Gowin ucina spekulacje wokół Macierewicza: Nie zastąpię go. Nie wchodzi w grę zwolnienie tego fotela

Gowin ucina spekulacje wokół Macierewicza: Nie zastąpię go. Nie wchodzi w grę zwolnienie tego fotela - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Politycy obozu rządzącego zgodnie zapewniają, że lansowany przez opozycję rzekomy konflikt pomiędzy władzami PiS a ministrem Antonim Macierewiczem nie istnieje. Po stanowczych wypowiedziach szefa BBN Pawła Solocha i Jacka Sasina z PiS, głos w tej sprawie zabrał także wicepremier Jarosław Gowin.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pęka kolejny balon manipulacji opozycji. Sasin: Nie ma żadnej sprawy Macierewicza. Pan minister nie jest problemem dla PiS

W sprawie Antoniego Macierewicza, wicepremier Gowin wypowiada się jednoznacznie.

- Nie żałuję, że nie jestem dziś szefem MON. PiS przygotowywało Antoniego Macierewicza i jego współpracowników od wielu lat do tej funkcji. Stało się to, co było najbardziej prawdopodobnym scenariuszem – mówił na antenie Radia ZET wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

CZYTAJ WIĘCEJ: To koniec spekulacji! Szef BBN: Prezydent nie bierze pod uwagę zmiany na stanowisku szefa MON

Dopytywany o to, dlaczego wcześniej spekulowano, że to właśnie Gowin będzie pełnił funkcję szefa resortu obrony, wicepremier w rządzie Beaty Szydło wyjaśnił, że to normalne, iż przed wyborami prowadzi się różne rozmowy z potencjalnymi koalicjantami i planuje się różne ewentualności.

- Zakładaliśmy, że będzie potrzebny rząd koalicyjny i było rzeczą wysoce prawdopodobną, że koalicjant będzie oczekiwał w MON kogoś innego, niż Macierewicz – wyjaśnia Gowin.

Pytany o przyszłość ministra Macierewicza w resorcie obrony, Jarosław Gowin zapewnia, że nie ma prawdopodobieństwa, by to on miał zastąpić szefa MON na stanowisku.

- W ogóle nie wchodzi w grę, że to stanowisko staje się wolne. Podjąłem pewne zobowiązania wobec środowiska naukowego. Rozpisałem reformę na 4 lata i chcę ją dokończyć – tłumaczył na antenie Radia ZET Gowin. Gość Radia ZET.


Opinie użytkowników

zanim powołano rząd Beaty Szydło,spekulowano n.t. kandydatur na poszczególnych ministrów;dla przegranej PO -jakiekolwiek ministerstwo dla Macierewicza było nie do przyjecia;media POdgrzewały tzw.opinię,wyPOwiadały się różne autorytety i znawcy;POdpuszczano,"sugerowano" PiSowi/!/i akceptowano/oPOzycja/!/ wtedy Gowina na stanowisko MON-choć sam zainteresowany/koalicjant PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy/na spotkanich przedwyborczych/byłem obecny!/potem także-nic na ten temat nie mówił,interesowały go zupełnie inne zagadnienia-nawet niezwiązane z pełnieniem wcześniej funkcji Min.Sprawiedliwości/w rządzie PO-do której był zawiedziony,wręcz rozgoryczony/.Mówił o gospodarce!finansach!sprawach światopoglądowych,także o sytuacji międzynarodowej,o szkolnictwie wyższym i nauce/choć znacznie mniej/.Tematów związanych z obronnością wogóle nie poruszał!Byłem zaskoczony,często powtarzanymi'sugestiami'-o dziwo!nie strony PiS-tylko z przeciwnej.No i wbrew "sugestiom"- ministrem został Macierewicz.I dobrze-choć jest to osoba przez 'układ" POokrągłostołowy-najbardziej atakowana!oczerniana,znieważana...to zaczęło sie już w 1976!i trwa do dziś!-ale to długa historia!Boże chron Macierewicza!

A może jednak Kaczyński chce pokazać Macierewiczowi miejsce w szeregu? Nie kupuję wersji o przeciekach, jeśli są przecieki to na pewno kontrolowane. Gdyby było inaczej, to z pewnością ich sprawca byłaby szybko wyryty i pozbawiony funkcji. Szef MON ma bardzo silną pozycję w elektoracie PiS, być może zbyt silną, co ostentacyjnie demonstruje nie odpowiadając na listy Prezydenta czy wcześniejsze upominania w sprawie Misiewicza. Oczywiście opozycja czuje pismo nosem i podgrzewa atmosferę, ale źródło "sprawy Macierewicza" jest w PiS.

afera jest, tyle że nie wyszło, Duda i Kaczyński faktycznie chcieli się pozbyć A.Macierewicza, na przeszkodzie stanął, na szczęście, jego bardzo silny elektorat w kraju, ale też za granicą, szczególnie w USA, w kręgach wojskowych. To wystraszyło prezydenta i prezesa, zdecydowało że na razie się wycofali.
Dla nas jest to jednak silny sygnał ostrzegawczy, abyśmy pilnie się przyglądali działaniom PIS,- kontrolowali i wymagali ! Nie pozwólmy kolejny raz sprzedać Polski !

Opozycja już sraczki dostaje, kombinują na wszystkie strony aby skłócić PIS. Panowie i panie z PO zróbcie coś dla Polek i Polaków oprócz biadolenia.

Wielokrotnie i nerwowo dementowane informacje to sa informacje pewne,na mur beton.
Likwidacja Misiewicza to byl koniec politycznych wplywow Macierewicza,niezbedny przed koncowym toporem kata.
XXX
Jezeli Kaczynski nie powstrzyma tego procesu,np.przez ogloszenie Ministra swym nastepca,po Macierewiczu w rzadzie zostanie tylko slad.
Czy naprawde ktos rozsadny moze przypuszczac ,ze takie trzesienie ziemi bylo rozpetywane o jakiegos Misiewicza ?
Smieszne !

Nie bredź głupot i nie siej paniki ruska onuco spamująca
z Pietiersburga. Wielki Polak Antoni Macierewicz to
po Wielkim Polaku Jarosławie Kaczyńskim druga osoba
w PIS i tego nikt nie zmieni. Obaj współpracują ze sobą
dla dobra Polski i to was kacapskie łajdaki boli !

Przestańcie agenci, wszelacy mafiozi powiązani ze Schetyną czy róznego rodzaju "WSIOKI", o powrocie do władzy.Tylko minister Macierewicz może was wszystkich pogrążyć o czym marzą wszyscy Polacy kochający prawdziwie swoją ojczyznę.
Józef,

Podobno w kancelarii Prezydenta (andrzeja Dudy) pracuja wtyki komoruska ktorych ponoc nie mozna zwolnic, z powodu umow gentelmenskich. Nikt mi nie wmowi ze nie mozna zwolnic bo to nieludzkie. Bawia sie z zpanem Prezydentem jak w piaskownicy. W sytuacji kiedy zmienia sie wladza usuwa sie natychmiast wszystkich poprzednikow (dla bezpieczenstwa ) zostawia sie im pensje a jak zaczna skakac to odbiera . Niemoc pana Prezydenta i mieszkanie komoruska lacznie z kradziona niszczarka nie swiadcza dobrze o panu Prezydencie , niestety coraz bardziej mnie wq...wia. Oczywiscie ze ryzego nie widze na jego miejscu ale kogos kto nie jest taki delikatny, takiego meskiego. Byc moze go tzymaja za przyrodzenie jakies sily od malzonki.

Kiedy ten największy nierób rządu RP zacznie się zajmować swoim ministerstwem, czyli reformą środowiska akademickiego? Na razie tylko łazi po mediach i wypowiada się na wszystkie tematy, z wyjątkiem swojego zakresu obowiązków.

czas ujawnić Aneks z weryfikacji WSI !!!

Ja z nieco innej bajki: przyjcie się jaką krecią robotę pod przykrywką kabaretu robi p. Górski ze swoim "Uchem prezesa". Za grube pieniądze sponsorów i z dobrymi, przemyślanymi nie przez takich cieniasów jak on scenariuszami, wmawia lemigradowi, że "taka jest rzeczywistość", a lemingrad w to wierzy. Moim zdaniem to bardzo niebezpieczna sytuacja, chociaż pan Górski robi tutaj za zwykłego słupa, którym się posłużono.

Druga sprawa: w ostatnim komentarzu tygodnia p. Gadomski nagłaśnia sprawę tajemniczych spotkań B. Komorowskiego i jego kliki. Mam nadzieję, że ktoś się temu uważnie i poważnie przygląda.

Górski robił to samo z Platformą. Bez przesady, to po prostu bardzo dobra satyra, nie popadajmy w paranoję.

za późno

PAN - Jarosław Kaczyński.. to jest WIELKI człowiek..
Tak zacznę i to z pokorą..
Zamieszanie wokół Komisji Smoleńskiej.. Inne "wady" pana Macierewicza.. Oto; POLSKA -ojczyzną NAS WSZYSTKICH - mam nadzieję.. Wyrusza - Polska na zakupy UZBROJENIA.. do koncernów handlujących bronią, znanych ze swojego OKRUCIEŃSTWA.. I ..ONI ...nasi sojusznicy..
Tu , nie ma -ZMIŁUJ SIĘ.. Co do samego Antoniego Macierewicza
ON już wielokrotnie potwierdził SŁUŻBĘ POLSCE, czego jego oponenci nie zawsze dokonali. Jego GENIALNYM posunięciem w armii był test na Smoleńsk..Prosty a patriotyczny !!!
Brawo!!! Smoleńsk- Mirosławiec.."seryjny samobójca"..
Znowu GOLGOTA NARODU.. tak -ZNOWU..Niestety, ZNOWU..
Przytoczą jeszcze raz- ISIS państwo TERRORU -powstało..
Taka była WOLA !!!!!!!!! możnych tego świata . Polsce -kłody pod nogi - coś to MUSI robić..

Macierewicz jest najbardziej kontrowersyjną osoba w tym rządzie obok Waszczykowskiego. Zamiast brać przykład z Ziorbro który "robi swoje" to Macierewicz wikła się w jakieś niespójne wypowiedzi medialne i wygląda to bardzo słabo. Wypowiedzi o śmigłowcach które miały być już w grudniu...póżniej w styczniu/lutym...mija kwiecień i do tej pory nie wiadomo co i w jakiej ilości będzie !..Mistrale za euro dla Rosji to już powinna być dla niego lekcja że niepoważne wypowiedzi na forum publicznym to cios dla całego rządu...kolejne lansowanie Misiewicza który zwyczajnie się do tej funkcji nie nadawał to kolejne pójście "na zwarcie " i bulwersowanie umiarkowanych zwolenników patrzących obiektywnie i popierających ale też widzących błędy których mozna było uniknąć. Argument twardogłowych że poprzednuicy też tak robili to żaden argument bo ja i wielu moich znajomych głosowali za prawdziwą "dobrą zmianą" i ktokolwiek by był przy władzy takie rzeczy powinny być wyeliminowane z życia publicznego ! Pisałem też kiedyś tutaj o PR. PIS który sprawnie sobie radził przed wyborami marketingowo po wyborach kompletnie "zawalił" przekaz medialny !

Ty uwierzyłeś w te wszystkie oszczerstwa pod adresem Macierewicza, czy płacą ci sowicie za to, abyś na forum, na zasadzie "wicie, rozumicie" zasiewał ziarno goryczy i niezgody w umysłach zwolenników tego ministra???
"bulwersowanie umiarkowanych zwolenników patrzących obiektywnie"
A cóż to za konstrukcja???
znaczy ty jesteś obiektywny, a Macierewicz nie, bo nie robi tak jak ty być chciał??? dobre! manipulujesz tu bezczelnie w myśl zasady
'ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni"
jesteś jak pijawa, która dziury nie zrobi, ale krew wypije.
Dosyć tego mącenia. Precz.

Minister Macierewicz jest najlepszy w całym rządzie,a potem długo,długo nic,ataki na niego biorą się z nienawiści i przerażenia wsioków z tempa w jakim Pan Minister rozwala beton komunistyczny w wojsku!!!

100/100 ...Panie "Seba".

W 100% się zgadzam z 21.04.2017 i Sebą. Najkrócej mówiąc komuchy nie mogą Mu wybaczyć LUSTRACJI, SMOLEŃSKA i za WSI. A nieświadomi Jego walorów i ogromnej wartości dla naszej ojczyzny, zmanipulowani krzykacze obrażają Go. Panie Ministrze ma Pan za sobą miliony zwolenników, choć oni są cisi, spokojni i zrównoważeni.

już bez mała dwa lata min. Gowin pracuje nad nowa ustawą o szkolnictwie wyższym i nie wiem jak to jeszcze długo potrwa. Min. Meacierewicz i Ziobro dekomunizują swoje resorty z bolszewii a na uczelniach wyższy dalej panuje model sowiecki, czyli jesteś z nami jesteś nasz i odbywa się to na zasadzie rozdzielnictwa i rugowania pracowników o prawicowych poglądach. Min. Gowin wizytuje uczelnie i nie słyszałam nigdy aby upomniał się o tych prześladowanych do tej pory za dzialalność w podziemiu, zepchniętych na margines, poniżanych, z najniższymi poborami i przydzielonych do najgorszych prac. Na uczelniach nadal zatrudniani są ,,swoi" z duzymi poborami, a gdzie sa pracownicy o poglądach prawicowych? Ja ich tam nie spotykam

jak sprzątasz kible na uczelniach to nie dziwne że spotykasz tam prawicowców.
A na wysokich stanowiskach? Najwidoczniej się nie nadają. Uczelnie to nie MON gdzie można kogokolwiek gdziekolwiek - tutaj trzeba mieć minimum kompetencji

Pani Premier mówiła właśnie o lepszej sytuacji finansowej polskich rodzin. O 500+, o podwyżkach płac. Nie wszyscy mają lepszą sytuacje finansową. Zasiłki stałe dla chorych nie wzrosłyi nadal wynoszą 600 zł , chociaż, jak sami mówicie jest wzrost gospodarczy, większe pensje, to i kryterium dochodowego też powinno się zwiększyć, a obowiązuje jeszcze te za poprzedniej pani Premier. Niby co 3 lata powinna być weryfikacja. Ale nie w przypadku, gdy jest zmiana rządzących, którzy dokonują samych zmian w różnych resortach. Tylko MOPS jak zaklęty tkwi jak za czasów PRL. Szacunku więcej dla ludzi chorych, którzy muszą zdać się na łaskę i nie łaskę tej instytucji. To takie upokarzające, gdy przychodzi do domu pracownik socjalny na wywiad i pyta dlaczego łóżko nie zaścielone. A chory ledwie leży z bólu, nie ma siły się podnieść. Wolałabym po tysiąckroć pracować, niż być na łasce z MOPS-u. Gdybym tylko choć trochę lepiej się czuła.

Może bym ci i współczuła, gdyby nie fakt, że w internecie nieźle sobie poczynasz, więc już masz jakieś wyjście: teraz można cuda działaś dzięki netowi. Byłam wrakiem człowieka, ale musiałam brać się do roboty, bo miałam dziecko na utrzymaniu. Zamiast leżeć w niezaścielonym wyrze zwlekałam się i pracowałam. Masz sprawne oczy i palce, wyucz się głupiego fotoszopa - kursy w necie za darmo, program 30-dniowy za darmo - i zacznij na siebie zarabiać.
Ale nie... zaraz znajdziesz 100 powodów dla których to nie dla ciebie.
Gardzę takimi pasożytami. Ja, osoba która przeszła przez piekło ciężkiej depresji, szpitali, sądów, prób samobójczych, ale nigdy się nie poddała. I pracowała nawet w psychiatryku. Byle jej laptopa oddali....

Masz rację. Życzę Ci powrotu do zdrowia i nie korzystania z tzw. pomocy MOPSu, bo to jest poniżające.

Pan Macierewicz jest najlepszym ministrem MONu, najgorszym był Komorowski.....

Magierowski , Soloch oraz słudzy komorowskiego z kancelarii prezydent powinni odpowiedzieć za atak na dekomunizację dokonywaną w MON.
Ministrowi Gowinowi natomiast wypada życzyć aby wreszcie zabrał się za dekomunizację i lustrację w instytucjach podległych ministerstwu nauki i szkolnictwa wyższego.

Komorowski za podżeganie do obalenia rządu i prezydenta powinien dostać natychmiastową eksmisję z mieszkania będącego w dyspozycji Prezydenta Dudy i trafić do prokuratury.

nie rozumiem, że oni cackają się z Komorowskim

Ale tej platfusowej bandzie uwiera Minister MON Pan Antoni Macierewicz. Niedoczekanie wasze palanty zdrajcy aby Minister MON odszedł, nigdy.
I dobrze, tak ma być, a to oznacza, że Pan Macierewicz dobrze wypełnia swoją funkcję wobec Polski i Polaków.
Dziękujemy.

wyobrazacie sobie jego na tym stanowisku MON z calym szacunkiem dla jego osoby????stan uczelni wyzszych i harce tam pracujacych chocby np nie udzielenie sali na wyklad o aborcji i jej skutkach POKAZUJA ze nie panuje nad resortem ktorym kieruje!!!taka prawda ,,,wiec BOZE dzieki ci ze nas uchroniles przed katastrofa!!!

Wyobrażam sobie. Całkowita stagnacja, żadnych zmian, zakupów, czy wogóle brak jakiejkolwiek decyzji, bo przecież musiałby się tłumaczyć.
Przypomnij sobie jego działania w rządzie Tuska jako ministra sprawiedliwości.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.