Lobbyści piszą interpelacje

Lobbyści piszą interpelacje - niezalezna.pl
foto:

Gdyby zbadać, kto jest autorem zapytań i interpretacji, składanych przez niektórych posłów, okazałoby się, że to przede wszystkim lobbyści. Niby nie jest to złamaniem prawa, lecz problem jest.

Afera wybuchła, gdy się okazało, że w sejfie Centrum Eksperckiego ds. Kontrwywiadu NATO znaleziono pisma w treści identyczne z interpelacjami składanymi przez polityków PO. Nie jest to jednak odosobniony wypadek. Niektórym posłom i senatorom interpelacje piszą lobbyści m.in. z branży farmaceutycznej czy zbrojeniowej, działający dla prywatnych, często zagranicznych koncernów. Taki „układ” sprawia, że każdy jest zadowolony. Lobbysta, bo temat zaistnieje, a dany minister musi udzielić odpowiedzi. Poseł czy senator, bo dzięki temu zwiększa się jego aktywność. Przynajmniej statystycznie.

Opinie użytkowników

Kolumb, odkrywca Ameryki:)

Nalezy ujawniac nazwiska tych jurgieltnikow,Bedzie wtedy wiadomo kto i w czyim interesie dziala.

Rząd powinien wprowadzić CAŁKOWITY ZAKAZ LOBBOWANIA, kara za lobbing to: utrata mandatu posła-senatora, dziennikarza, ministra i długoletnie więzienie z przepadkiem majatku lobbującego. Tyle i tylo tyle, a skończy sie okradanie nas wszystkich i nabijanie kasy przestępcom w parlamencie, rządzie, mediach.
Dosc z tą PRZESTĘPCZĄ DZIAŁALNOSCIĄ PRZYNOSZĄCĄ TYLKO SZKODĘ POLSCE I NARODOWI.

Zaden rzad nie wprowadzi zakazu lobbowania poniewaz to dla poslow olbrzymia kasa do kieszeni.

Chyba na kontach w rajach podatjkowych!

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.