Eksplozja w kadłubie

Eksplozja w kadłubie  - niezalezna.pl
foto: foto: mat. podkomisji smoleńskiej przy KBWLLP

Według ekspertów podkomisji smoleńskiej do eksplozji samolotu Tu-154M doszło m.in. w kadłubie oraz skrzydłach. Pierwsze elementy lewego skrzydła zaczęły jednak spadać  na ziemię ok. 900 m przed początkiem pasa startowego lotniska w Smoleńsku. Chwilę później konstrukcja  samolotu się rozerwała. 

Jedna z najbardziej czasochłonnych prac podkomisji smoleńskiej przedstawionych w  7. rocznicę katastrofy polegała na identyfikacji oraz inwentaryzacji  poszczególnych elementów Tu-154M, które naniesiono na fotomapę terenu tego tragicznego zdarzenia.

„Dzięki temu dokonano cyfrowego obrysu konstrukcji Tu-154M oraz powiązania zidentyfikowanych elementów z  miejscami odnalezienia ich w terenie. Wspomniane elementy dołączono następnie do całkowitego obrysu maszyny” – wyjaśnili eksperci pod kierownictwem Wacława Berczyńskiego. Chodzi między innymi o fragment poszycia konsoli lewego skrzydła, fragment żebra nr 30 lewego skrzydła, fragment płaszczyzny natarcia statecznika pionowego, drzwi pasażerów lewej burty, fragment kadłuba, a także salonki prezydenckiej prawej burty.

Kolejnym etapem prac podkomisji było przygotowanie animacji rozpadu poszczególnych części samolotu.  Zdaniem naukowców pierwsze elementy lewego skrzydła zaczęły spadać na ziemię ok. 900 m przed początkiem pasa startowego lotniska w  Smoleńsku, zanim konstrukcja się rozerwała. Wśród nich znajdowały się odłamki slotów, deflektora, klapy zaskrzydłowej oraz lewego podwozia. Jak twierdzi podkomisja smoleńska, do eksplozji samolotu doszło w  kadłubie i  centropłacie  oraz w skrzydłach. 

Przeczytaj i udostępnij swoim znajomym na facebooku oraz twitterze
#UdostępniamPrawdę #KomisjaSmoleńska


Więcej materiałów znajdziecie pod adresem: www.niezalezna.pl/komisja-smolenska
 

Opinie użytkowników

Wacława Berczyńskiego? A gdzie ten pan dziś jest?? Poleciał zrobić kolejną animację i słuch o tym panu zaginął. Proszę państwa, w sprawie tego koszmarnego dramatu niczego już ustalić się nie uda... Czy to Wam kochani pasuje czy nie. Czas się z tym pogodzić i tyle. Cała wina to TUSK. Miałem okazję być nie dawno w okolicy gdzie rosjanie składują szczątki wraku samolotu. Uwierzcie mi to jest taka KAMFORA!
Szkoda teraz na ten temat mówić, gdzie spadły szczątki samolotu i co to oznaczyło... Skupmy się żeby bandytów za to odpowiedzialnych z "naszej" strony wyłapać, osądzić i zamknąć w więzieniu do końca ich plugawego życia. Co do ruskich to sprawę powinny przejąć tzw. szwadrony śmierci i załatwione.
Pozdrawiam.

Nie rozumiem jednego, skoro samolot rozpadł się w powietrzu z powodu bomby to po co są stawiane zarzuty rosyjskim kontrolerom za złe naprowadzanie samolotu? Co oni naprowadzali źle, szczątki?

darek - udajesz głupiego?

a to nie jest oczywiste? Póki co prokuratora działa na podstawie wcześniejszych ustaleń, gdzie ni ema mowy o wybuchu. Jak rozumiem nowe wnioski komisji nie są jeszcze formalnie obowiązujace dla prokuratury. W tej sprawie trezba bedzie wszcąć nowe postepowanie jeśli już.

Nie próbuj obrazić, walcz na argumenty inaczej uznam, że jesteś płatnym idiotą.

wojując z putinem jak można było wsiąść do czegoś co serwisuje wróg?

No właśnie. To jest dobre pytanie.
Ono pokazuje że trzeba twardo stać na nogach.
Trzeba odrzucić wszystko co się wiąże z polityczną poprawnością, co powoduje że nie ufamy naszej intuicji i zdrowemu rozsądkowi.
A jeżeli prawo nie pozwala nam o czymś mówić i nazywać rzeczy po imieniu - należy to prawo zmienić. Kiedy jak nie teraz?

etam, bombe zainstalował serwisant...

Kiedy w końcu się dowiemy kto podłożył bombę w Warszawie?

Może ci, którzy przebudowywali salonkę ?
Wyjaśnienia zamachu należy szukać w Warszawie-Okęcie !

Kiedy wam się znudzi?

nigdy to się nam nie znudzi. Cały świat musi wiedzieć że to był mord dokonany przez polskich zdrajców działających wspólnie i w porozumieniu z Rosją. Tak jak się cały świat w końcu dowiedział że mordu katyńskiego dokonali Ruscy tak i będzie tym razem. Nie ma przebacz. Nie ma, że nam się znudzi, nie ma, że zapomnimy.

Chciałbyś, żeby się znudziło, prawda?

W dniu jutrzejszym kolejna miesięcznica zamachu smoleńskiego.

Koniec totalnej opozycji 'widelca-szetyny" to prawda o zamachu smoleńskim!

Nie zapomnę tych kciuków Tuska i tego wszystko mówiącego uśmiechu, nie zapomnę miny putina. jestem pewien, że za śmierć tych ludzi odpowiada tusek i putin. Na bank!

Podobno w czarnych workach cos wnosili z 9 na 10, czyzby zwloki?
konieczny jest monitoring miedzy 7 a 9 kw. co z tym samolotem sie dzialo w tym czasie.

Szanowny Panie TAK,
Troche jednak nie tak, skąd Pan ma wiadomośc o przenoszeniu czarnych worków w nocy z 9-10.04.2010, jak była wtedy awaria na lotnisku i zadne monitoringi nie działały? Proszę nie siać zamętu i wprowadzać opinii publicznej w błąd, gdyby był czynny monitoring z 9-10.04.2010 to mielibysmy nagranie o wnoszeniu bomb barycznych na pokład samolotu, ale niestety, "ktoś" zadbał aby tego nie było. Natomiast pytanie otwarte, kto zarządzał w tym czasie lotniskiem i nie poinformował Pana prezydenta o mozliwym zagrożeniu?, gdzie był BOR?

Jedyne o co ktoś zadbał to o to by cię ogłupić. Całkiem niedawno media pokazywały nagrania z rzekomo niesprawnego monitoringu. Na filmie widzisz między innymi Kaczyńskiego wsiadającego do samolotu. Ale ty jak zwykle rozpowszechniasz jakieś brednie. Na nagraniu zobaczysz też BORowików.

Smolensk to robota Rosjan i krajowej postkomuny

Chochlik Puk

Zgadza się Rosjan, a dokładnie pierwsze wzmianki o Smoleńsku pochodzą z 863 roku. Był ośrodkiem plemienia Krywiczów i ważnym punktem na szlaku od Waregów do Greków. Od 882 roku wchodził w skład Rusi Kijowskiej.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.