Czy Kim posłucha?

Czy Kim posłucha? - niezalezna.pl
foto:

Dziedziczna monarchia komunistyczna w Korei Północnej od lat bawi się ze światem w kotka i myszkę. Dotychczas działało to tak: „budujemy bombę atomową, a brakuje nam jedzenia, więc umawiamy się ze światem, że jak przyślą nam jedzenie, to przestaniemy. Kiedy już jedzenie dotrze – zaczynamy budować bombę”.

Obecny władca Korei Północnej Kim Dzong Un wydaje się odchodzić od tego scenariusza – chyba po prostu chce mieć arsenał ładunków i rakiet, które mogą dosięgnąć Japonii czy nawet Kalifornii. Kiedy Xi Jinping, gensek Chin (de facto suzerena Korei Północnej), spożywał ciasto czekoladowe w rezydencji Donalda Trumpa na Florydzie, ten poinformował go, że właśnie wystrzelił 59 pocisków samosterujących w kierunku Syrii. Prawdopodobnie zrobiło to na Xi wrażenie, bo obiecał uspokoić ekscentrycznego Kima. Trump wyjaśnił, że darzy Xi szacunkiem. „Zobaczymy, co mu się uda zrobić. Może nie będzie w stanie pomóc… Sądzę, że się stara…”. Dodatkowe argumenty w postaci, podobno już trzech, amerykańskich lotniskowców zbliżają się do Korei, a wiceprezydent Mike Pence oświadczył w Japonii, że USA są z nią na sto procent. Jeśli Kim Trzeci nie posłucha, może być groźnie.

Opinie użytkowników

To bardzo źle, że na temat Korei wszędzie widać i słychać same stereotypowe opinie. Dlaczego nikt nie wgłębi się w temat i nie poszuka historycznych przyczyn obecnego konfliktu i w ogóle izolacji Korei Płn? Wtedy okazuje się, że USA wcale nie są krystalicznie czyste. Okaże się również, że w Korei Południowej prawa człowieka także nie są przestrzegane, idzie się do więzienia za byle co, jedyna prawdziwie opozycyjna partia została w 2013 roku rozbita. Obecnie prezydentem „Republiki Korei” w południowej części kraju jest Park Geun-hye, córka dyktatora wojskowego Parka Chung-hee, który jest odpowiedzialny nie tylko za śmierć dziesiątek tysięcy niewinnych ludzi, ale też rutynowo stosował tortury, odpowiedzialność zbiorową i takież kary, odwet na członkach rodzin i inne skrajne pogwałcenia praw człowieka.
Jedyny ratunek dla Korei to zjednoczenie. I tutaj to właśnie komunistyczna partia Korei Północnej dąży do tego celu od ponad 50 lat. Przywódcy Partii Pracy Korei proszą na forum ONZ teraz jedynie o to, co do czego zgodzono się po zakończeniu II wojny światowej. Chcą ogólnonarodowych wyborów, w których będzie mogła wziąć udział każda partia, łącznie z komunistyczną. Chcą też, żeby amerykańskie wojska opuściły ich kraj - Koreę.

Ale, jak rozumiem dla 90% komentatorów na tym portalu wszystko co USA robi jest wspaniałe, a cały były zsrr i okolice to bagno.

uważam ,że Twoje stwierdzenie "cały były zsrr i okolice to bagno " niekoniecznie jest strzałem w dziesiatkę . Oceniam to na szóstkę !!!

Zajrzyj do statystyki a ta jest jednoznaczna i nie opowiadaj bajek o dążeniach komunistów. PKB per capita w KRLD - 1k$ a na południu 30k$. Stosunek ludnosci 1:2. Po połączeniu i tak będzie PKB per capita ok. 20k$, 3x wiecej niż w Chinach. Sasiedzi wiedzą że po połączeniu bedzie to znaczący gracz w tamtym rejonie. Korea jest jest wolna od konfliktów narodowościowych a obecny konflikt to "zasługa" ruskiego. Wszedzie gdzie wszedł rusek tam narobił g.... Koreańczycy to spokojny pracowity naród a historyczne osiągniecia które przypisuje się Chińczykom są autorstwa Koreańczyków. Mają tylko pecha , tak ja my, że są w takim a nie innym miejscu na Ziemi. Między Chinami i Japonią wielokrotnymi brutalnymi okupantami.

Oczywiście, nie wszystko, co USA robi, jest wspaniałe.
Jeszcze bardziej oczywiste jest, że cały były ZSRR i okolice to bagno, a określenie to jest i tak łagodne.

Produkt narodowy Korei komunistycznej to 2% produktu narodowego Korei Południowej. To nie będzie zjednoczenie. To byłoby wchłonięcie Północy przez Południe. Problem polega na tym, że to się nie za bardzo opłaci południowym Koreańczykom, bo poziom ich życia musiałby się bardzo obniżyć.

Absolutnie nie jestem ślepym zwolennikiem polityki USA.
Natomiast kraj w którym budowanie bomb atomowych jest ważniejsze od zapewnienia wyżywienia ludności uważam za nienormalny. O ile mi wiadomo uchodźcy polityczni uciekają tylko w jednym kierunku na południe. Wiadomo ze Korea Południowa jest państwem stabilnym ekonomicznie. Społeczeństwo Korei Południowej nie kocha bezgranicznie US. Według mnie ważny jest bilans ogólny według którego nie ma innej opcji dla Północy niż stanie sie województwem Koreii Południowej. Tak samo jak to sie stało z NRD.
Czerwona dyktatura Dynastii Kimow jest czymś chorym!

Na takiego spasonego cwoka,tylko sila mozna go usunac=Cwok penknie przed USA.

Kim posłucha , bo samobójcą to on raczej nie jest !Chińczycy zajęci robieniem interesów z całym światem też chyba mają go już dość .

A który dyktator był posłuszny???
Wszyscy co do jednego trwali przy swoim do swojego tragicznego końca właśnie jak samobójcy ( Hitler )
Pozdrawiam.

Jest możliwe, że jego tak, ale staus quo w Korei Płn. nie. Kore posiada bogate złoża metali rzadkich, z których to Chiny czerpią na wyłączność.

Akurat eksperci już w grudniu mówili, że Korea ma 20 bomb atomowych. Pamiętajmy tylko, że są ich różna rodzaje to co mają pewnie jest jakościowo gorsze od tych z hiroszimy, ale rakiety na ten moment mają już w zasięgu Polskę.

O ile się nie rozlecą po drodze...

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.