Bezprecedensowy atak na organizatora wystawy. Decyzja sądu – NIEBYWAŁA!

Bezprecedensowy atak na organizatora wystawy. Decyzja sądu – NIEBYWAŁA! - niezalezna.pl
foto: arch. GP/plakat Wojciecha Korkucia

Organizatorzy wystawy plakatów Wojciecha Korkucia przestrzegających przed zagrożeniem ze strony putinowskiej Rosji, czy mówiących o odpowiedzialności Niemiec za II wojnę światową, nie poddają się. Nadal walczą o prawdę przed sądem.

Przypomnijmy. Wczoraj informowaliśmy o bezprecedensowym ataku na Jacka Adamasa, dyrektora domu kultury w Gietrzwałdzie (woj. warmińsko-mazurskie) za to, że zorganizował wystawę plakatów Wojciecha Korkucia, grafika (m.in. twórcę okładek „Gazety Polskiej”) wielokrotnie nagradzanego za swoją twórczość na prestiżowych konkursach zagranicznych.

Dzięki ekspozycji mieszkańcy Gietrzwałdu mogli oglądać m.in. plakat „Achtung Russia”, który jest, jak podkreślał ich twórca, sprzeciwem wobec imperialistycznej i rewizjonistycznej polityki Putina. Eksponowana była również praca „Made in Germany”, będąca w zamyśle twórcy – sprzeciwem wobec fałszerstwom historycznym płynącym obecnie z Niemiec, polityki rozmywania odpowiedzialności narodu Niemieckiego za zbrodnie okresu hitlerowskiego. Właśnie te dwa dzieła stały się pretekstem do ataku na Adamasa.

Prawdziwym powodem oszczerczej kampanii wymierzonej w dyrektora domu kultury była chęć uderzenia w wójta Marcina Sieczkowskiego. W niedzielę dojdzie do referendum, w którym mieszkańcy gminy Gietrzwałd mają wypowiedzieć się, czy wójt powinien nadal zarządzać gminą, czy nie. Jego inicjatorzy zwołują ludzi do urn m.in. pod hasłem: „Nie dla szowinizmu, nacjonalizmu, nienawiści! Nie dla wójta Marcina Sieczkowskiego! Tak dla referendum!”. To treść ulotki, ze zdjęciem z wernisażu wystawy plakatu, na której widać znanego plakacistę Wojciecha Korkucia i dyrektora Jacka Adamasa. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie (powołany przez wójta) w trybie wyborczym pozwał autorów zniesławiających informacji. Jednak Sąd Rejonowy w Olsztynie oddalił pozew. Uznał, że kolportowane obelgi wobec Adamasa, to tylko opinie.

Reprezentująca Adamasa kancelaria „Lech Obara i Wspólnicy” złożyła zażalenie na decyzję olsztyńskiego sądu. W zażaleniu pełnomocnik prawny zwraca uwagę, że zarzucanie komuś świadomego nawoływania do nienawiści czy szowinizmu jest opisywaniem rzeczywistości i informowaniem przez autorów ulotek o tym uczestników referendum.

Na podobnej zasadzie można uznać, że mówienie o kimś „złodziej” jest tylko subiektywną oceną

– podkreśla mec. Lech Obara. Zapowiada dalsze kroki prawne.

Opinie użytkowników

SS w achtung Russia? To się trochę pomylili. Obecnie na legalu w mundurach SS chodzi się w banderowskiej Ukrainie i czci się "bohaterów" z SS Galizien.

czyli zgodnie z decyzją sądu możemy spokojnie o sędziach mówić, że to złodzieje, krętacze i kłamcy. Zwłaszcza ci z Olsztyna.
Taką opinię ma większość społeczeństwa.

Nadal pozostaje przy swoim pogladzie, ze Wojciech Korkuc, to czlowiek ze strasznym parciem na szklo i ma swoich opiekunow, ktorzy beda nam wciskac go jako wielkiego artyste.Zyje glownie ze skandali a nie jakosci prac.

Czyżby część mieszkańców Gietrzwałdu była V kolumną Kremla? Wstyd, że w Polsce, po ucisku hitlerowców i sowietów można jeszcze bronić sadystów komunistycznych. Na forum też mnóstwo opinii pożytecznych idiotów Putina. Wszędzie widzą banderowców, a miejsce Krymu - w Rosji. Jeśli tak kochacie ten kraj (jak polscy komuniści ZSRS) - to zamieszkajcie tam, w raju rosyjskim, najlepiej na Syberii

We Francji elegancji nastąpił gwałtowny wzrost żyjących na ulicy zwłaszcza samotnych mężczyzn, którzy lubią wypić.

Brawo "sad", niech nam zyje i podrasta nadzwyczajna nasza kasta !!! Przy tej "logice" czlonkow jurysdykcji mozna latwo sadownie udowodnic, ze hitlerowskie obozy smierci z czasow II WS byly bardziej polskie niz mazurki Chopina ...

A nie jest zdziczeniem puszczenie wolno tego chuligana co to rozjechał na molo w Zopotte kupę ludzi, bo on jest z resortowej rodziny i by może go jeszcze więźniowie z celi pozbawili cnoty.
Jedno co dobre to to, ze Niemcy nie domagają sie "że ma być jak było" bo wtedy to dopiero byłoby.

Zopotte - po jakiemu to jest? Chcesz pisać po szwabsku, to najpierw naucz się.

Kiedys był taki bardzo sensowny człowiek o nazwisku Jacek Fedorowicz, który był dobrym showmanem w czasie Cold War in Europa. Pisał on wtedy (cenzura mu to jakos przepusciłą), ze jest w polskim jezyku taki przymiotnik, który zmienia znaczenie każdego rzeczownika. Tym przymiotnikiem jest slowo "socjalistyczny". Np. wiadomo jest "sprawiedliwość "ale dodając przed to słowo przymiotnik "socjalistyczna" to wiadomo ze chodzi o jakaś inna sprawiedliwość niż normalna, czy np. malarstwo socjalistyczne, sztuka socjalistyczna, dobrobyt socjalistyczny, praworządność socjalistyczna itd. itd.
Niestety jak słyszę Federowiczowi u kresu jego zywota też sie pomieszało w głowie i nawołuje, ze "ma być jak było".

Teraz takim przymiotnikiem też się posługujemy w Polsce. A pochodzi od pięknego słowa "naród". Szkoda, że 50 lat komuny nic nas ne nauczyło...

Kiedys J.Fedorowicz bawil sie w kogos innego niz w rzeczywistosci byl.Mysmy widzieli w nim to, co on staral sie pokazyc, ale nikt nie zauwazal, ze tak naprawde to pieszczoch PZPR-owcow, wentylek bezpieczenstwa. Teraz odslonil sie i pokazal do ktorej kasty nalezal OD ZAWSZE.

Federowicz ?,on się po prostu zastał intelektualnie.

Gdzie został przeniesiony "sędzia na telefon" - Milewski?
czyżby nie do Olsztyna?

Zapomniales, ze w sadownictwie nie bylo lustracji. Bez lustracji i dekomunizacji "TEN SYF" bedzie trwal do konca swiata. POd rzadami zlodziei,zlodzieje kradli i zyli luksusowo. Teraz tupia w KOD i chca powrotu ich 'demokracji'.

"Wielokrotnie nagradzany w prestiżowych konkursach zagranicznych" Gdzie i kiedy? Raz, w Japonii na mało znaczocym biennale brązowy medal. Chyba, że Więzowno i nagrodę wójta gminy potraktujemy "zagranicę" ;)

Masz rację, w Moskwie i Pekinie nie uzyskał laurów.

PelOwcy Powiedzcie mi dlaczego Ministerstwo Kultury drukowalo 2 ksiazki Petru? Co jego ksiazki maja wspólnego z Kultura? Chyba, ze z kultura okradania Polski.

Wyszła z ciebie cała małostkowość , ale owsiki i tasiemiec zostały i dobrze ci tak ,

A ty komuchu paszkwilancie , jazgoczesz z eksterytorialnej psychuszki .

Jak dla ciebie w Japonii to mało znane biennale to gratuluje klapek na oczach i to takich komunistycznych. Dla ciebie ważniejsza nagroda byłaby od faszy-bolszewika PUTINA czyż nie. Pamiętaj komunizm to zbrodniczy system nie tylko z powodu ludobójstwa które popełnił ale przede wszystkim za propagandę produkowana przez ten system a zakłamującą nasza rzeczywistość a którą jak widać ty jesteś ofiarą czytaj HOMOSOVIETICUS PL.

Najwięcej szowinizmu, nacjonalizmu, nienawiści do Polski maja Kacapy siedzące na Kremlu. Rosja sowiecka doprowadziła do takiego wyzysku i zdziczenia Polaków, ze nie stać ich było na nic, poza 30 dkg kaszanki czy salcesonu jak akurat był w "sklepie". A gdzie sie podziewał dochód narodowy? Służył do utrzymania Armii Czerwonej i finansowania "koniecznych" zbrojeń, bo imperialiści chcieli zaatakować Związek Zdradziecki.

Wyzysk był, tak - sowieci żywili się naszą produkcją. Ale "...zdziczenie Polaków..."????

http://synonim.net/synonim/zdz...

zdziczenie: « np. w kontekście działań »
barbaria, barbarzyństwo, bestialstwo, bezduszność, brak litości, brak serca, brak zmiłowania, brutalizm, brutalność, drapieżność, dzikość, krwiożerczość, nieczułość, niehumanitarność, nieludzkość, okrucieństwo, okrutność, ostrość, potworność, sadyzm, srogość, surowość, terroryzm, zbrodniczość, zezwierzęcenie,

Może jednak warto zastanowić się nad znaczeniem wyrazów, zanim się je zastosuje w zdaniu?

W Niemczech sa takie damy w wieku tej tow. Jandy, które chodza i zbierają pieniądze żebrząc u przemysłowców o pieniądze, ale na -jak ta Janda na jakiś "swój" teatr tylko one żebrza na cele dobroczynne w Niemczech i w szerokim świecie Afryka, Malezja, Ameryka Południowa. Taka jest różnica miedzy tym a tamtym światem.
Niemiecki Adel Damen pracują tez w Bahnhof Mission, pomagając podróżującym makom z małymi dziećmi, można zawsze u nich otrzymać pomoc, uśmiech i dobre słowo.

Ty widzę nie byłeś jeszcze jako chory w polskim lazarecie zwanym szpitalem? Tam możesz od 60 lat oglądać codzienne zdziczenie personelu, chamstwo do sufitu tych lekarek i lekarzy, którzy tylko wygladaja na otrzymanie zskorniaka. A korupcja mili i policjantów to nie zdziczenie?, a nie byleś w tym polskim sadzie kapturowym? Co tam nie ma tych UBowcow zdziczenia? Posłuchaj co krzyczą na ulicach ci UBeccy bandyci jeszcze niedawno na etatach propagandystów w państwowej TV.

Cyt."Przed wejściem do amfiteatru, w którym odbył się w sobotę festyn mniejszości niemieckiej, warmińsko-mazurscy narodowcy rozwiesili transparent z hasłem "Precz z niemieckim rewizjonizmem". Członkowie Ruchu Narodowego rozdawali także ulotki informujące o ich stanowisku względem organizacji Landsmanschaft Ostpreussen.

- Przeciwiamy się współpracy mniejszości niemieckiej z prusackim związkiem Landsmanschaft Ostpreussen - powiedział Portalowi Miejskiemu Olsztyn.com.pl Mariusz Kowalski, reprezentujący narodowców. - Jest to organizacja, według naszych ocen, rewizjonistyczna. Mówiąca o rzeczach niewłaściwych. Mówiąca o powrocie tych ziem do Niemiec, ewentualnie mówiąca o tym, aby powstał jakiś odrębny byt składający się przede wszystkim z obywateli niemieckich."
http://www.olsztyn.com.pl/arty...

Nie wiem jak mam rozumiec twoja wypowiedz? Czy Narodowcy sa "be", bo walcza z opcja niemiecka a to wg. ciebie mialoby oznaczac natychmiast, ze skoro antyniemiecka, to prorosyjska? Sam zauwazam, ze na W-M jest mocno rozbudowana V kolumna szwabska,ale to nie zmienia faktu, ze i bolszewii trzeba pilnowac.Szczegolnie tej z cyfra 39 na tablicach.

Panie Kowalski,niemców,żydów i rosjan poza granice naszego kraju.Inaczej bedzie niewesoło.

Ich także won! Niech walczą z Donbasem i Ługańskiem o samoistną Upainę a nie dekują się tchórze w Polsce, zabierają nam miejsca pracy i zaniżając zarobki.

Narcyzm Kijowskiego diagnozowała także jego rodzona siostra. – Jeśli kogoś nie stać na płacenie alimentów, a kupuje sobie gadżety za tysiące złotych, to skądś te pieniądze musi brać. (…) Dobrze go znam. Zawsze był gadżeciarzem. W tych kwestiach zawsze miał większe potrzeby niż możliwości finansowe – mówiła w wywiadzie dla „wSieci”.

Po aferach z nierozliczonymi fakturami KOD i niepłaconymi alimentami Kijowski nie daje za wygraną i aby poprawić swój nadwątlony wizerunek napisał książkę… o sobie samym. Narcyzm jest podobno jednostka chorobową. Kijowski nie uważa się jednak za narcyza (jak każdy narcyz) i nie zamierza się leczyć.

Co Kijowski napisał sam o sobie i na ile jest wobec siebie krytyczny widać już po wprowadzeniu do książki, które reklamuje jego „dzieło” pt. „Buntownik”:

„Kijowski stał się symbolem oporu przeciwko prawicowemu populizmowi. Z dnia na dzień skromny informatyk, borykający się z trudnościami życia codziennego hipster z pod (pisownia oryginalna – przyp. red.) Warszawy stał się postacią rozpoznawalną na całym świecie. Przywódcy Unii Europejskiej, szefowie partii opozycyjnych w Polsce, dziennikarze zarówno krajowych jak i światowych mediów – wszyscy zabiegali o kontakty z buntownikiem Kijowskim”.

Wrodzona skromność… Za to Kijowski ogłasza, że każdy może znaleźć się jeszcze w książce (na liście podziękowań) jeśli zdąży mu wpłacić przynajmniej 250 funtów.

Robert Wyrostkiewicz

Ktoś powinien po ogłoszeniu takiego wyroku wstać w tym sądzie i powiedzieć:
"Nie dla szowinizmu, nacjonalizmu, nienawiści, stronniczości! Nie dla sędziego tego sądu! Tak dla reformy sądownictwa!”.
Ciekawe jak by sędzia zareagował.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.