​Fundusz wsparcia kolonizatorów

​Fundusz wsparcia kolonizatorów - niezalezna.pl
foto:

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wsparł niemiecki koncern Schwarz Gruppe 100 mln euro pożyczki z przeznaczeniem na rozbudowę sieci marketów Kaufland w Polsce. Nieco wcześniej EBOiR wsparł tę samą grupę niemal miliardem euro na ekspansję jej sklepów (Kaufland i Lidl) w Europie Środkowo-Wschodniej, z zadaniem zapewnienia mieszkańcom naszego regionu taniej żywności. To pokazuje, że EBOiR, stworzony jako fundusz finansujący projekty rozwojowe głównie w krajach postkomunistycznej Europy, obecnie stał się instrumentem kolonizacji tychże krajów przez zachodni kapitał. Bo dostęp do taniej żywności czy sieć marketów to projekty rozwojowe może na Karaibach, ale przecież nie w Polsce, gdzie już działa wiele rodzimych i zagranicznych sieci. A pożyczka po prostu służy zdobyciu przewagi konkurencyjnej przez niemieckiego giganta na naszym rynku.

Opinie użytkowników

czy nikt nie widzi,że nienieckie gremia gospodarcze ciężko pracują nad uzależnianiem krajów środkowej europy??Niemcy dokładnie wiedzą,żejak ich eksport się załamie,to oni gospodarczo padną,załamie się dochód państwa i ludzi,co spowoduje dopiero wielkie niepokoje, które będą spotęgowane przez te miliony imigrantów.A wtedy może być niewesoło i może być bardzo trudno przywrócić nawet elementarny spokój i porządek........

Nie musimy miec Lidla czy Kauflandu by miec tania zywnosc. Glowna przeszkoda jest podatek VAT. Stosunek podatkow typu ryczalt do VAT-u, powinien byc na rozsadnym poziomie. Wtedy mozna otwierac targowiska i tam sprzedawc tania zywnosc. Niestety, nie ma woli politycznej - VAT jest takim prostym narzedziem do pozyskiwania wplywow budzetowych. Politycy i ekonomisci sie rozleniwili - po co myslec skoro mozna VAT podniesc? W tym znaczeniu nie ma co zwalac winy na innych, struktura naszej gospodarki po postu ulatwia takie dzialania. VAT jest korzystny dla przetworcow zywnosci, producentow zywnosci, duzych sieci handlowych. Spokojnie mozna powiedziec, ze istnieje w Polsce lobby pro-VAT. To lobby zawsze bedzie blokowac wszelkie dzialania, ograniczajace VAT.

-rynek lokalny,
- sezonowy,
-zrzeszeni konsumenci bezposrednio od rolnika, kontrakt odbioru-
- skrzynki zywnosci od rolnika abonament
- zywnosc ekologiczna bez chemi,
- dzialki, ogrodki,balkony, kompostownik
- spoldzielnie rolnikow, kolka rolnicze, przetworstwo
- stymulacja , wsparcie samowystarczalnosci lokalnej-
- zazielenienie miasta
- edukacja biologi, uprawy dzieci , mlodziezy
ogrodki w szkole,
- banki lokalne nasion, starych ras
- lesnictwo, laki, bagna, rzeki, jeziora, parki, rezerwaty, skaly, gory, zwierzeta....stawy, mlyny, piece,tartaki
- kury na podworku, kwity ciete obok
- waly z drewna...

Tylko kto zechce to wprowadzić w czyn? Ludzie są zbyt leniwi (jak Grecy: http://mirakus.pl/jestem-je-su... ) a władza ma to w nosie.

Nie kupuję w tych sieciach.

Dlatego kupuję w małych sklepach.

Zgadzam się z panem w stu procentach . O rzeczy słyszałem juz ponad rok temu ( muyślę o wsparciu niemieckim )

Uwazam ,ze to kpina z wolnego rynku . Odwiedzam Biedronkę i kaufland rzadko tym bardziej dostrzegam postęp . To nie jest skutek własnego sukcesu . Tam rośnie klientela bo oferta jest atrakcyjna i w najniższej cenie . To trzeba natychmiast torpedować , to jest wsparcie i protekcjonizm w czystej postaci , to powinno być karalne . Gdzie jest urząd antymonopolowy!

Przynajmniej wiadomo, kto finansuje "Pasztet z Lidla", czyli panią Wellman.

Fedorowicz z Olbrychskim POpłaczą. Że o reszcie tego tałatajstwa nie wspomnę. FUJ !

folkzdoicz zlikwidowal stocznie bo ryba makrela dala taki rozkaz , a z pieniedzy wspolnych -beda budowac szwabskie sklepy - to kolonizacja

Jesli mowisz o herr TUSKU to pisze sie FOLKSDOJCZ.
Wymawia sie identycznie (nalezy zdrowo splunac przy tej okazji) !

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.