​Wpadka posłów PO w czasie głosowania. Teraz piszą do marszałka

​Wpadka posłów PO w czasie głosowania. Teraz piszą do marszałka - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl

Pięciu posłów Platformy Obywatelskiej oświadczyło, że pomylili się podczas głosowania nad uchwałą ws. uczczenia 90. rocznicy urodzin Tadeusza Mazowieckiego. Wysłali w tej sprawie pismo do marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego.

Chodzi o przyjętą uchwałę, w której sejm uczcił 90. rocznicę urodzin Tadeusza Mazowieckiego. Podkreślono w niej, że Mazowiecki był mężem stanu, patriotą i „architektem polskiej wolności”.

Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie parlamentu, za przyjęciem uchwały zagłosowało 171 posłów PiS, 122 posłów PO, 25 – Nowoczesnej, 15 – PSL, 5 – Kukiz'15, 3 koła UED i 2 posłów niezrzeszonych. 

Przeciw zagłosowało m.in. 20 posłów Kukiz'15 (min. Stanisław Tyszka i Sylwester Chruszcz), ośmiu posłów PiS (m.in. Beata Mateusiak-Pielucha, Anna Sobecka i Włodzimierz Bernacki) oraz pięciu posłów PO (Marek Hok, Aldona Młyńczak, Tomasz Szymański, Jacek Tomczak i Ryszard Wilczyński).

I właśnie ci posłowie Platformy zwrócili się do marszałka sejmu.

My, niżej podpisani posłowie PO oświadczamy, że w wyniku pomyłki zagłosowaliśmy przeciw w pierwszym głosowaniu w dniu dzisiejszym, chociaż naszą intencją było zagłosowanie za uchwałą w sprawie uczczenia 90. rocznicę urodzin Tadeusza Mazowieckiego” – podkreślili posłowie Marek Hok, Aldona Młyńczak, Tomasz Szymański, Jacek Tomczak i Ryszard Wilczyński w piśmie skierowanym do Marka Kuchcińskiego. Prosili o zamieszczenie adnotacji na ten temat w protokole z posiedzenia sejmu.

Opinie użytkowników

Bydlo pozostanie bydlem!Pozdrawiam patryjotow!

Sporo trolli odezwało się...

Ślepy w karty nie gra.

Zabili p. Kaczynskiemu Brata a teraz kopia bezkarnie p. Jaroslawa K. z trybuny. Pluja na niego z trybuny ludzie ktorzy sa senatorami i chamstwem.

Te wszystkie uchwały i pochwały wyglądają na zabawę dzieci w piaskownicy. Ale głosowanie za Mazowieckim to poparcie zdrady okrągłego stołu, by już nie odwoływać się do historii życia TM. Dla mnie to poderwanie zaufania do PiS i to bardzo poważne. PiS kopie sobie grób polityczny.

Drodzy i kochani Rodacy. Pranie cały czas trwa !!! Nie da sie tego syfu pozbyć jednym pociągnięciem. Przy takich okazjach mamy właśnie możliwość odkrycia ! Gdzie siedzą jeszcze dekownicy po PRL-u.Naszemu Rządowi życzę konsekwencji i " mało mówić a dużo robić" !

Kim był Mazowiecki?? Kto chce wiedzieć -proszę zapoznać się ze spotkaniami w domu u Siły-Nowickiego -SOLIDARNOSĆ. Co robił w czasie okupacji niemieckiej kiedy jego rówieśnicy/koledzy byli w podziemiu.

atakował w prasie prl zamkniętego niewinnie w więzieniu Biskupa Kaczmarka; napisał wiernopoddańczy manifest, że Kościół musi uznać za wprowadzany przemocą sowiecką komunizmem, po czym został koncesjonowanym przez prl katolikiem, a w końcu za wierną służbę sowiet kiszczak wyznaczył na premiera prl bis!

Kiszczak wiedział co robi. Wbicie do łba Polakom "grubej kreski" pozwoliło komuchom rozpasać się aż do 2016 roku!!!

Dla tych 20 posłów Kukiz i 8 posłów PiS szacunek! Wy wiecie to co my wiemy.

Czyli nie zmarnowałem głosu w wyborach na Kukiz15,to co się dzisiaj wydarzyło potwierdza tylko moją słuszną decyzję.Pozdrawiam.

PiS zaczyna skręcać w lewo
Oby tylko na następnym skrzyżowaniu o nazwie "wybory" nie rozminął się z wola suwerena.
Przecież ten człowiek to był zwyczajny szkodnik, a ta jego tzw. "gruba(i bardzo czerwona)kreska" stała się kamieniem węgielnym III RP - czyli de facto PRL-bis. A nam szarakom w pocie czoła finansującym ten chory nowo-stary system dopie...iła tylko kolejne kilogramy do jarzma - teraz trzeba było zap....ać tak na "nową" jak i na "starą" Waadzę!
A tacy np. Rumuni wybrali najskuteczniejszą, najszybszą i NAJTAŃSZĄ wersję "zmian ustrojowych".
Niestety, aby to zauważyć trzeba wyjąć z głowy protezę GW czy TVN, popatrzeć swoimi oczyma posłuchać swoimi uszami pomyśleć SWOIM mózgiem. Szkoda tylko, że dla duuużej części Polaków - niewykonalne!

www.kartoflowa.republika.pl

Może pomyłka PiS?
I to ma być jakaś dekomunizacja???
Walczycie czy to gra pozorów???
Tym głosowaniem część chyba potwierdziła "by było jak było"!
SKANDAL!!!
Nasz bohaterka Inka zachowała się jak trzeba, a tutaj?
Nie da się słuzyc dwóm czy więcej panom/ panów.
Po owocach myślący poznali.

WSTYD!!!

To juz wyjasnia dlaczego PiS nie chce przeprowadzic deGeremkizacji i deSikoryzacji msz-tu oraz dlaczego nic nie chce zrobic w sprawie skryminalizowania okreslenia "polskie obozy koncentracyjne".

Takie "uchwaly" sa na poziomie uczczenia urodzin wodza rewolucji. W zadnym parlamencie wolnego swiata nad czyms takim sie nie glosuje.

Uczczenie 90. rocznicy urodzin Tadeusza Mazowieckiego.

Ciekaw jestem, czy przeciętny Polak wie co kiedyś ten "katolik" wypisywał w wrocławskim Tygodniku Kulturalnym o Kościele, papieżu itd. Młody człowiek chciał zrobić karierę dziennikarską i dlatego się szmacił. A później został "wielkim" działaczem do rozmiękczania Kościoła.

PIS uczcil swolocz Tadeusza Mazowieckiego
tego zdrajce i sprzedawczyka no to jest szok!!!!
ta mazowiecka swolocz poparla torturowanie biskupa Kaczmarka
"20 stycznia 1951, razem z Janem Danilewiczem, autorem raportu o pogromie kieleckim, został aresztowany pod zarzutami szpiegostwa na rzecz Stanów Zjednoczonych oraz Stolicy Apostolskiej, faszyzacji życia społecznego, nielegalnego handlu walutami i kolaboracji. Rzeczywistym powodem uwięzienia obydwu mężczyzn był raport o pogromie kieleckim, w którym odpowiedzialnością za wydarzenia zostały obarczone służby specjalne NKWD. W toku śledztwa obaj byli wieloletnie torturowani w areszcie śledczym MBP. Podczas procesu w nagonkę na biskupa włączyły się tzw. księża patrioci i koncesjonowane przez władzę ruchy katolickie. Tadeusz Mazowiecki, redaktor naczelny „Wrocławskiego Tygodnika Katolików” opublikował artykuł krytykujący działalność biskupa[5][6]. W dniach od 14 do 22 września 1953 w trakcie pokazowego procesu przyznał się do zarzucanych mu czynów. Osądzony i skazany na 12 lat więzienia za prowadzanie antypaństwowego i antyludowego ośrodka oraz „za kolaborację z Niemcami, usiłowanie obalenia ustroju PRL i propagandę na rzecz waszyngtońsko-watykańskich mocodawców”."
CZYLI UCZCILI SWOLOCZ!!!! chorzy ludzie chore panstwo

Prawdziwa twarz PiSu a nie wpadka posłów PO.

Bardzo się zawiodłam na posłach PIS popierających tę uchwałę. Jaki był cel uhonorowania takiej kanalii?

Akurat pomyłka. Ale to między bajki włożę.

Moja propozycja uchwały brzmi jak następuje:

Jaruzelski zmarł winniejszym, Mazowiecki szkodliwszym.

A głosującym za dzisiejszą uchwałą posłom PiS polecam lekturę "Potopu" Sienkiewicza, który to co wyżej napisał o Radziwille i Lubomirskim.

Czy PIS nie zna historii ?
Czy PIS nie rozumie narodu ? i nie słucha ?
Czy PIS nie wie o co chodziło Mazowieckiemu ?
Bardzo dziwne , ze PIS zagłosował " ZA "

PiS się kompromituje popierając uczczenie pana Mazowieckiego.
Przecież on nic dobrego nie zrobił dla Polski
wręcz przeciwnie !

Mazowiecki tą swoją GRUBĄ KRESKĄ zrobił Polsce niewyobrażalne szkody. Cała ta dzika prywatyzacja, ROZKRADNIĘCIE MAJĄTKU NARODOWEGO było możliwe dzięki tej je...j kresce!!!!!

Oczywista oczywistość. To nie jest wpadka PO tylko PISu.

Superbohater - kumpel Geremka. Razem się wyinkubowali z tego samego neo-trockistowskiego środowiska.
Przecież właśnie zamieszczaliście PKF '89, w którym Mazowiecki , po negocjacjach w siedzibie KPN, zaproponował 3 kandydatów: siebie, Kuronia i Geremka.
Po co tworzyć pomniki, które kolejne pokolenia będą musiały odkłamywać?

Dla mnie to swinia od urodzenia do uPOdlenia. Niech sie smazy.

Jestem już po kilku kontaktach z byłymi kolegami z pierwszej
,,Solidarności,,...niedowierzanie i wielkie zdziwienie tą
uchwałą i podkreśleniem zasług Mazowieckiego......Czyżby po
wczorajszym sondażu PiS uwierzył że idąc myślą przewodnią
wielkiego Tadeusza ,,gruba kreska,,trzyma się mocno i można
rolować dalej....wszak punkt widzenia zależy od miejsca
siedzenia!!!
Przywołując znane słowa ,prorocze dla grubej kreski....
21 kwietnia 2017 roku skończył się PiS?????????????
Drogi PiSie mamona to nie wszystko głosowaliśmy na Was aby nie
....Było tak jak było....a wyszło to co wyszło,obudźcie się z
samozadowolenia...jak mówią po czynach ich poznacie ,czyżby
to był ten dzień i PiS wszedł do tej samej rzeki,a mądrość
ludu mówi ,do tej samej nie wchodź po raz wtóry!!!!!!!
Bądźcie pewni ,że nieodrodne nasienie wielce zasłużonego....
młody Mazowiecki ,uzna ten gest PiSu i w podziece wyleje całą
szpaltę obelg i pomyji ,i to będzie chichot nad głupotą
polityczną w którą dali się wciągnąć posłowie PiSu nie bacząc
na głos tych co mu zawierzyli!!!!!!a w kolejka wielce zasłużonych czeka....Balcerowicz,Kuczyński ,Bielecki,Lewandowski i wielu innych!

Solidarność-podziemie...drukarz.

Wydaje mi się, że to raczej 171 posłów PiS powinno złożyć wniosek o omyłkowe oddanie głosu "za" w tej sprawie... Przecież w ten sposób utrwalają mit okrągłostołowy i "konstruktywnej opozycji", której Mazowiecki był sztandarową postacią.

PiS się kompromituje popierając uczczenie pana Mazowieckiego...Ten człowiek niczego dobrego nie zrobił dla Polski - wręcz przeciwnie !
Jeszcze dwóch takich Mazowieckich i Polski nie byłoby na mapie Europy ! Została by rozkradziona i rozdarta na części...

Poprawność polityczna, która obecnie przyjmuje coraz bardziej destruktywne formy dla społeczeństw na świecie nie jest jak to wielu podkreśla tworem zachodniej cywilizacji. Jest to sztuczny koncept stworzony przez Szkołę Frankfurcką mający na celu cenzurę i kontrolę dyskursu w każdym obszarze życia społecznego tak aby wyeliminować wszelkie formy indywidualizmu. Celem jest zbudowanie socjalistycznej monokultury o zrytualizowanej regresywnej formie komunikacji. W takim świecie jak to stwierdził jeden z twórców obecnej kultury Bertrand Russell "Bunt plebsu stanie się nie do pomyślenia, podobnie jak zorganizowana insurekcja owiec przeciwko jedzeniu baraniny."

Mazowiecki - Gruba Kreska - nic dobrego dla Polski nie zrobił.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.