Piotr Walentynowicz: Koniec z kłamstwami ws. Smoleńska

Piotr Walentynowicz: Koniec z kłamstwami ws. Smoleńska - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W ostatnich latach byliśmy świadkami tylu kłamstw medialnych dotyczących tego tragicznego zdarzenia, że czas najwyższy to zmienić – stwierdził Piotr Walentynowicz, wnuk legendarnej działaczki Solidarności. W ten sposób odpowiedział na apel Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”.

- Szanowni Państwo, zwracam się do Państwa z apelem o włączenie się w wielką akcję społeczną propagowania ustaleń i badań komisji smoleńskiej. Nie jest prawdą, że nie ustaliła ona ważnych faktów. Ma na swoim koncie ogromny dorobek naukowy z wielu lat, który został podsumowany w badaniach wielu naukowców z Polski i zagranicy. Wiemy, co się stało w Smoleńsku, znamy poszczególne fazy tej tragedii. Jednak do opinii publicznej docierają tylko kłamstwa propagowane przez media związane z tzw. totalną opozycją i ją wspierające – powiedział Tomasz Sakiewicz.

Możemy propagować informacje na temat działalności komisji smoleńskiej w bardzo prosty sposób. Wystarczy wejść na portal Niezalezna.pl i przesłać znajomym materiały z linkiem do informacji, które codziennie zamieszczamy na naszej stronie internetowej. Wysyłajmy je na Facebooka, Twittera i wszelkie inne media społecznościowe.
 

– W ostatnich latach byliśmy świadkami tylu niedomówień i kłamstw medialnych dotyczących tego tragicznego zdarzenia, że czas najwyższy to zmienić. Właśnie z tego względu takie akcje są potrzebne – stwierdził w rozmowie z „Codzienną” Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz, legendarnej działaczki Solidarności, która zginęła w Smoleńsku.


Opinie użytkowników

ten wnuk co babci nie poznał przy pierwszej identyfikacji robi kariere jak Misiwiecz. z murarza, taksówkarza trafił do Grupy Zbrojeniowej podleglej MON. 10 tysi co miesiąc już leci . za nic.a to z pewnością nie koniec

coś przeciw peło tz. 8 lat rządów ... ... i kamieni kupa =państwo teoretyczne i już na drugi dzień miałem wirusa we wszystkich moich komunikatorach jak facebook czy poczta mailowa.Coś trzeba z tym zrobic,bo zagranica też ugrywa Polskę i Polaków.Ten wirus niby pochodzil z Francji

to co ostatnimi czasu wyczytalam na niezalzna a takze na innaych portalach czy w telewizji republika ze dopero ta komisja zbada sprawe. niestety pokielbasilosie wam i razem z opozycja pipszyliscie to samo. Bylam zdziwiona. Owszem mozna bylo mowic ze dokladnie jeszcze raz sprawdza sie ale zeby wszystko tak pograzyc to bylo nieladnie. Wajche ktos przestawil? Brawo wnuk pani Walentynowicz

Liczne materiały video dotyczące tragedii smoleńskiej:

http://www.polskacanada.com/ws...

Gowody sa w Polsce i wspolzbrodniarze tez proponuje przesluchanie ich w spa w Kiejkutach, bardzo dobrze wplywa na powrot pamieci i chec mowienia prawdy

Cytat z Jarosława Kaczyńskiego:"I te nasze marsze będą tak długo dopóki nie poznamy prawdy o Smoleńsku."
Miesięcznice zarejestrowano na następne trzy lata.

I co z tego ma wynikać?

W zasadzie to nic z tego nie wynika, tyle że grupa ludzi sobie po manifestuje .

Podobno myślisz samodzielnie.

Najwyższy czas stwierdzić kto nakazywał wszystkim mediom kłamstwa w sprawie Smoleńska i zastosować paragraf KK o mataczeniu w śledztwie i zastraszaniu świadków. To będzie jakieś kilka lat odsiadki. Samo cieszenie się tym, że TKM możemy sobie pogadać nic nie daje i jest tylko wodą na ubeckie GWno.

Wszystko to święta racja, ale do tego trzeba mieć też polskie media. Opozycja, czyli media niemieckie i rosyjska agentura mają na rynku prasowo - informacyjnym nadal 80 % przewagę. To trzeba przede wszystkim zmienić, bo bez mediów i agencji PR daleko nie ujedziemy. Słusznie repolonizujemy banki, repolonizujmy też media! To istatni dzwonek, inaczej wszelkie wysiłki Rządu PiS zakraczą obce agentury medialne, trzymające władzę nad duszami Polaków!

cytat - ... w ostatnich latach latach bylismy świadkami tylu kłamstw medialnych .....
sorry - ale głowny nurt publiczny tvp jest w rekach PIS i on kreuje wiedzę na ten temat. więc o czym ty mowisz gościu??
żaden prawdziwy Polak i patriota nie ogląda tnv i nie czyta wyborczej, więc do kogo masz pretensje ???
dalej cytat ...wiemy co stało się w Smoleńsku, znamy poszczególne fazy tej tragedii.......
no to dlaczego o tym nie wie Ziobro i podległa mu prokuratura /kto to niby wie a nie powie?/

Główny nurt publiczny powiadasz..?
Najlepiej za osiem lat kłamstw o zbrodni smoleńskiej obwinić PiS!
"Kali mieć, kali być"!
A ten
"prawdziwy Polak i patriota nie ogląda tnv i nie czyta wyborczej" to OCZYWIŚCIE ty???
Bardzo grubymi nićmi szyta ta twoja prowokacja.
Karnawał dawno się skończył przebierańcu.

do wielokropka - jak grubymi nicmi szyta prowokacja??, o jakim przebierańcu piszesz ??
grzecznie coś napisałem - odpisz bez ubliżania gdzie się pomyliłem, obraziłem kogoś, może czegoś nie zauważam
to cię przeproszę . oficjalnie , na tym forum

ps. Kali mieć , kali być /???/ z czego wziałeś i do czego niby ma pasować ten wzniosły cytat ??

O jakim przebierańcu mówię?
Grzecznie mówię, że to Ty.
A Twój tok rozumowania, to właśnie "kali mieć, kali być".
A propos: w którym miejscu Ci ubliżyłem? Pokaż to słowo!

Osoba, która uważa, że "główny nurt publiczny" należy do PiS jest w wielkim błędzie - dopóki nie zostanie przeprowadzona repolonizacja mediów, Twoje stwierdzenie nie ma nic wspólnego z prawdą. Gdyby było rzeczywiście tak jak piszesz, że to PiS kreuje i rozpowszechnia wiedzę, nie istniałaby żadna komisja Millera, mająca gorliwych sługusów w mediach;
dalej - cała ośmioletnia propaganda i zamęt tworzony wokół śledztwa, nie wspominając o dezinformacji wśród zwykłych ludzi, ma zniknąć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki tylko dlatego, że rządzi teraz PIS?
Lada chwila usłyszę, że to PiS jest odpowiedzialny na zbrodnię smoleńską!

do wielokropek -dalej nie kumam co znaczy " kali mieć, kali być"
ale zostawmy to , może to nie mój poziom .
a- ubliżyłeś mi słowem przebierańcu - w kontekscie w którym to użyłeś to oczywiste. spróbuj tak może powiedzieć do swojego przełożonego jak będzie miał inne zdanie od ciebie to może to zrozumiesz
b - głowny nurt publiczny o którym napisałem to telewizja publiczna z Kurskim co chcesz repolonizować w TVP 1, TVP ?????
c- jeżeli 8 lat była propaganda i kłamstwo to co ustaliła w tym zakresie podległa pis prokuratura w tej sprawie / konkrety, a nie filmiki z YOu tube/

To zaczniemy od punktu "c":)
filmik na YT to możesz mieć z Dodą!!
Nazywanie filmu, ukazującego część wyników badań Podkomisji i OPUBLIKOWANEGO JAKO DOKUMENT NA NIEZALEŻNEJ, nazywanie go "filmikiem" to jakiś ignorancki żart!
W każdym razie, Twój brak zainteresowania tym ,co Komisja ustaliła, zdradza, że nie jest Ci to w smak! W tym momencie muszę stwierdzić, że rozmowa z kimś, kto nie zadaje sobie trudu, aby poznać i zastanowić się nad efektami pracy Komisji, jest BEZPRZEDMIOTOWA. Na tym powinienem zakończyć dyskusję z Tobą, bo jesteś nieprzygotowany merytorycznie.
Więcej nie znajdę już czasu, aby polemizować z głupstwami które wypisujesz na zasadzie "białe jest czarne".
Dobrze wiesz, że ten dokument obnaża cały mechanizm zbrodni, więc jest Ci nie na rękę. I świetnie wiesz, że obejrzawszy ten dokument nie miałbyś innego wyjścia, jak zgodzić się z ekspertami!!!

punkt "b":)
mówić o głównym nurcie publicznym można tylko wtedy, kiedy media są CO NAJMNIEJ W 90 PROCENTACH POLSKIE. Gdzie ten "publiczny NURT"??? JEDNA STACJA???
i ta jedna stacja ma, zanim Komisja Macierewicza zakończy pracę, ona ma JUŻ przedstawić raport końcowy bo jakiś/aś "kali" ( de facto nie znający faktów) taki ma kaprys??? To śmieszne!

I wreszcie punkt "a": Ja ci ubliżyłem??? Bzdura!
Czy Ty w ogóle wiesz, co oznacza słowo "ubliżać"??? Po prostu, bardzo nieudolnie, czepiasz się!
Użyłem słowa "przebieraniec" . Nie jest ono, nawet
w najmniejszym stopniu, ani obraźliwe, ani nie jest to wulgaryzm, ani też inwektywa ad personam! Wręcz przeciwnie! Ale jest to słowo jak najbardziej stosowne w charakterystyce osób z takimi zachowaniami, jak Twoje, osób, które ewidentnie dopuszczają się manipulacji; obnaża całą Twoją hipokryzję w temacie polemiki smoleńskiej;
powiem bardziej dosadnie: z Twojego wpisu wynika, że jesteś tu po to, aby manipulować i siać zamęt. Twoje zachowanie i zamiary można porównać do zachowania wilka, który przywdział owczą skórę i twierdzi, że jest owcą!!!
Nie ośmieszaj się więcej!!!

Mądry oskarżyciel bada CAŁOŚĆ sprawy i zbiera KOMPLET dowodów. Nie martw się, będą i oskarżenia.

kali - bo odpowiedź jest oczywista, król jest nagi, nic nie mają, niczego nie znaleźli, nie ma z czym iść do prokuratury

POczytaj sobie ubecki baranie raporty Zespołu Parlamentarnego i Podkomisji, to się przekonasz, że są dziesiątki niezbitych dowodów na dokonanie pod Smoleńskiem zbrodni zaplanoweanej i wykonanej wspólnie przez posowieckie służby specjalne i rząd PO.

Trzeba jednak najpierw wyczyścić wymiar sprawiedliwości z ubeckich popłuczyn, zanim prokuratury wniosą akty oskarżenia.

Jak sobie baran poczytał, pooglądał w tv ustalenia Zespołu Maciarewicza to dowiedział się że był wybuch bomby na pokładzie samolotu i zastanowił się, dlaczego nie wszczęto śledztwa w sprawie zamachu? Konferencja prokuratury nic nie wspomniała o podjęciu czynności w sprawie wybuchu bomby termobarycznej, skąd bomba, kto wniósł itp. Może by Walentynowicz skierował apel o podjęcie działań przez prokuraturę a nie wszczynanie akcji propagandowej o przyczynach zamachu. Tu już wszystko jest wiadome.

średnia wieku sedziów w polskich sądach do ponad czterdzieści lat. w czasach komuny sikali jeszcze w majtki.zdecydowana większość byłych komunistycznych sedziów skorzystała z super przywilejów i jest w stanie spoczynku. no nie wszyscy, bo Piotrowicz, Kryże, Wolfgang Przyłębski dalej pracują.
tak więc z czego jeszcze trzeba oczyścić ten wymiar sprawiedliwości???na co jeszcze czekają z dziesiątkami niezbitych dowodów ziobrowscy prokuratorzy ??a jak opozycja wygra to co się stanie z tymi niezbitymi dowodami??? Dlaczego publiczna tvp ich nie przedstawia ??
ps. jeszcze nigdy nie dostałem tutaj odpowiedzi bez jakieś obelgi, mimo że nigdy i nikomu tu nie ubliżyłem

kali skaczesz jak pajac po tematach których nie kończysz bo argumentów brak...
znasz takie przysłowie ?
"jabłko nie pada daleko od jabłoni"

wiek nie świadczy o tym że komuny nie ma,
tylko istotne jest oczy grupa interesów (komuny) przetrwała następne pokolenie, i ci powiem że przetrwała...

czego jednym z wielu dowodów to Amber Gold, Zamach w Smoleńsku, i wiele pomniejszych ...afer...

i jak ta grupa się musiała świetnie (mocno) czuć ?
skoro zdecydowała się na zamach ?
(to nawet w mojej głowie się nie mieści)

na szczęście i społeczeństwo się z lekka obudziło ....
ale tylko z lekka, ale oprócz TVP , wszystkie 95% pozostałych mediów Niemieckich broni układu (komuny)

a czyszczenie potrwa (musi być zgodne z prawem) i się nie pytaj z czego trzeba to zrobić bo obrażasz chyba własną inteligencje...

a Kukliński też pracował w LWP przysięgę składał...
ale jak zobaczył co zobaczył to się nawrócił ...

a co nie wolno ?

tak więc odwal się od Kryże i nie podawaj "fake-newsów"
i nie obrażaj własnej inteligencji

Śledztwo nie polega na "wydaje mi się, bo tak słyszałem" ale na badaniu dowodów i zbieraniu rzetelnych danych. To musi trwać, więc fakt, że pracują nad tym sumiennie powinien cieszyć a nie wywoływać drwiny...

bzdury może tylko wypisywać albo kompletny idiota, albo ignorant, albo agent!
Podkomisja publikuje na bieżąco wyniki prac, i każdy ROZUMNY CZŁOWIEK wie w czym rzecz!
Boicie się łobuzy Walentynowicza!

Na razie jest akt oskarżenia kontrolerów rosyjskich. Sprawa jest, jak wiemy, rozwojowa.

no to mów człowieku tą prawdę , propaguj/ to ten co własnej mamy nie rozpoznał za pierwszym razem ?/.dowody na stół. przeciez od siedmiu lat było wszystko wiadome teraz tylko miały być egzekucje dla Tuska i kolegów/
prawie dwa lata podkomisji i nikt nie siedzi???, nikt nie ma nawet zarzutu ??? bedą dalej budować blaszane garaże i podkładać a pózniej znajdować ładunki ?, dlaczego nie ma oficjalnego wniosku o zwrot wraku ?? dlaczego Berczyński uciekł ???

Wszyscy wiemy ze to byla katastrofa na zlecenie| Molo w Sopocie

Czas już z języka potocznego wyeliminować kłamliwe słowo "katastrofa -smoleńska," i zastąpic je "zamach lub zbrodnia"- zwana katastrofą, wszelkie inne słowa, zastępcze tuszują prawdę lub uwiarygadniają morderców. W Polsce mamy wiele-set tablic pamiątkowych DO POPRAWIENIA - czas już na uroczyste rozpoczęcie tej akcji, bowiem przytakując kłamcom, mataczom, tudzież mordercom, stajemy się w jakimś procencie WSPÓŁWINNI tej" haniebnej zbrodni".

Dokladnie! To tak samo jak z nazywaniem bohaterow narodowych Zolnierzy Niezlomnych "wykletymi"
To nie byla zadna "katastrofa" tylko to byl ZAMACH, zaplanowany i przeprowadzony z zimna krwia mord 96 Polakow.
Dlaczego nie sadzi sie zbrodniarzy wspolwinnych tej zbrodnii za zdrade, za ludobojstwo, terroryzm, a tylko za "zaniedbania" i to plotki, a jedna z powodztwa cywilnego rodzin ofiar tej zbrodni? Nie bylo zadnych zaniedban wszystko bylo zaplanowane i wykonane wg planu.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.