​Kaczyński: Smoleńsk musi być pamięcią wspólną

​Kaczyński: Smoleńsk musi być pamięcią wspólną - niezalezna.pl
foto: @pisorgpl \ Twitter.com

Smoleńsk musi być pamięcią wspólną, niezależnie od tego, co tam się naprawdę stało - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w piątek, w Łodzi podczas uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika ofiar katastrofy w Smoleńsku.

- Smoleńsk musi być pamięcią wspólną, niezależnie od tego, co tam się naprawdę stało - mówił prezes PiS. - Smoleńsk musi być pamięcią wspólną naszego narodu, być elementem budowy naszej wspólnoty, budowy wspólnoty Polaków - dodał.

Monument z nazwiskami wszystkich ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku został usytuowany na tyłach łódzkiej bazyliki archikatedralnej, w bezpośrednim sąsiedztwie tablicy upamiętniającej ofiary Katynia.

Inicjatorem upamiętnienia w Łodzi ofiar katastrofy jest b. metropolita łódzki, a obecnie metropolita krakowski - abp Marek Jędraszewski. Podczas piątkowej uroczystości, prezes PiS podziękował arcybiskupowi za inicjatywę budowy pomnika.

Uroczystości związane z odsłonięciem i poświęceniem pomnika poprzedziła msza święta w bazylice archikatedralnej w intencji Marii i Lecha Kaczyńskich oraz pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej.

Na otwarciu pomnika obecni byli także szef MON-u Antoni Macierewicz, oraz minister kultury Piotr Gliński.

 

Opinie użytkowników

Oczywiście że nie można poprzeć słów pana Prezesa PISu-Jarosława Kaczyńskiego który mówi-"że Smoleńsk ma być pamięcią Wspólną"-koniec cytatu, bo tak na zdrowy rozum na zdrowe normalne spojrzenie na dotychczxasowe mówienie i działanie tzw. Przeciwników Zmamachu nad Smoleńskiem, a może nie nad Smoleńskiem panie Prezesie tylko już w Kraju Naszym, Naszej Ojczyżnie np w Warszawie już, a póżniej tylko albo wcześniej przygotowane wydarzenia zamazywano przez sprzedajnych pseudo-Polaków i pseudo-polityków i Zniekształciuchów-Dziennikarzy na czele z Prawicą także) i dziś po trakich działaniach chce pan narzucić Narrację waszą ta odgórną i co i ja mam uwierzyć w takie niestety bajki i wrzutki? Nie panie Prezesie i jak do tej pory mając przez ponad półtora roku pełnię władzy w Polsce bo Prezydent Wasz, Parlament Wasz ( Sejm i Senat ) Telewizja Publiczna Wasza (oj zgrozo dlaczego takiego mamy skoczka Partyjnego jakim jest na stanowisku Prezesa Telewizji Publicznej jest pan Jacek Kurski=to znaczy że okłamujecie Naród dokładnie) więc nie można a nawet nie wolno Narodu Oklamywać i Samego siebie panie Prezesie i Najwyższy już czas na skuteczne działąnie tego Rządu i pana Prezydenta a nie wzasjemne okładanie się swoimi racjami !Przestańcie już dokonywać Otwarcia pomników tablic i innych jeszcze detali ku Czci Śp.Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki Marii i tak jak kiedyś budowano Pomniki i Popiersia dla Ówczesnego Papieża Jana Pawła II a który w czasie swoich Pielgrzymek apelował aby poprzestać z takimi Dziękczynieniami i Uznaniami za jego Życia bo to nie na tym polega Uznanie i wdzięczność a poza tym wydawano pieniądze na te cele i pozakładano Fundacje i tak samo i dziś zakłada się i co ? i jak widać Popiersia stoją ,Pomniki stoją ,Tablice Pamiątkowe otwierane a Okoliczności śmierci i Prawdy co się stało 10 kwietnia 2010 roku do dziś nie wiemy, Naród Polski nie może dowiedzieć się Praw2dy chociaż kierując się zwykłą intuicją i faktami jakie zaistniały po tej Katastrofie-Zamachu to każdy myślący Polak-Rodak-Patriota ma Odpowiedz i wie co i jak się stało i dlaczego tak się stało nad Smoleńskiem w IV.2010 roku.To tyle na ten temat i popieram wypowiedz forumowicza z jego wpisem z godz.18.18 i doikladnie tak nie wolno ani Panu ani innym Politykom także partii PIS wciskać takie sugestię bo to nie uda się i Prawda musi wyjść na wierzch tak jak Oliwa zawsze sprawiedliwa się wylewa na wierzch!

P.sObudżcie się w końcu i do dzieła bo wstyd i nie grillujcie tylko pomyślcie o Polsce i Jej przyszłości=ZROZUMIANO POLACY-RODACY?
NIE OBRAŻĄJCIE ZA TE SŁOWA JAKIE NAPISAŁEM BO mam rację i obudż się Polsko a nie patrz na rządzących w Kraju bo nic nie zrobią bo niestety białe rękawiczki nie są w stanie założyć sobie na swoje ręce i tyle.

Żadnej "pamięci wspólnej" nie wolno narzucać , jeżeli już to trzeba zapytać się suwerena w następnym referendum i jego zdanie docenić . Zmieni się ekipa rządzących i następna zamiast zajmować się ustawami i wdrażąć je w życie , będzie zajmować się zdejmowaniem tablic , przenoszeniem pomników I ORGANIZACJĄ DODATKOWYCH ŚWIĄT

Należy z całą mocą podkreślić, że część biskupów wchodzi na drogę targowicy. Słowa Pieronka, porównujące pomniki Św. Pamięci Lecha Kaczyńskiego do pomników Stalina należy rozpatrywać, jako głos po stronie obozy zdrady narodowej i powrót do wzorów biskupów Targowicy. Bezpardonowy atak na pamięć Naszych bohaterów i świadomość narodową Narodu Polskiego.

Nazwanie miesięcznicy, tylko polityką to odmawianie nam prawa do kultywowania religii we własny sposób.

Poznanski Abp. Gądecki spiewał "Boże coś Polskę" zawsze wg tej wersji jaką "czerwoni" sobie życzyli.

Kultywowanie religii we własny sposób nazywa się herezją. Tak dla wiadomości.

to jaka jest prawda?

Czyli "TAM" była" Katastrofa" (niezależnie od tego co tam się stało) może przeliczymy swiadków co "przypadkowo" PO-ginęli. - QUO-Vadis - PiS-ie.

"niezależnie od tego, co tam się naprawdę stało"

KTO i DLACZEGO doradza Panu Prezesowi, by wciąż trzymał się tej durnej narracji o "nie do końca wyjaśnionych przyczynach, nie w pełni znanym przebiegu, wątpliwościach względem sytuacji"? Mamy ustalenia Komisji, mamy wyłuszczone wszystkie fakty, a tu wciąż taka mowa. Kto to nadzoruje, kto pilnuje, by Pan Prezes nie mówił wprost o Zamachu, tylko woalował swoje wypowiedzi niedopowiedzeniami i ciągłym "dążeniem do prawdy"?

Bo ustalenia tej komisji są dla ciebie ogłupiona sierotko. I tylko tacy jak ty w nie wierzą. Prezes nie wierzy bo zna prawdę.

dlatego , ze tą prawdę trzeba udowodnić a winnych skazać

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.