​S&P potwierdziła rating Polski. Perspektywa jest stabilna

​S&P potwierdziła rating Polski. Perspektywa jest stabilna - niezalezna.pl
foto: B64

Agencja Standard & Poor’s potwierdziła rating Polski na poziomie „BBB+” – podała agencja w komunikacie. Perspektywa ratingu jest stabilna.

Agencja potwierdziła długoterminowy i krótkoterminowy rating Polski w walucie zagranicznej na poziomie „BBB+/A-2” oraz długoterminowy i krótkoterminowy rating w walucie krajowej na poziomie „A-/A-2”.

W swoim komunikacie prasowym S&P wskazuje na przyspieszający wzrost gospodarczy, zyskowny i dobrze skapitalizowany sektor bankowy oraz wiarygodną politykę pieniężną. Agencja przedstawiła prognozy poszczególnych wskaźników makroekonomicznych na najbliższe lata. Jak szacuje, wzrost realnego PKB w 2017 r. wyniesie 3,3 proc., natomiast deficyt budżetowy nie przekroczy granicy 3 proc. przez cały okres prognozy.

Podniesienie oceny ratingowej Polski według agencji jest możliwe w przypadku ograniczenia zadłużenia zagranicznego netto oraz szybszego spadku deficytu budżetowego lub ograniczania zadłużenia rządowego netto. Z drugiej strony obniżenie ratingu jest możliwe w przypadku pogorszenia sytuacji finansów publicznych lub zagrożenia dla niezależności Narodowego Banku Polskiego.

Opinie użytkowników

BBB+, AA-/AA+, brakuje tylko XYZ. Msli chłopcy za olbrzymie pieniądze bobrze się bawią manipulując rynkami.

W GÓRĘ... ŚRODKOWY PALEC

Rating w górę - Polska w górę
A platforma wciąż biadoli
Z nowoczesną jednym chórem
Nieustannie coś fanzoli

A to pięćset plus tak samo
Trzeba przyznać jedynakom
Nawet jeśli tata z mamą
Jednopłciową są "kloaką"

A to biedna pani Krysia
Musi na swój teatr dostać
Skoro już nie daje ptysia
Jakże jej się teraz ostać?

Każda glizda i padalec
Są ochotni brać za friko
Pora więc pokazać palec
Resortowym ochotnikom...

Da się..? Da się ..? Wystarczy tylko Pospolitych Oszustów oraz Patologiczne Szuje Ludowe przepędzić od budżetowego koryta i samemu nie kraść... PiS będzie rządził bardzo długo, jeśli zwykłym ludziom przybędzie w portfelach ...

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.