Innowacje dla Snajperów i Strzelców Wyborowych

Innowacje dla Snajperów i Strzelców Wyborowych - niezalezna.pl
foto: mat. 17 WBZ \ http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_1905.html

W czwartek w ramach otwarcia zawodów LONGSHOT 2017 w Klubie Garnizonowym w Wędrzynie odbyła się konferencja pt. „Innowacje dla Snajperów i Strzelców Wyborowych” – podaje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. 

Seminarium naukowe zostało przeprowadzone przez kadrę Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych (I3TO), którego głównym zadaniem jest identyfikacja, gromadzenie oraz udostępnianie perspektywicznych technologii wpływających na bezpieczeństwo kraju i możliwości bojowe wojska. Uczestników powitał dowódca wielkopolskiej Brygady płk dypl. Piotr Malinowski oraz szef Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych gen. brygady Adam Joks – czytamy na portalu. 
 
Na konferencję składały się trzy sesje, podczas których zaprezentowane zostały innowacje dla snajperów i strzelców wyborowych, wykorzystanie bezzałogowych środków powietrznych, umożliwiających rozpoznanie obrazowe pola walki oraz nowoczesny sprzęt, który ułatwi w przyszłości ratownikom medycznym udzielanie pomocy w różnych sytuacjach taktycznych. 
 
W przerwach pomiędzy wykładami uczestnicy mieli okazję zobaczyć praktyczne działanie zaprezentowanych rozwiązań technologicznych oraz projekty przyszłościowego wyposażenia żołnierzy – podaje 17. WBZ. 

Opinie użytkowników

elektroniczne środki rozpoznania dla snajperów potrzebne - trzeba by obserwator prowadził obserwację nie przez lunetę a przez kamerę i obraz miał na monitorze gdzie może powiększyć, cofnąć, przetworzyć przez filtry, przeanalizować , policzyć a wszystko nie pokazując się ani na moment - słowem jakieś głowice obserwacyjne ze wsparciem odpowiedniego oprogramowania na wyposażeniu najlepiej zintegrowane z dźwiękowymi wykrywaczami strzałów - bardzo by to ułatwiło wykrywanie przeciwnika i jego snajperów
druga sprawa to ubrania dla snajperów powinny maskować też podczerwień - podobno takie materiały już są na rynku

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.