przedstawiciele ?

i dlaczego wciąż mają 20% poparcia ?
czy tulu Polaków w czasie wojny podpisało VolkListe ? i przeszło na wnuczków ?
może ktoś ma lepsze wytłumaczenia....?

A jak tam wybuchy?

Nie slyszysz? Dobrych uzywasz pamersow! Dobrze wytlumiaja!Jaka firma?

A jak tam brzoza?Wierzycie we brzozę ciemne elyty? Rozwaliła samolot na tysiące części? Ano wierzycie, bo wy tylko lody umiecie kręcić.

drogi waniuszka - rozumiem że gimnazjaliści groszem nie śmierdzą a tak masz szansę zarobić swoje 70 zł/1000 wklejek.

uświadom sobie w swojej ciasnej główce - nawet jeśli nie uda się udowodnić zamachu to w świetle faktó z artykułu tusk i jego ferajna i tak zapracowali już na 50 lat więzienia o zaostrzonym rygorze.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.