Syn Beaty Szydło odprawił pierwszą mszę

Syn Beaty Szydło odprawił pierwszą mszę - niezalezna.pl
foto: Foto-Rabe (pixabay)

Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił dziś prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu.

„Dziś przede wszystkim świętujemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i ona jest najważniejsza. Wspominamy jak Chrystus, głowa mistycznego ciała, wstępuje do Nieba i tam przebywa w chwale Ojca. Mamy tę nadzieję, że my też będziemy tam z nim przebywać, dzięki temu, że on przyjął naszą ludzką naturę i wywyższył ją w swoim wniebowstąpieniu” mówił ks. Szydło podczas prefacji.

Ks. Tymoteusz przed błogosławieństwem kończącym mszę św. prosił wszystkich o modlitwę w swojej intencji. „Na koniec proszę, módlcie się za mnie. Nie o to, bym był wybitnym księdzem; nie o to, żeby mnie ominęło wszelkie zło. Nie o to, bym robił karierę, ale o to, abym przeżył moje życie tak, jak tu przed wami stoję: jako ksiądz. Pozwólcie, że pierwszym gestem mojego podziękowania dla was będzie to co otrzymałem. Niczego innego nie mam. Podziękuję wam błogosławieństwem. Niech dobry Bóg opiekuje się wami i prowadzi do zjednoczenia ze sobą” – mówił.

Homilię wygłosił ks. prof. Jan Żelazny, promotor pracy magisterskiej Tymoteusza Szydły. „Kapłanem, księże Tymoteuszu, był, jest i pozostanie tylko Chrystus. Twoim zadaniem jest uczynić go obecnym i w naszej przestrzeni wyznaczyć miejsce jego działania. Dokona się to poprzez serce człowieka, ale i poprzez twoje dłonie” – mówił.Premier Beata Szydło po mszy św. wyszła do dziennikarzy z synem Tymoteuszem. Jak powiedziała, napawa on całą rodzinę wielką dumą. Przypomniała, że w przecieszyńskiej parafii, w której odprawił pierwszą mszę św., został ochrzczony, przyjął komunię św. i zaczynał służbę liturgiczną. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Życzymy Tymoteuszowi, by – jak powiedział na końcu mszy, Pan Bóg sprawił, by wytrwał do końca w kapłaństwie i tak, jak dziś stanął przed ludźmi jako kapłan, trwał przez całe życie” – powiedziała Beata Szydło.

Przed mszą św., jeszcze w rodzinnym domu, rodzice udzielili ks. Tymoteuszowi specjalnego błogosławieństwa. Do przecieszyńskiej świątyni przyszli wspólnie w procesji wraz z innymi księżmi. Po Eucharystii każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę obrazek prymicyjny. Obok błogosławieństwa ks. Tymoteusza znalazła się na nim dewiza, którą przyjął. Są to słowa z Listu św. Pawła do Galatów:

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”.


Opinie użytkowników

"O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś"... Niech Pan Bóg błogosławi ks. Tymoteuszowi Szydle. Niech obdarzy go swym pokojem.
Gratulacje, Pani Premier!

Gratulacje dla Pani Premier, jej Męża oraz całej Rodziny. A dla młodego kapłana sił, wytrwałości i Błogosławieństwa Bożego na nowej drodze życia.

Błogosławieni rodzice którzy tak pięknie wychowali swoją latorośl drogą do kapłaństwa Chrystusowego. Wnuków nie będą mieli ale za to wielką rodzinę chrześcijańską w niebie dzięki synowi i jego pracy duszpasterskiej. Wiele łask i błogosławieństwa Bożego życzę nie tylko rodzicom ale i synowi aby swoją posługą kapłańską niósł do ludzi odbicie miłości i światła Chrystusowego. Piękny dzień, dzień Wniebowstąpienia Pańskiego gdy ks.Tymoteusz Szydło wstępuje w szeregi armii kapłańskiej posługi zbawczej Chrystusa.

Ks. Tymoteuszowi Szydło składamy życzenia owocnej posługi, nacechowanej jednością światła i życia, życzymy sił, łaski Bożej niezbędnych aby opowiadał się odważnie po stronie prawdy jak Mama księdza, był cierpliwy, odporny, odważny, bronił świętości życia, rodziny, małżeństwa, był dobrym pasterzem swoich owieczek.

Pięknie. Nie każdy potrafi tak wspaniale wychować swoje dzieci aby również służyły innym.

To ogromny zaszczyt i duma dla rodziców, gratuluję.
A młodemu księdzu życzę, aby to wolne słowo dla naszego wyswobodzenia mógł głosić nam jak najdłużej.
Błogosławieństwa Bożego w posługiwaniu.

To dobrze, że w takich czasach mamy kolejnego kapłana.

Donek wziął ślub ale przed księdzem miał nie klękać - stąd też w świeckiej tradycji naszej POlityki premier nie może klękać przed księdzem. No chyba że ma w tym interes POlityczny. Firankowcy do kościołów a Donek na tron

Tak Donek jak i Bronek "PO jednych pieniadzach"... gdzie o reszcie na razie nie ws-PO-mne !!

Skromność prawdziwa, skromność niewzruszona, skromność odporna na pychę, Kapłaństwem przywdziewa . Szczęść Boże .

Mnie to przekonuje. Słowa skromne i głęboko mądre. Bez nadętości i polityki. Będziemy się modlić i o Ciebie ks. Tymoteuszu żebyś wypełnił swoją misję w godności a Twa posługa żeby była pożyteczna i wolna od grzechu.

NA STRUNACH MOJEJ HARFY

Komu jeśli nie Tobie
Zanucę pieśń moją
Pełną słów wdzięcznych
I cudownych tonów

Czyją jeśli nie Twoją
Wyśpiewać chcę chwałe
Na strunach złotej harfy
W głosach srebrnych dzwonów

Przed kim zegnę kolana
I pochylę czoła
I nuty swe rozsypię
Jak gwiazdy na niebie

I wielbiąc mego Pana
Swą harfą przywołam
Najpiękniejszą muzykę
Mój Boże dla Ciebie

Wyobrażam sobie teraz wściekłe lewactwo które będzie starało się za wszelką cenę złapać księdza Szydło na czymś, jak np. czy nie dotyka jakieś dzieci lub kogokolwiek aby dać artykół na pierwszej stronie że ksiądz kogoś molestuje. Ze względu na mamę ks. Szydło musi bardzo uważać bo wścieklizna lewacka z GW czy TIMES nie śpi

Tak - musi mieć siłę moc i wiarę w swoją wytrwałość. Skoro patriotyzm to faszyzm to On już z definicji jest .. aż strach pomyśleć.

Do specjalisty_od_kur ! Bys wiecej GLU-PO-T na dzien dzisiejszy nie zamieszczal, to PO-lecam... bys PO-szedl juz z tymi swoimi kurami spac ! Kukuu Rykuu... i idzcie juz PO-siedziec na swoim nocnym patyku !!

Tak - Niemcy wypominają Polakom brak miłości bliźniego a sami nie wiedza co to żal za grzechy. O postanowieniu poprawy już nie warto wspominać

Serdecznie gratuluje rodzicom.
Ksiedzu Tymoteuszowi powodzenia i wytrwalosci w kaplanskim stanie.

GRATULUJĘ Pani Premier takiego Syna, a ks. Tymoteuszowi takiej Mamy, a właściwie takich Rodziców.

niech Bog blogoslawi ks.Tymoteuszowi w jego zyciu kaplanskim

Teraz juz wiadomo,ze rodzina panstwa Szydlo byla prawa chrzescijanska rodzina skoro wychowane w niej dziecko "zostawilo barke na brzegu I poszlo za Chrystusem"

Pamiejtajcie o jednym:
Szatan sam z siebie NIC NIE moze ! Może tylko na tyle na ile pozwoli mu Bóg Ojciec. To Bóg Ojciec Jezusa Chrystusa Rules this Earth. O czy ufasz Bogu Ojcu ktory jest Miłością i Miłosierdziem samym?
on mowi tak: "Wystarczy Ci mojej Laski"

Szatan ma tylko wielkie oczy i dużo strachu ale ucieka przez Imieniem Jezus,Matka Bożą, Pismem Sw ba nawet przed wodą swięconą. :-)

Jak Bóg z nami to kto przeciwko nam ? mały śmieszny lucyferek

Jak to powiedział jeden z egzorcystów: "zło szanuje tych którzy mu się opierają". Tylko że ten szacunek pozwala złu odsiać tych których traktuje narzędziowo od tych nad którymi musi mocno popracować. Ten szacunek z reguły objawia się więc cierpieniem w imię Jezusa. Bo życie w dobru to nie bajka ale po nim będzie bajka.

Szatan sam z siebie nic nie może bo tego zabrania mu Bóg Ojciec. Szatan może tylko i aż tyle, na ile pozwalają mu ludzie. To przez ludzi i ludzkimi rękami dokonuje się zło jako że człowiek jest jedyną istotą poruszającą się w pełni świadomie w wymiarze moralnym.

dokladnie tak, BOg dal czowiekowi wolna wole i przykazania.
Jesli czlowiek GO nie slucha to karmi szatana.

Tak to prawda. Nie WOLNO jednak zapominać o swoich ludzkich słabościach. Bóg dał nam wolność czynienia dobra i zła - jesteśmy wolni ale to oznacza również że i wystawieni na grzech. Jeżeli Bóg z nami kto przeciwko nam ? To piękne słowa ale spójrz na żywoty świętych - każdego zło atakowało nie tylko duchowo ale i fizycznie ! Trzeba ufać Bogu ale i mieć dużo WIARY i SIŁY do cierpienia - bo mających się ku Bogu zło atakuje najbardziej. Samego Jezusa zaatakowało na pustyni "bojąc" się "szlachetnie" o to jak Jezus skończy. Jednak tylko potęga mogła mu odpowiedzieć: "nie wystawiaj na próbę Pana Boga swego". My zostajemy to na ziemi z własnym krzyżem i niesiemy go dalej. Oczywiście są pewne zasady o których my nie wiemy a które nie pozwalają na szczęście złu na wszystko co chce ! Bo gdyby tak było to życie byłoby rzezią niewiniątek

Tymoteuszu, Księże Tymoteuszu witaj w Domu, witaj w Winnicy Pana. Dzisiaj z Kościołem modliliśmy się w Twojej intencji. Trwaj przy Źródle, którym jest Pan. Kazanie prymicyjne wygłosił u Ciebie Ks. prof. Jan - znamy się od lat dziecięcych, to Prawy i Szlachetny Człowiek. Niech Cię Bóg błogosławi.

Chwała Panu!!!
Gratulacje dla Państwa Szydło i dziękujemy!
To dlatego nasza Pani Premier jest taka mocna bo jej mowa jest TAK - TAK ; NIE - NIE no i budują na Skale - Wspieramy w modlitwie i uczciwością a jak będzie trzeba to czynami!

No to nie będzie rozdziału Państwa od Kościoła.

A w ktorym "rozdziale" jest, czy ma byc tak na-PiS-ane... ze PO-dpytujesz ??

wal się lewacki ateisto ....

Nie Pan Bog ma ciebie ksieze Tymoteuszu w swojej opiece. Bardzo prosze o wspomnienie za wiare moich dzieci w najblizszej twojej Mszy Swietej.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.