Rzym wreszcie przemówił w sprawie Medjugorje

Rzym wreszcie przemówił w sprawie Medjugorje - niezalezna.pl
foto:

„Ja osobiście jestem bardziej cyniczny. Wolę Matkę Bożą, która nie jest Madonną – kierowniczką urzędu telegraficznego, wysyłającą komunikaty każdego dnia. A te domniemane objawienia nie mają wiele wartości” – mówił papież Franciszek na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z Fatimy, pytany o kwestię domniemanych objawień maryjnych w Medjugorje.

Dodał, że mimo wszystko fenomen Medjugorje przynosi dobre owoce duszpasterskie, a także że należy odróżnić pierwsze objawienia w Bośni i Hercegowinie od tych, których „widzący” mają doświadczać do dziś. Franciszek powołał się na nieznane jeszcze opinii publicznej wyniki prac komisji powołanej za pontyfikatu Benedykta XVI. Dwa dni potem we włoskiej gazecie „La Stampa” ukazał się tekst znanego dziennikarza Andrei Tornellego, z którego wynika, że wspomniana komisja potwierdziła autentyczność tylko (i aż) pierwszych objawień, z 1981 r., a także nie stwierdziła działania demonicznego. Najwyraźniej kończy się trwający od ponad 30 lat spór o Medjugorje, który wprowadzał pewien zamęt w Kościele. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich wiernych.
 

Opinie użytkowników

Nie jest chyba dla Pana problemem podanie odsyłacza do oryginału - źródła tekstu, który w polskim tłumaczeniu przypisuje Pan Papieżowi. Jeśli go Pan nie poda, to proponuję jak najprędzej napisać tekst z wyjaśnieniami.

Powiedział, nie powiedział. Podyskutujmy o TREŚCI które dochodzą z Medziugorje. Siła postu o który dochodzą nawoływania z Medziugorje.
Zobaczcie na Muzułmanów. Wchodzą do Europy jak po swoje, co chcą to dostają. To jest siła ducha wynikająca z POSTU. Tylko postem można pokonać niektóre złe duchy. Oni pokonują ducha sodomskiego, ducha zabójców dzieci nienarodzonych, ducha uśmiercania starców. Warto włączyć praktykę postu w swój rozwój duchowy.

To nie jest dobra,tylko bardzo zla wiadomosc.
Franek nie uznaje Matki Boskiej,poza jednorazowymi objawieniami.
Poza tym ma pretensje,ze nie rozmawia z nim.

franek sie rozezlil na ... Matke Boska .Denerwuja go ci wszyscy swieci,objawienia przepowiednie.
Ten papierz wybrany na fali lewackiego liberalizmu bez umiaru, probowal sie na sile czyms wyroznic po wielkim Paierzu Polaku i co zostalo z tych hasel? Wszystko papierowy ogien i mizeria bo ducha nie ma i wiary tez.

Nie ma chyba większych mącicieli na drodze człowieka niż przywódcy religijni, a szczególnie papieże.
Jest Dekalog, są ewangelie, i wszystko jest jasne - kto chce niech idzie ta droga i czyni dobrze. A komu po tej samej drodze dobrze np. z papieżem Franciszkiem, profesorem Baumanem, biskupem Pieronkiem czy księdzem Sową, to żegnać i przeżegnać (się).

Co to znaczy papieze w liczbie mnogiej ?
Czy ty jestes protestantem ?

Co pan pierniczysz.
Franciszek nie jest osobą prywatną i swoje osobiste "cyniczne" zdanie powinien zachować dla siebie dopóki komisja pracuje.

Proszę Pana, zacytował Pan nie słowa papieża Franciszka, ale nieudolne, przeinaczone tłumaczenie Pana Terlikowskiego. Serio. Niech, Pan się pofatyguje do źródeł, bo nie jest to długa wypowiedź.

Rzeczywiście tłumaczenie jest bardzo nieudolne i przeinaczone. Ale oberpapież Terlikowski wie wszystko lepiej.

a ja wolę Madonnę, która codziennie zanosi przed Boży Tron tysiące "telegramów" od strapionch ludzi; taka jest rola Matki, taka jest rola Królowej Polski;

W Kongregacji Nauki i Wiary był ks. Haramsa . Trzeba się modlić aby ostateczne decyzje w/s Medjugirje nie wpadły w takie ręce.
Niewiel się dyskutuje o treściach Medjugorje . Dyskusje jak w pingponga uznane/ nieuznane, prawdziwe/ nieprawdziwe i....następny news do golenia.....

Pięć ,, kamieni,, z Medziugorje
1. Spowiedź jak najszybciej po grzechu ciężkim
2. Eucharystia jak najczęściej
3. Codzienna lektura Biblii
4. Codzienna modlitwa różańcowa
5. Post o chlebie i wodzie w środę i piątek
Z Panem Bogiem !

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.