Rząd Hiszpanii odznaczył... hakera

Rząd Hiszpanii odznaczył... hakera - niezalezna.pl
foto: Markus Spiske raumrot.com

Rząd Mariano Rajoya uhonorował odznaczeniem hakera, który pomógł w walce z cyberatakiem przeciwko głównemu operatorowi telefonicznemu Hiszpanii - spółce Telefonica. Mężczyzna odebrał medal przyznawany funkcjonariuszom policji.

Hiszpański minister spraw wewnętrznych Juan Ignacio Zoido wręczył tzw. Biały Medal Gwardii Cywilnej hakerowi Chemie Alonso, który 12 maja br. udzielił wsparcia policji i służbom, gdy doszło do ataku typu ransomware (z użyciem złośliwego oprogramowania wymuszającego okup).

Celem ataku był główny operator telefoniczny Hiszpanii, spółka Telefonica. Jej władze poinformowały, że pomoc Alonso była decydująca dla poradzenia sobie z cyberatakiem. Ujawniły również, że haker od pewnego czasu współpracuje z firmą w zwalczaniu zagrożeń informatycznych i jest przez nią opłacany.

Chema Alonso wkrótce po ataku na system Telefoniki umieścił na swoim blogu informację bagatelizującą szkody wyrządzone operatorowi przez cyberterrorystów. Przyznał jednak, że zagrożenie dla systemu informatycznego Hiszpanii było poważne.

W czwartek madrycki haker opublikował porady dla instytucji i osób, których komputery zostały zainfekowane przez złośliwe oprogramowanie.

Opinie użytkowników

i tak powinno byc. Tylko glupki wsadzaja takich do wiezienia.
Nawet powinien byc konkurs na zhakowanie ministerstw polskich. Wtedy moglibysmy byc prawie pewni ze sa dobrze zabezpieczone.

W POLSCE BY GO ZNISZCZYŁA MILICJA ZWANA POLICJĄ, A MAFIA SĄDOWNICZO PROKURATORSKA PASTWIŁABY SIĘ NA NIM PRZEZ KOLEJNE 10 LAT. BYDŁO.

Żadna nowość, tak postępują służby na całym świecie.

Szefami ochrony w amerykańskich kasynach z reguły są byli
szulerzy

Pfuuu, medal ?!?! I co sobie za niego kupi?
Zwykly socjalony zwierzak z muslilandu wiecej kasy dostanie na gwalcenie Europejek i podladanie bombek niz wasz haker.

Do dyrektora kopalni przychodzi kobieta i mowi:
- Co wy tu mojemu staremu za medal daliscie. Premie wy mu lepiej dajcie.
- A czy Pani wie co to za medal? To jest Order Odrodzenia.
- Co wy mi tu za glupoty gadacie. Od rodzenia to ja jestem, a on jest od zarabiania pieniedzy.

swietne to to, naprawde.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.