Era nowej dezinformacji

Era nowej dezinformacji - niezalezna.pl
foto:

Dotychczas mieszanka prawdy i fałszu zwana dezinformacją była głównym narzędziem kształtowania opinii publicznej społeczeństwa, które należało obezwładnić. Była to jednak w pewnym sensie technika mało zaawansowana, gdyż polegała na podawaniu odbiorcy gotowych fałszywych informacji i opinii do przyjęcia, dzięki uwiarygodnieniu ich porcją prawdziwych wiadomości.

Chodziło więc o przekonanie ofiary. W ten sposób odbiorca zwolniony był od samodzielnego myślenia, a chodzi przecież o to, by dzięki samodzielnej pracy umysłowej doszedł do takich wniosków, jakich my chcemy. Wtedy będzie przekonany o samodzielności i będzie powtarzał, jak już to czynią hordy wielbicieli Putina: „Przecież sam to wymyśliłem”. Nowa technika została opracowana w Rosji i jest stosowana przez nią na masową skalę. O jej sukcesach świadczą setki stron internetowych, portali i blogów prowadzonych przez wielbicieli Putina na Zachodzie i w naszym regionie bez żadnych instrukcji i powiązań z FSB, GRU czy SWR. Nie ma tu instruktarzu, co pisać, jak kłamać, co pomijać. Siatka agentury wpływu, często bezwiednej, tworzy się sama. Wystarczy, że kilka inicjujących źródeł dostarcza treści odpowiednio sprofilowane, by zostały przejęte przez grupy docelowe, a te zaczną je powielać i samodzielnie tworzyć podobne. Najważniejsze jest rozpoznanie takich grup. Mogą to być antysemici lub przeciwnicy szczepionek, fundamentaliści katoliccy bądź zwolennicy powrotu do religii Słowian. Sztuka polega na dostarczeniu grupie docelowej takiej mieszanki fałszywek, interpretacji, bałamutnych opinii, błędnych poszlak i prawdziwych informacji, by w oparciu o nią doszli do wniosków, jakie chcemy, by sami rozpowszechniali.  

Opinie użytkowników

Aktualnie «gorąca» sprawa tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie jest wzorcową ilustracją i poligonem działania metody auto-manipulacji. Przepięknie w tej sprawie widać - kluczowe, jak sądzę, dla działania mechanizmu auto-dezinformacji - głębokie przekonanie artykułowane nieomal zawsze słowem «wiara».

Wiecie, sa tez blogi prowadzone przez niezbyt lotnych delikatnie rzecz ujmujac kolesi, ktorzy maja spora widownie, sa zrodlem sensacyjnych linkow, materialow wideo...oczywiscie ze autorom ktorym brakuje najprawdopodobniej paru klepek raczej trudno zarzucic jakas szczegolnie zla wole. Poza tym to chyba dobrze, ze istnieja osobliwe "ogniska Kulturalne" i inne tppr-y roznych odlotowcow. Chocby z tego wzgledu, ze czesto griluje sie tam kwestie/problemy trapiace obecnie ludzi, a ktore dziwnym/tajemniczym trafem umykaja soecjalistom od informacji. Esencja to tematy tabu/zakazane/wypierane. Najlatwiej sie gospodarzy.

Kto upowszechnia nienawisc do swojego brata,ten morduje Polske.
Polska albo bedzie czysta,szlachetna i katolicka,albo Jej nie bedzie w ogole.
Kazdy podlec i klamca jest dlatego sojusznikiem Komuny,chocby byl nawet w czolowce PIS.
Trudno o wieksze szalenstwo niz budowa Polski,ktora mialaby byc oparta na zasadach niemieckich,lub rosyjskich.
A w praktyce przeciez i w PIS-ie jest masa ludzi,ktorzy chca z niego zrobic powtorzenie PZPR.
XXX
Musimy sie ROZNIC od Komuny nie tylko przynaleznoscia organizacyjna,lecz nasza moralalnoscia katolicka.
Bo poza katolicyzmem Polski po prostu nie ma.

Ameryki nie odkryję ..jednak w reklamie używane są chwyty
"wmawiania" odbiorcy danego produktu (a czemu nie ideologii)
ponad inne . Chodzi o naszą podświadomość. Tak nami manipulują, tak kombinują..że w danym momencie, jak w trakcie przecięcia się prostych- powstaje punkt.. Czyli- uaktywnia się w sposób zaplanowany (zaprogramowany) nasza świadomość. Rezultatem czego robiąc zakupy wybieramy ten produkt a nie inny..A "produktem" może być reakcja w danej kwestii (emigranci, sympatia dla kogoś antypatia dla innego..itp)
Są od tego specjalne odziały wojska -jak najbardziej..
Po raz pierwszy(?) użyte w Chile przy obalaniu Allende..(Francuzi)..
No , cóż..ratunek , jaki postrzegam to PROGRAM NAUCZANIA..Logika , Logika .. kształcenie samodzielnego - krytycznego myślenia..A w praktyce - pytanie dość rozpowszechnione -przecież, w internecie "udowodnij że nie jesteś robotem" czyli test -Captcha.
Szacun dla autora!

Wowa Putin jest Boski tak jak Wowa Lenin.

„Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadną obelgi i nienawiść”
Konfucjusz

Ten cytat propaguje dr Franc Zalewski, który niebardzo angażuje się w bieżące sprawy polityczne. To „człowiek renesansu”, człowiek o kontrowersyjnych (?) poglądach dot. wielu dziedzin naszej wiedzy.

PS. Rosjanie, tak jak i „rzymianie”, niczego nie wymyślili – ukradli, i twórczo wykorzystali osiągnięcia swoich poprzedników, oraz narodów podbitych i zniewolonych.

Targalski ma racjonalne myślenie.
Wielu bezmyślnych wyznawców "PO" i "PiS" nie ma czegoś takiego w sobie ;)

Pytania do Pana dr Targalskiego
Jak Pan myśli, jakie są przyczyny tego,że ciągle jeszcze nie potrafiliśmy zrobić wszystkim zbrodniarzom Norymbergii po to,żeby ich wszytkich skutecznie,szybko, sprawnie i przykładnie ukarać i to tak,żeby ich odsunąć – i to raz na zawsze - od wszelkiej władzy i od wszelkich wpływów? Dlaczego nie potrafimy ich przykładnie i skutecznie ukarać? Dlaczego musimy się z nimi szarpać przez tyle dziesięcioleci?
I kolejne pytanie.
Jakie straty ponosimy,bo cackamy się z bandytami?Musimy te straty przeliczyć na liczbę Polaków,którzy opuścili Ojczyznę i na ciągle przecież kradzione nam miliardy złotych?
Dlaczego ciągle się cackamy z groźnymi bandytami z ZSRR/PRLu/III RP? No ile można?! Ile można, do jasnej cholery, tak się cackać z tymi przeklętymi bandytami?!

Tchórzostwo, uwikłania elit politycznych, system feudalny czyli brak państwa. Na Pana pytania odpowiedziałem w poprzednich odcinkach.

Mało to Rosji pomoże

PONIEWAŻ
http://www.bbc.com/news/world-...

Wielki przełom energetyczny. Chiny rozpoczęły właśnie wydobycie gazu z hydratów metanu.

Gazu w hydratach metanu na świecie jest prawdopodobnie co najmniej 2 razy więcej niż w znanych do tej pory źródłach gazu.

Koniec państwa rosyjskiego zbliża się WIELKIMI KROKAMI.

Cytat z tego artykułu "It's thought that there is as much as 10 times the amount of gas in methane hydrates than in shale for instance. "And that's by conservative estimates," says Prof Linga.

Czyli gazu w hydratach metanu jest co najnmniej 10 razy więcej
niż gazu łupkowego
na całym świecie.

Rosja padnie
i już nigdy się
nie podniesie.

Czy mozna dyskutowac serio z czyimis obsesjami,i z ludzmi ktorzy utozsamiaja katolikow i narodowcow z agentura rosyjska ?

Z artykułu red. Targalskiego wynika, że uważa on, iż te grupy wykorzystywane są przez stronę sowiecką jako "pożyteczni idioci". Autor nie określił nigdzie tychże grup mianem "agentury rosyjskiej". Czyżbyś również nie rozumiał prostego tekstu?
Poza tym, czy twierdzenie o (głównie) rosyjskiej polityce celowej manipulacji informacją i w efekcie dezinformacji całych grup narodowych i społecznych przez specjalne brygady trolli internetowych jest nieprawdziwe? Czy określanie opinii zgodnych z faktami mianem "czyichś obsesji" nie podpada pod mechanizm dezinformacji internetowej, o którym pisze p. Targalski?

Jestes nieprzyjemnym czlowiekiem,podstepnym,i manipulatorem.
Pomijam juz,ze sugerujez w takim typowym sosie klamstwa KOD-ziarskiego,ze to ja jestem agentem.
Tymczasem slady twojej pisaniny,jak i u innych podobnych KOD-omitow ,wskazuja wlasnie na Ciebie.

"Narodowcy" w Polsce to klasyczna kremlowska agenturalna hodowla. Ci przedwojenni też nie lepsi, bo bawili się w "politykę pragmatyczną". Jednym słowem nic dobrego, ale by to zrozumieć, trzeba mieć dobrze odrobione lekcje z historii, a nie dawać uwodzić się krzykliwym hasełkom dla gimbazy.

Podlosc i klamstwo zawsze sluza bez wyjatkow Wrogom Polski.

wszystko prawda panie targalski ......
Ale co z tego gdy rzad i PiS zadnych wnioskow nie wyciaga z tej prawdy a media i prasa w dalszym ciagu nalezy do obcej agentury wplywu.Poczatkowo byla mowa o nowych ustawach,regulacjach wzorowanyc na niemieckich i co i nic a czas ucieka indoktrynacja spoleczenstwa trwa.

Widać to wyraźnie na portalach stanoiwiących własnośc Niemców, gdzie usłuzni redkatorzy piszą co im ślina na język przyniesie, a czy to jest prawda niech każdy sam do tego dochodzi, gdy wielu jest pozbawionych my slenia.

Uderz w stół, a wszystkie kacapskie i szwabskie trolle zaraz się ujawnią broniąc swojej "wolności" znani tu z trollowania jak tylko mowa o Rosji, Ukrainie, patriotyżmie, Polsce, honorze i uczciwości. Pożyteczni etatowi idioci jak jeden w tej dyskusji, nigdy dobrego słowa o Polsce nie powiedzieli, znamy ich tu od dawna, zlatują się jak muchy do gówna na zawołanie.
Przysłowia są mądrością narodu, a mamy ich sporo i zawsze są na czasie, nic na wartości nie tracą.
Zapakować to lewactwo w bydlęce wagony i wio z nimi na Sybir skąd tu wjechali za Stalina.

Transporty na Sybir ZAWSZE od wiekow odchodza wypelnione polskimi patriotami,a nie z prowokatorami takimi jak ty.

Przepraszam ale jak Targalskiemu marzy się dyktatura i cenzura bo przeszkadza mu ruch anty szczepionkowy czy ruch odtwarzający starożytne wartości słowiańskie to o czym tu mowa. Wystarczy ze zaklasyfikował portal internetowy zmianynaziemi.pl do rosyjskiej agentury wpływu, tym samym się ośmieszył. A przyrównywać to wszystko do jakichś słów Władimira Putina, to już kompletna bzdura.

Wszystko co piszesz Waniusza, to kompletna bzdura, a nie przeszkadza ci to dalej rozpisywać się szerząc kacapską PrOpagandę... wot swołocz kacapska...

Chłopcze, jak nie rozumiesz, to już nie zrozumiesz.

...odezwały się ruskie nożyce :)

Targalski odkrywa coś co w zasadzie istnieje od zawsze, zresztą sam w tym uczestniczy niekiedy.

dr Targalski i dr Brzeski, powinni w TVP mieć stały cykl programów o dezinformacji i sposobach jej unikania, a w szkołach powinien być oddzielny przedmiot temu poświęcony

W czym autorowi przeszkadza rodzima wiara to ja nie wiem. Ludzie zajmujący się religią i kultura Słowian to zwykle bardzo oczytani i znający doskonale historię naszego regionu entuzjaści.

Rob, ość i inni - nie zrozumieliście Panowie tekstu.

I tu sie myli pan po raz wtóry, bowiem zrozumiałem pana tekst dogłebnie. Przecież nie pisze pan szyfrem. Nawet przyznałem, ze ogólnie ma pan racje, jeno w szczegółach sie myli. Oni (ruscy) wykorzystują sprawnie pewne trendy, starają się być bardzo sprytni, ale nie kreują ich. Czasem nawet niechcący wbijaja sobie nóz w plecy. Trzeba być bardziej gientkim , żeby odróżnic pewne niuanse i nie szufladkować pochopnie.
Przypadkowo interesuję sie pewnymi tematami,które uznał pan jako te nadane przez rosjan. Wiem, że oni jedynie podczepiaja się, żeby wykorzystać te tematy ale wychodzi to im tragicznie i niewiarygodnie.
Conclusion: paura niente.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.