Ankara finalizuje zakup rosyjskich rakiet

Ankara finalizuje zakup rosyjskich rakiet  - niezalezna.pl
foto: flickr.com

Rozmowy Ankary z Moskwą w sprawie zakupu rosyjskiego systemu obrony przeciwrakietowej S-400 weszły w "finalną fazę", chociaż nie oznacza to, że kontrakt zostanie podpisany natychmiast - powiedział w piątek turecki minister obrony narodowej Fikri Isik.

Oświadczył też, występując na konferencji prasowej, że kraje NATO nie zaoferowały Turcji alternatywnego systemu obronnego na opłacalnych warunkach.

Reuters odnotowuje, że należąca do NATO Turcja w 2015 roku wycofała się ze złożonej wstępnie Chinom oferty zakupu za 3,4 mld dolarów systemu obrony przeciwrakietowej. Ankara zapowiadała wtedy, że rozważy opracowanie takiego systemu rakietowego w Turcji, ale później zmieniła zdanie.

To jasne, że Turcja potrzebuje systemu obrony przeciwrakietowej, ale kraje członkowskie NATO nie przedstawiły oferty, która byłaby opłacalna - powiedział dzisiaj Isik.

Minister przyznał, że Turcja nie będzie w stanie zintegrować S-400 z systemami NATO.

Opinie użytkowników

Referendum w Turcji zostało zapewne przeprowadzone na "zasadach Putina"
W efekcie prezydent Turcji w chwili obecnej jest "dyktatorem "
Jeszcze parę lat temu Turcja była przyczółkiem NATO a
została przyczółkiem Putina

Rosjanie jeszcze nikomu nie sprzedali S400 , Arabii Saudyjskiej jedynie S300 sa skłonni sprzedać.
S400 dla Turcji sprzedadza tylko wtedy jak Turcja wyjdzie lub zostanie wyrzucona z NATO - wtedy bedą potrzebowali tych S400 zeby Amerykanskie i Izraelskie lotnictwo nie latało im nad krajem w celu zaprowadzenia demokracji

jakos w lataniu nad syria izraelskiemu f-35 nie przeszkodzily

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.