Biały Dom wysyła broń dla Peszmergów

Biały Dom wysyła broń dla Peszmergów - niezalezna.pl
foto: flickr.com

Amerykański Departament Stanu wyraził zgodę na sprzedaż w ramach programu Foreign Military Sale (FMS) sprzętu wojskowego dla kurdyjskich Peszmergów działających w Iraku, którzy to walczą z tzw. Państwem Islamskim.
 
Jeśli umowa zostanie zaakceptowana przez Kongres pozwoli to na sprzedaż uzbrojenia i sprzętu do Iraku, który zostanie później przekazany kurdyjskich bojownikom walczącym z tzw. Państwem Islamskim. Warto przypomnieć iż Kurdowie cieszą się olbrzymią autonomią w powołanym do życia Kurdystanie Irackim.  Dzięki tej dostawie Peszmergowie będą mogli wyposażyć w pełni dwie lekkie brygady piechoty oraz dwa bataliony artylerii. Dostawa zawierać ma m.in. 4 400 karabinów maszynowych M16A4, 186 M240B oraz 46 karabinów M2, pojazdy kołowe HMMWV, pojazdy o zwiększonej odporności na miny i wybuchy MRAP, kamizeli kuloodporne, hełmy a także 36 lekkich haubic M119kal. 105 mm, w tym części zamienne do nich a także pozostały sprzęt wojskowy. Agencja amerykańskiego Departamentu Obrony ds. współpracy wojskowej DSCA (Defense Security Cooperation Agency) szacuje wartość sprzętu wojskowego jaki ma trafić do oddziałów Peszmergów na 295.6 milionów dolarów. Podmiotami, które odpowiedzialne byłyby za realizację tej umowy, to AM General, Oshkosh Defense, Navistar Defense, Harris Radio oraz Colt Corporation.

Opinie użytkowników

Czyli po ostatecznym upadku IS to właśnie ci biedni Kurdowie będą kolejnym kandydatem na destabilizatora regionu.

Broń, przemoc, agresja nie są dobre, nie są godne człowieczeństwa / łaski Bożej ale skoro ludzie nie potrafią sobie bez niej poradzić, to należy powiedzieć; Wreszcie . Trzeba było zdeptać te lewackie watachy zaległe w Białym Domu aby stało się zadość lepszego . Kurdowie to prawy naród, potrafiący żyć w zgodzie z innymi religiami i przede wszystkim walczący o swoją niepodległość jak Polacy w dziejach . Walczący z potęgami, a przez lewactwo i USA było nieoficjalnie przeciw Kurdom. Obawiam się jeszcze o Irańczyków, którzy są nad wyraz niezwykłym narodem .

Wreszcie, dawno to było zrobić. Kurdowie są dumnym narodem, pro-amerykańskim. Kiedyś odzyskają swoje państwo i będą liderem regionu.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.