​Mocne słowa znanej aktorki: Pozycja i pieniądze ważniejsze od prawdy o Smoleńsku

​Mocne słowa znanej aktorki: Pozycja i pieniądze ważniejsze od prawdy o Smoleńsku - niezalezna.pl
foto: arch. GP

Z apelem o rozpowszechnianie ustaleń komisji smoleńskiej zwrócił się do naszych Czytelników i Przyjaciół Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” oraz „Codziennej”. – Niektóre środowiska działają przeciwko rozpowszechnianiu prawdy ze względu na pieniądze i swoją pozycję – mówi aktorka Katarzyna Łaniewska.

Szanowni Państwo, zwracam się do Państwa z apelem o włączenie się w wielką akcję społeczną propagowania ustaleń i badań komisji smoleńskiej. Nie jest prawdą, że nie ustaliła ona ważnych faktów. Ma na swoim koncie ogromny dorobek naukowy, z wielu lat, który został podsumowany w badaniach wielu naukowców z Polski i zagranicy. Wiemy, co się stało w Smoleńsku, znamy poszczególne fazy tej tragedii. Jednak do opinii publicznej docierają tylko kłamstwa propagowane przez media związane z tzw. totalną opozycją i ją wspierające” – zaapelował Tomasz Sakiewicz.

Do akcji „Codziennej” odniosła się Katarzyna Łaniewska, aktorka i działaczka opozycji antykomunistycznej w PRL u. 

To ważne, żeby ludzie dowiedzieli się, co tak naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r. Społeczeństwo powoli otwiera oczy. Oczywiście niektórzy nadal uważają, że elita państwowa zginęła z powodu uderzenia samolotu w brzozę i boją się zmienić to myślenie 

– mówi Łaniewska. Według niej są również środowiska, które działają przeciwko rozpowszechnianiu prawdy ze względu na pieniądze i swoją pozycję.

Możemy propagować informacje na temat działalności komisji smoleńskiej w bardzo prosty sposób. Wystarczy wejść na portal Niezależna.pl i przesłać znajomym materiały z linkiem do informacji, które codziennie zamieszczamy na naszej stronie internetowej. Wysyłajmy je na Facebooka, Twittera i wszelkie inne media społecznościowe.

Opinie użytkowników

ze względu na POzycję i pieniądze muszą "wierzyć' w brzozę i winę pilotów;wierzą od dnia katastrofy...pogratulować im tej'wiary'.....to samo było ze sprawą Zbrodni Katyńskiej po 1945r;wtedy też poddawano nas manipulacji-a sprawdzianem lojalności wobec PRL był stosunek do Katynia;należało uznać winę Niemców;tych którzy uczestniczyli w ekshumacjach dokonywanych przez Niemców i komisję Czerwonego Krzyża uznano za zdrajców,kolaborantów;na Mackiewiczu ciążył wyrok smierci,za ukrywającym się w Krakowie Goetlem rozesłano list gończy/pierwszy"list"po tzw.wyzwoleniu/a prokurator prowadzący śledztwo został zamordowany w dziwnych okolicznosciach

już Iłłarionow/kiedyś współpracownik Putina?/ w sniadaniowym programie TVN na pytanie prowadzącej pani,która reklamuje w Lidlu kaszaloty odpowiedział ku jej ogromnemu zaskoczeniu;nie myślcie,że brzoza uszkodziła taki samolot...wobec oddania dochodzenia w ręce Rosjan i MAK-u-tzw.raport Millera/który i tak POwiela raport MAKu/nie ma żadnego znaczenia w sensie prawnym

Rząd powinien zmuszać wyrokami sądowymi do przeprosin za kłamstwa i emitowania tych kłamstw w mediach antypolskich przez osoby które publicznie wyrażają kłamstwo.

1. Niby awaria samolotu wojskowego tuż przed wylotem do Smoleńska i pod tym pretekstem nakazanie przejścia generałom do samolotu prezydenckiego - wspólnej trumny. Wybieg prymitywny, bo awaria samolotu wojskowego dla najwyższych władz wojskowych JEST WYKLUCZONA!
2. Strzały do ocalałych na filmie Rosjanina. Nie zbadanie tego filmu przez polską prokuraturę świadczy, że organizatorzy zamachu są wysoko we władzach.
3. Kilka osób ocalałych telefonowało do bliskich. Wątek pominięty przez prokuratorów. Nie wystąpili o zwrot komórek i laptopów.
4. Tusk odmówił przyjęcia zdjęć satelity szpiegowskiego USA z lądowania TU154M - pisze Samolewicz w książce o zamachu. Gdyby to była nieprawda, dawno autor zostałby podany do sądu za zmyślenia!
5. Żołdacy Rosji rozbijają i tną szczątki wraku. W jakim celu? Szczątki walały się pod gołym niebem. Wszyscy widzieli jak są zabłocone. Obecne szczątki leżące pod brezentem są czyściutkie! Umyte czy podmienione z ostatniego nie sprzedanego TU-154M?
6. Rosja wydała zakaz otwierania trumien - dlaczego?
7. Obie czarne skrzynki są przetrzymywane przez Rosję. Skoro są jednakowe, to dlaczego nie otrzymaliśmy jednej z nich do naszego śledztwa? Co ukrywają?
8. Rosja nie wpuściła polskich geologów na teren katastrofy, kiedy było ciepło. Dlaczego zakazała naszym używania sprzętu laserowego?
9. Każde dziecko wie, że podejrzeniem będzie zamach, to dlaczego Rosja sama nie wystąpiła o powołanie komisji międzynarodowej? Dlaczego rząd Tuska nie wystąpił o komisję międzynarodową?
10. Z kopii czarnych skrzynek widać, że wieża na lotnisku w Smoleńsku podawała fałszywe dane pilotowi co do wysokości, jak i kierunku lotu.
11. Gdy samolot znajdował się na wysokości 15 m nad ziemią, zanikło zasilanie głównego komputera pokładowego FMS i rejestratorów lotu. Dlaczego?
12. Sekcje zwłok przeprowadzono bez polskich lekarzy sądowych, choć ci już w południe 10 kwietnia byli gotowi do wyjazdu. Dlaczego nie pojechali?
13. W miejscu katastrofy brak jest śladu wyżłobienia w podmokłym terenie. Zamiast tego rozerwanie na milion kawałków na obszarze 600 m, świadczą o użyciu ładunku wybuchowego.
14. Zeznania świadków Wiśniewskiego filmującego teren tuż po katastrofie wykazują, że nie było widać ciał prawie 100 pasażerów a jedynie ich drobne szczątki! To nie mógł być efekt uderzenia w ziemię a wybuchu!
15. Kiedy FSB nie pozwoliło Wiśniewskiemu dalej filmować, to pracownik polskiej ambasady nakazał aresztować go a kamerę zniszczyć!
16. Godzina umieszczenia orędzia Komorowskiego w internecie wykazuje, iż była zamieszczona, gdy TU-154M stał na lotnisku .

wyslij te pytania może do Ziobry, jakoś dziwnie on i cała podległa prokuratura nie jest zainteresowana sf i taktownie milczą w zasadzie wiedząc co sie naprawdę stało. Wie też Antoni.ten stan nie ulegnie zmianie. pozostaje tylko radosna twórczośc na peryferiach medialnych

Są umysły...

... które zadowolą się byle wyjaśnieniem, nie mają potrzeby potwierdzania informacji. To takie wygodne i bezpieczne! Po co komu wątpliwości? One wnoszą tylko niepokój, zaburzają samopoczucie i nie daj Boże, wymagałyby samodzielnego myślenia. Na co to komu?

Wystarczy popatrzeć na źródła informacji w "tenkraju" gdzie dominują obce choć polskojęzyczne TV, portale internetowe, radiostacje i czasopisma, i zestawić to z liczbami ich ogladączy , słuchaczy i czytelników. Wiemy, że kłamstwo powtórzone 1000 razy śmiało może uchodzić za prawdę. I jak tu ocalić umysły Polaków i uleczyć te już zaczadzone?

Dopóki nie wsadzą kogoś do więzienia to te wszystkie "ważne słowa" i inne "istotne świadectwa" mało będą warte.... Zainteresowanie śledztwem smoleńskiem w spełeczeństwie wolno bo wolno, ale systematycznie spada. Jeśli tendencja ta ma się odmienić, to czas na konkrety- gadaniny ludzie mają dość, ja zresztą też

101 -A NA LOTNISKU w misku mazowieckim stoi BRAT BLIŻNIAK -rudy 102 -może też zainefekowany jak 101 -W7STARCZY ROZEBRAĆ -TAK, CZY SIAK BĘDZIE CZARNO NA BIAŁYM -albo w te, albo we wte

Ja prosty chłop ze wsi , co to kończył szkoły 40 lat temu przeprowadziłem sobie taką chłopską analizę.Otóż , samolot spadający z 15 m za cholerę nie mógł się rozpaść na tyle kawałków.Nawet wziąłem pod uwagę ten jego lot ślizgowy i przyrównałem do swojego lasu brzozowego który koło chałupy mojej rośnie.Pominąłem ,że brzozę skrzydłem obciął na wys.5-6 metrów ( czyli niżej leciał ) - wyszło mi na to ,że nawet niemalże przy odziemku cały ten mój las wyciąłby w pień.Moj las ma 100m dł 35 szerokości i są w nim nawet trochę grubsze brzózki a rosną jedna od drugiej 1,5m - 2 m.Pozostało mi pytanie skąd wzięła się sił lub siły które go tak rozwaliły ?
Wyobraziłem sobie ,że gdyby ten samolot spadał wręcz z 10tys. metrów , pionowo dziobem do ziemi i nawet nie byłoby żadnych oporów powietrza a samolot spadałby ruchem jednostajnie przyspieszonym - to zakładam ,że nawet gdyby pieprznął w beton
to i tak nie byłoby tylu kawałków.Może ktoś na tym forum policzyłby jaka siła przeciążenia zadziałałaby na pasażerów ?- bardzo jestem tego ciekaw.Poza tym jeśli dodamy do tego seryjnego samobójcę to z pewnością ustalenia Pana Laska i tej całej komisji można o kant potłuc.Pozdrawiam

jarek ...radzil bym ci do pelnego zrozumienia twoich wywodow ,jezeli masz Auto tak chociaz przy 150km/g pojechac na zakrecie prosto ...a potem sobie pomyslec ze Tupolew mial 280km/g w momencie uderzenia o ziemie i w zbiornikach paliwo na powrot czyli musialo wybuchnac nie ma sily co ?...

Niby wszystko cacy...

... ale powiedz wszechwiedzący, gdzie ta dziura w ziemi, którą miał wybić 100-tonowy samolot lecący ku ziemi z prędkością 270 km/godz.? To błoto smoleńskie takie elastyczne jest? Wszyscy zginęli, rozerwani na części, fotele wymiotło, ludziom pościągało ubrania, samolot rozbity na 60 tys. kawałków a dziury brak. Same dziwy...

rób doktorat

Nie mam żadnych wątpliwości i złudzeń,
kto spowodował ten zamach.
Prawda o Smoleńsku wcześniej czy później ujrzy światło dzienne, a obecna komisja zbada na ile to możliwe, co na prawdę wydarzyło się 1o kwietnia 2010 roku.

Primo: Nie kłam, bo wychodzisz na idiotę, secundo: nawet gdyby tupolew miał większą prędkość, to nie rozerwałby się na dziesiątki tysięcy części, tertio: wybuch paliwa (nota bene było go dość mało, bo pożar był minimalny) nie spowodowałby rozwalenia kadłuba, lecz prędzej zbiorników paliwa w skrzydłach, a te nie były tak rozerwane jak kadłub. Pooglądaj sobie zdjęcia ze Smoleńska na necie i pomyśl trochę, to przestaniesz oPOwiadać głuPOty... A piszę to jako inżynier - technolog budowy maszyn...

A gdzie raport z materiałami ze śledztwa komisji Millera ?

Wydaje mi się, że Tusk swoimi działaniami umożliwił Smoleńsk a później go maskował. Sprawcami są jednak inne osoby. Z zachowania Komorowskiego wnioskuję, że on dobrze wie ca tam się stało.

Przeciez Ryze Slonce Peru ustalalo to sam na sam z Putinkiem na Sopockim Molo. A na miejscu strzelal mu zolwiki z uciechy, rozesmiany, ze nareszcie sie udalo. Bronek pol roku wczesniej u Stokrotki powiedzial: Prezydent gdzies poleci i wszystko sie zmieni. A pozniej na lotnisku gdy przylecial samolot z trumnami - Ryzy i Bredzislaw smiali sie. Na to wszystko sa nagrania.

Na drugi dzień wiedziałam, że to nie był wypadek, kiedy Tusk oddał śledztwo Rosjanom. Każdy następny dzień potwierdzał zamach: kłamstwa P.Kopacz, śmierć ministra Wróbla,śmierć geologa , pilota i wielu innych, niszczenie wraku, manipulacja dowodami itd.Zmowa Tusk,Merkel,Putin.

To byla katastrofa na zlecenie na Molo w Sopocie

Jeśli już tak dużo wiemy o zamachu, czy to z ustaleń komisji, czy to z własnej, "rolniczej" dedukcji to moze by tak apelowac o wszczecie postepowania prokuratorskiego winnym spowodowania zamachu. A tak to tylko propaganda...

Ludzie bronią się rękami i nogami przed prawdą. Oceniam że to 60% społeczeństwa. W tym część wyborców PIS.

Po operacji prania mózgu i zastraszania, którą przeprowadził DONALD TUSK - jest ok. 40% ludzi przytomnych i stwierdzających zbrodnię w Smoleńsku. To imponujący wynik.

HOŁOTA jak DONALD TUSK dysponowała i dysponuje przemocą medialną i fizyczną. Przemoc fizyczna to samobójstwa łącznie z samobójcami, którzy po zadaniu sobie śmierci poćwiartowali się, samo-dzielnie. Ewentualnie poprzestali na zacieraniu śladów po samo-bójstwie, samo-dzielnie.

To, że mamy PROBLEM (sprawcy ZAMACHU + rozhuśtana lemingoza) to jest jasne i nudne. Interesujące jest ROZWIĄZANIE PROBLEMU.

Przywracanie rozumu lemingozie to najtrudniejsze wyzwanie rządu. IMHO.

Przywracanie rozumu lemingozie? Zadanie niewykonalne. Mam taki przypadek w najbliższej rodzinie. Kiedy przy stole pada temat "Smoleńsk" on wstaje od stołu i wychodzi. Zero dyskusji. Wie, że nie ma argumentów, więc odwracał łeb i gapi się przez okno, gdy mu tłumaczyć, że białe jest białe. Tragedia. Mózgu wypranego z myślenia nic nie przywróci do funkcjonowania. Ma za to gromadę "swoich" - krakowska lemingoza ze środowisk dziennikarskich. Całymi godzinami stoją wokół swoich nowo zakupionych samochodów i z przejęciem dyskutują nad różnymi przyciskami.

też mam takie przypadki, opisy pominę...

to tak jakby jakieś kukiełki którym ktoś "przyciskiem" coś w głowie wyłączył
to coś można nazwać instynktem samozachowawczym, lub instynktem przetrwania,
jeden z fundamentalnych cech potrzebnych do przeżycia...

a myślenie sprawia im : FIZYCZNY BÓL

też się temu dziwie

Przez lata wroga propaganda dyktowała lemingozie co maja myśleć i mówić,więc nie ma się co dziwić,ze nie POtrafią myśleć samodzielnie.

Nie poznamy prawdy nigdy. Zbyt wiele osób na tym dobrze zarabia.

Ja, jak się dowiedziałam o zamordowaniu tylu Polaków, od razu pomyślałam, że był to ZAMACH. Jak prześledziłam działania Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to zarówno Niemcy, jak i Rosja oraz Tusk byli bardzo zainteresowani do jego usunięcia. Dla mnie Tusk to morderca!!!!

Katastrofa w Miroslawcu - ginie cale dowództwo sil powietrznych RP, zamach pod Smolenskiem - ginie prezydent, zwierzchnik sil zbrojnych i Sztab Generalny WP. Rosja i Niemcy od 10.04.2010r., a tak naprawde od 2007r. wiedzialy o tym, dlatego ulokowaly jednego bolszewika z KGB w Polsce w Belwederze, a drugiego ryzego z KGB w Kancelarii Urzedu Premiera. Teraz uwierzycie, ze w Polsce juz od 8 lat trwa wojna? I ze nalezy jak najszybciej sila, nie "wyborami" pozbyc sie tych bolszewików z Polski?
Tak samo jak Rosjan z Europy musi sie pozbyc tylko sila, na ruska swolocz nie dzialaja negocjacje, wybory, wreszcie USA to zrozumialy, ze na azjatycka dzicz dziala tylko sila, zadne negocjacje i upominania. Dzicz i agresor rozumie tylko sile, czolgi, kule i armaty! Krew!
Moze wreszcie "polactwo" i oszolomy sie obudza bo na razie omamione jest kolorowym zarciem w supermarketach, gadzetami elektronicznymi, telewizorami LED, laptopami, tanim netem, tak robia bolszewicy dla zmylki narodów udajac dobrobyt. Dlatego nasz sp Prezydent RP zostal zamordowany wraz z cala elita Polska oraz wszystkimi generalami NATO, wstepem do wojny w Europie byl mord generalów Polskich w Miroslawcu do dzis nie wyjasniony. Ta wojna przez Rosjan byla przygotowywana od 2007 roku, zaczela sie w Polsce w Miroslawcu w 2008r. A durny naród na haslo "bydlo glosowac" polecial drugi raz wybrac ruska dzicz z KGB i morderców elity Polski. Teraz zaplaci za swoja glupote wlasna krwia, nie potrzeba Majdanu w Polsce. Chcieliscie pokój bedziecie miec wojne. Za glupote placi sie ogromna cene, cene zycia. Stratedzy wojskowi tlumaczyli to durnym narodom od kilku lat, ekonomisci tak samo, ale kto chcialby ich sluchac majac w rece smartfon Galaxy S5, swoja ulubiona zabawke? Skutki glupoty teraz odczuja narody ginac na wojnie wraz z rodzinami. Zaczyna sie III wojna swiatowa, radze sie do tego przygotowac, a nie trzymac dalej glów w piasku i wypinajac tylki na wszystko. Jak powiedzial agent STASI TW OSCAR "zarty sie skonczyly" i nasze dzieci nie pójda do szkoly.

Oczywiście że to był zamach. Nie chodziło jednak o pana Prezydenta Kaczyńskiego, z oczywistych przyczyn, tylko o zupełnie inną osobę. Jak uważnie poczytasz listę ofiar i połączysz z wydarzeniami w biznesie po zamachu to oczy ci się otworzą.

Ukrainiec apeluje do Polaków w sprawie Smoleńska.

a nawet jeśli to co?

Rosja jest odwiecznym wrogiem i Polski i Ukrainy.

Rosja tylko w XX wieku wymordowała nie miej niż 2 miliony Polaków i nie mniej niż 6 milionów Ukraińców.

Na Ukrainie przekonanie że w Smoleńsku doszło do zamachu jest znacznie powszechniejsze niż w Polsce. a zaważ że ruSSkich znają znacznie lepiej niż my.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.