Niby zwykłe zdjęcie

Niby zwykłe zdjęcie - niezalezna.pl
foto:

Na portalu Alt Right Report amerykański dziennikarz zamieścił zdjęcie z warszawskiego metra, które wywołało prawdziwą sensację. Cóż takiego zobaczyli na zdjęciu internauci, że obiegło ono cały świat i wywołało falę komentarzy?

Zdjęcie przedstawia zwykłych pasażerów metra, którzy czytają książki, słuchają muzyki, jest czysto, a ludzie są porządnie ubrani. Dla nas to normalny widok, nie dostrzegamy niczego, co mogłoby wywołać jakieś emocje. Jednak czytając komentarze zachodnich użytkowników portalu, dowiadujemy się, że taka sytuacja jest dla nich całkowicie niezrozumiała. Są zdziwieni, że ktoś nadal czyta papierowe książki, że jest czysto, że np. „Tylko tam siedzą. Nikt nie próbuje nikogo zabić. Jakie to dziwne. Na pewno to na tej planecie?”, „Tak, to wygląda jak metro w Paryżu 40 lat temu” – napisał inny internauta. Polonijny portal „Polish Express” zamieścił opinie mówiące o tym, że „Amerykanie są zachwyceni zdjęciem z warszawskiego metra” i cytuje jeden z wpisów: „Dlaczego nie ma kału ani moczu czy czarnych palących skręty?”. Oczami wyobraźni widzę podobne zdjęcie i metro pełne imigrantów, gdyby nadal rządziła koalicja PO-PSL. Aż strach się bać.
 

Opinie użytkowników

nie imigrantow lecz muzulmanow!

SEJM Rzeczypospolitej Polskiej
Sz.Pan Marszałek M.Kuchciński

Zwracam się z APELEM aby w ramach wymiany doświadczeń pomiędzy parlamentarzystami polskimi a francuskimi, zorganizować dla posłów PO-PSL tygodniowy wyjazd do Paryża.
W agendzie takiego służbowego wyjazdu obowiązkowo ma być:
1) WYŁĄCZNE korzystanie z komunikacji publicznej w Paryżu - w celu porównania sprawności, niezawodności i logistyki takich środków jak metro w Warszawie i metro w Paryżu
2) Analiza ruchu ulicznego w zatłoczonych aglomeracjach (WYŁĄCZNE piesze chodzenie naszych posłów po ulicach Paryża a w szczególności w tzw. strefach zamkniętych i nocą - bez obstawy wojska i żandarmerii francuskiej)
3) spotkania z przedstawicielami większości kulturowej LGBT

A na najbliższym posiedzeniu Sejmu powinna odbyć się debata: "kierunki rozwoju RP w aspekcie doświadczeń Francy"

Bruksela i Moskwa robią wszystko, żeby to zniszczyć. Wtórują im Berlin i Waszyngton.

stardekTo miłe, że metro jest takie spokojne - ale warszawskie metro to jedno z najkrótszych na swiecie i dlatego łatwe do upilnowania. Pewnie też zdziwili by się gdyby się dowiezieli, że warszawskie metro jest...bezpłatne (chodzi o to, że nikt nie pilnuje i ogromna ilość ludzi wchodzi omijając bramki i władze tym się nie interesują).

Jesteśmy wreszcie u siebie, mamy prawo tu być i układać swoje życie tak jak nam się podoba, dobrze dla nas, naszych dzieci i wnuków. Bez "sąsiadów pukających w ściany", bez ich pouczania, pychy, arogancji i agresji, jak to tyle już razy miało miejsce. Mamy prawo do tego małego kawałka świata, między Odrą a Bugiem, Tatrami i Bałtykiem. Co więcej JESTEŚMY ZA NIEGO ODPOWIEDZIALNI przed Bogiem, przed historią i przed tymi, którzy przyjdą po nas, by tu w naszym grajdole śmiać się, płakać i wzruszać po polsku i w języku Mickiewicza prowadzić długie, nocne rozmowy. Nie pozwolimy odebrać tego prawa żadnym Grasiom ani Pieronkom, Tuskom i ich Kopaczom, żadnym pijakom ani karierowiczom z Brukseli czy Moskwy, po których za 20 lat nie będzie śladu.
Zapłaciliśmy wszak za prawo do bycia Wolnym Polskim Narodem straszliwą cenę życia i krwi kilku pokoleń naszych dziadów, ojców, braci..
Nie pozwolimy, by za 200, 300, czy 500 lat nasze decyzje wspominano tak, jak do dziś wspominamy głupotę i krótkowzroczność Konrada Mazowieckiego sprowadzającego Krzyżaków do Polski. Narodu z tak bogatą (również w najgorszym znaczeniu tego słowa) historią, nie stać na powtarzanie tych samych błędów.
Dziś widać zupełnie jasno, że Brukseli (a więc Niemcom) zależy, byśmy nie przetrwali jako silny naród ze swoją odrębną kulturą oraz wzmacniającą tożsamość chrześcijańską wiarą, z których wynika zdolność promieniowania na inne europejskie narody.Chodzi tu o coś znacznie poważniejszego nawet niż kwestia bezpieczeństwa przed zamachami, gwałtami, bezpieczeństwa naszych córek, żon i nas samych. WALKA IDZIE O PRZETRWANIE NAS JAKO SUWERENNEGO I PODMIOTOWEGO POLSKIEGO NARODU. Nasze pokolenie ma święty obowiązek, by to zapewnić, przeciwstawiając się uparcie wszelkim inicjatywom narażającym na szwank to co dla nas najświętsze i najcenniejsze..

Widzę że Autor polubił stronę, prowadzoną przez dwóch amerykańskich prawicowców: aktywnego zadeklarowanego geja oraz imigranta ekonomicznego z Grecji o ciemnej karnacji, którego w Polsce wzięto by z wyglądu za Syryjczyka. I jak rozumiem, to z forum na tej stronce, Autor czerpie swoją wiedzę o problemach Ameryki - mianowicie że problemem tym są kolorowi. Nie bieda, nie przestępczość, tylko kolorowi, bo to kolorowi są biedni i kolorowi kradną. A w Polsce jest tak pięknie dlatego właśnie, że nie ma kolorowych. Dlatego właśnie nie ma tu biedy ani przestępstwa.

Cóż, że w Ameryce żyją rasiści, to nie żadna nowina. Przecież to w Ameryce istniał przemysł niewolniczy, w Ameryce powstało KKK, w Ameryce więziono aktywistów i zamordowano Luthera Kinga, i to w Ameryce istnieją dziś jawne i zarejestrowane organizacje neonazistowskie, pozdrawiające się salutem i dumnie noszące swastyki na swoich marszach. Nie jest też żadnym newsem, że współcześni rasiści mają swoją mekkę właśnie na tamtym forum - w tym wspomniani neonaziści.

Czarni w USA to jak u nas cyganie neroby, pasozyty, złodzieje oczywiście na swoim podwórku nikogo nie okradna ale pójda dwa dalej juz wtedy jak tylko mają co kradna. Zyja na zasiłkach, z naszych podatków tak jak chce merkel i lewactwo te z PZPR( czytaj SLD) jak z POUDUW bo to ta sama mafia żydokomuny i agentury dzis Berlina , Paryża, Brukseli i oczywiscie nie zapomnieli o Moskwie są jej wierni jak psy ogrodnika

Handel ludźmi jest tak stary jak ludzkość. Istniał we wszystkich rasach i nie musiało to się odbywać na zasadzie ,że biały handlował czarnym , a czarny białym. Ten kto był silniejszy, ten narzucał swoją wolę. Przecież jeszcze kilkaset lat temu Tatarzy zapuszczali się do Rzeczpospolitej po jasyr, czy nawet dzisiaj sa przypadki w Polsce handlowania atrakcyjnymi kobietami..
Różnice kulturowe, rasowe, religijne , światopoglądowe, upodobań, przynależności do grup zawsze będą źródłem konfliktów, dlatego im społecznosć jest bardziej jednorodna, tym mniej powodów do konfliktów. Polacy mimo znacznej jednorodnosci są i tak znacznie skłóceni, dlatego inicjowanie źródeł nowych konfliktów na podstawie odmiennosci jest szkodzeniem, potęgowaniem chaosu i wyrazem albo głupoty, albo celowej nikczemności. Wiemy z doświadczeń wewnętrznych(Rzeczpospolita była kiedyś krajem wielonarodowym) i zewnętrznych, jak konfliktogenna bywa odmienność , więc nie potrzebujemy nowych doświadczeń, sprowadzając tu obcych o znacznej odmiennosci.
Bieda jest albo wyrazem własnej niemocy(poważna choroba lub głupota,), albo lenistwa, albo niekorzystnych warunków zewnętrznych. W przypadku USA obecnie można brać pod uwagę tylko pierwsze i drugie, bo warunki do bogacenia się lub porządnego życia są dobre. Opowieści ,że przestępstwa w USA powstają z powodu biedy jest daleko idącym rozmijaniem się z prawdą, gdyż to sa zazwyczaj młodzi mężczyźni,, więc z pewnością zdrowi, żyją w dobrych zewnętrznych warunkach, bo USA należą do bogatych krajów o niskim bezrobociu, więc wychodzi na to ,że zamiast pracować wolą się lenić i żerować na innych.
Ludzie ostatnio w imię tzw. poprawności politycznej nie uwzględniają różnic genetycznych.
Niestety, różnimy się nie tylko wyglądem, ale też i innymi cechami. Narody sąsiednie potrafią się znacznie różnić, a co dopiero rasy. Ludy północy bardzo się różnią od ludzi z południa, wynika to z warunków środowiskowych. Ciężkie warunki życia na północy ewolucyjnie przystosowały ludzi do dużej zapobiegliwości, pracowitości i współdziałania.
Ludność ciepłego klimatu jest bardziej rozpieszczona warunkami zewnętrznymi i nastawiona bardziej indywidualistycznie, więc skłonna bardziej do zachowań antyspołecznych, czyli wykroczeniom przeciw grupie, przestępstw.
Dlaczego o narodach , których korzenie są z dalekiego południa, a zamieszkują Polskę mówi się , bądź mówiono bardzo krytycznie? Bo jest konflikt w sposobie bycia. Polacy są mentalnie północni i nie pasuje im antyspołeczny sposób życia południowców.
Oczywiście generalizuję, bo zawsze też istnieją indywidualne przypadki , które zaprzeczają regule, ale jednak reguła istnieje i tak wygląda.

Tak "Tofik ty nie jesteś inny ty jesteś ............... oryginalny".

"Przecież to w Ameryce istniał przemysł niewolniczy," Bez nachalnej lewackiej propagandy bym prosił. Pisząc o początkach niewolnictwa sugeruję zaczerpnąć trochę wiedzy. Handel niewolnikami rozpoczęli Żydzi usunięci z Hiszpanii i Portugalii do Maroka. To na ich zlecenie wodzowie rywalizujących plemion murzyńskich łapali murzynów z nieprzyjacielskich plemion. Spędzani byli oni na wybrzeże skąd zabierali ich europejscy armatorzy (okręty) na Karaiby, a później do południowych stanów Ameryki. Procederem tym parali się również kupcy arabscy po wschodniej stronie Afryki. Właściwie to Arabowie byli prekursorami handlu niewolnikami.

tak-toczna tawariszcz pałkownik! Amierikanskije impierialisty, wot swołocz!

Tak, tak. A teraz idź pod inny news, przekonywać że bazy wojskowe USA w Polsce są niepotrzebne i że Orban dobrze robi, nie uczestnicząc w sankcjach wobec Rosji.

Zdrastwuj , ciebie gdzie tu przygnalo. Wracaj do swoich siac propagande.

Dokładnie tak by było.
Ubogacenie kulturowe w praktyce.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.