​Uchodźcy w Polsce? Ten sondaż rozwiewa wątpliwości!

​Uchodźcy w Polsce? Ten sondaż rozwiewa wątpliwości! - niezalezna.pl
foto: Bwag; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Aż 74 procent Polaków sprzeciwia się przyjmowaniu przez nasz kraj uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki, przybywających do krajów Unii Europejskiej. Jedynie 22 procent uważa, że powinniśmy ich przyjmować, a 5 procent nie ma opinii w tej sprawie. Tak wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

W sondażu zwrócono uwagę, że relokacji sprzeciwia się trzy czwarte ankietowanych (wzrost o 7 proc. w porównaniu do poprzedniego badania), co jest najwyższą wartością spośród dotąd notowanych; przy czym dominującą odpowiedzią jest zdecydowany sprzeciw (43 proc.). Za przyjęciem uchodźców opowiada się nieco więcej niż jedna piąta Polaków (spadek o 6 punktów procentowych w stosunku do grudnia 2016 roku).

W badaniu CBOS podkreślono, że stosunek do przyjmowana uchodźców jest związany z preferencjami partyjnymi. Wśród osób, które w hipotetycznych wyborach zagłosowałyby na PO lub na Nowoczesną, zdania są podzielone – niemal taki sam odsetek opowiada się za relokacją uchodźców, jak przeciw niej. Z kolei zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości oraz ruchu Kukiz’15 są bardziej jednomyślni – większość spośród nich sprzeciwia się przyjęciu części uchodźców (odpowiednio 88 proc. i 90 proc.).

Najczęściej za przyjmowaniem uchodźców opowiadają się mieszkańcy największych miast (39 proc.), posiadający wyższe wykształcenie (33 proc.) oraz badani o najwyższych dochodach (29 proc.). Przeciwnikami relokacji najczęściej są respondenci najmłodsi (87 proc. przeciwników wśród osób w wieku 18–24 lata) i osoby uczestniczące w praktykach religijnych, co tydzień (77 proc.) lub częściej (86 proc.).

Jak wynika z sondażu CBOS, Polacy są zdecydowanie przychylniej nastawieni do przyjmowania uchodźców ze wschodniej Ukrainy. Obecnie za udzieleniem im schronienia opowiada się ponad połowa (55 proc.) badanych, a przeciwnych jest 40 proc. respondentów.

Najbardziej przychylnie nastawieni do przyjmowania uchodźców ze wschodniej Ukrainy są potencjalni wyborcy Nowoczesnej (86 proc.) oraz Platformy Obywatelskiej (72 proc.). Osoby, które w hipotetycznych wyborach zagłosowałyby na Prawo i Sprawiedliwość lub Kukiz’15, rzadziej wyrażają zgodę na udzielenie schronienia Ukraińcom z zagrożonych terenów (odpowiednio 57 proc. i 52 proc.).

Za przyjęciem Ukraińców z zagrożonych regionów częściej opowiadają się mieszkańcy większych miast, posiadający wyższe wykształcenie, badani z gospodarstw domowych o wyższych dochodach, a także rzadziej uczestniczący w praktykachreligijnych.

Najczęściej przyjęciu uchodźców ze wschodniej Ukrainy sprzeciwiają się najmłodsi badani – 55 proc. spośród nich opowiada się przeciwko przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy. W sondażu zaznaczono jednak, że we wszystkich grupach akceptacja przyjmowania Ukraińców z zagrożonych terenów jest większa niż aprobata relokacji uchodźców z południa.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” (323) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 30 marca – 6 kwietnia 2017 roku na liczącej 1075 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Opinie użytkowników

Przeczytałam na YOUTube taki tekst: "DZIEŃ X " - Islamiści czekają na sygnał, żeby wyrżnąć europejczyków - takie są plany światowego rządu.
Co o tym sądzić?

Jeżeli już przyjmować to tylko pod warunkiem kastracji

Gdyby Polacy nie oglądali "polskiej" telewizji a ruszyli łbami to przeciwnych przyjmowaniu "uchodźców" było by 99,9%.

te 22% powinno dostac od razu ostre wp***dol

Czyli mamy w Polsce 22% debilów!

Czyli wsrod osob z wyzszym wyksztalceniem, jest najwyzszy
odsetek glupcow! To ciekawe zjawisko, ale zrozumiale, gdyz
najprawdopodobniej wiekszosc jest po gimnazjach. Za pare lat,
ci juz po zmianach w edukacji, beda godnie reprezentowac
inteligencje.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby ta mniejszosc przyjela na swoj wlasny rachunek tych "imigrantow" !!!! Pelna DEMOKRACJA,Wiekszosc nie chce ale inni prosze bardzo - Z WLASNEJ KIESZENI I W TYM IM NIE PRZESZKADZAJMY !!!!!

Podobna sytuacja i %-ty jak za czasów frankowiczów w początkach panowania ich mózgo-trzepów rządowych . Cóż to był za cud ! a co się działo na forach ! Mordy od ucha do ucha w uśmiechu i w pyskowaniu i mowie nienawiści do tych co z mamusią mieszkali w kamienicach komunalnych czy sp-czych blokach ! Dziś ci sami już bez uśmiechu i pyskować już nie mają za co... chaty mają najmniej po 120m/2 więc w czym problem ich przyjąć no w czym ? Ano ci samarytanie chcą a jakże ale co najmniej 200km . od ich chat i miejscowości . Urodzeni deb,ile ! na domiar złego uważają ,że są cwani .Nie szczekali by tak gdyby nie byli pewni ,że ci których tak nienawidzą obronią kraj przed 'gośćmi " przy okazji i ich ....wszyscy wiemy kto oni i nie warto im poświęcać czasu.Podrzucić im 'gości" tym co tak w TV się mądrzą wystarczy na ich osiedla ......się będzie działo . Tak było i w Niemczech ! dziś własnego cienia się boją a gdy zobaczą na wolności kolorowego mózg ze stracju im się lasuje .Widzę i obserwuję .

Nad Jeziorem Rożnowskim za czasów PO/PSL już był przygotowany ośrodek dla uchodźców - ilu byłoby do dziś??????????????
A gdzie Polacy, którzy tułają się po świecie za chlebem z braku pracy??

To juz bylo grane w Polsce. Wschodni magnaci po Wielkiej smucie przyjeli kilkaset tysiecy uciekinierow z Moscowi. Zdominowali oni szybko kilka slabo zaludnionych wojewodztw. Tez wtedy byla zasada, ze kto chce niech przyjmie na wlasny rachunek. Wynikla z tego wielka tragedia dla calego narodu. Dzis we wschodnich polskich prowincjach zyje wrogi nam narod bylych uchodzcow z Moskwy i z Balkanow. Najpierw chcieli tylko stepy polowieckie, pozniej siegneli przy pierwszej okazji po Kijow, Podole i Wolyn Lwow ... Nastepnie juz samodzielnie dokonali eksteminacji Polakow we wschodniej Polsce. Teraz wyciagaja rece po Przemysl i Lublin. A zaczelo sie to wszystko od tego, ze kilku magnatow litwesko-ruskich zapragnelo zaprosic na swoje bezludne pograniczne ziemie biednych uchodzcow z Moskwy aby oni to zaorali i zaplacili czynsze ... Oczywiscie zaprosili ich na wlasny rachunek i na wlasne wlosci. Tylko dlaczego pozniej wylalo sie moooorze polskiej krwi?

To jest najbardziej beznadziejny argument i gadanie w tej sytuacji,że jak ktoś chce to na własny rachunek niech przyjmuje.A ja sie pytam dlaczego mielibysmy sie na to zgadza? A kto nam zagwarantuje ze nawet jak jest na czyimś rachunku i utrzymaniu to nie przyjdzie mu do głowy wysadzić np samego darczyncy i jego rodziny,albo np sasiada czy zupełnie przygodnych ludzi jakich spotka taki delikwent jeden czy drugi na drodze? Przecież to ze ktoś ich bedzie utrzymywał nawet z własnych pieniędzy nie zagwarantuje nam wszystkim którzy ich tu nie chcą ze tym przyjezdnym nie strzeli cos w którymś momencie do głowy i nie zacznie zabijac jak popadnie czy jak leci czy robic komukolwiek krzywde w jakiejkolwiek innej postaci.Dlatego proszę zeby nie uzywać takiego zabójczego dla pozostałych myslenia że jak ktos chce to niech przyjmuje .Otóż NIE !!! Jak ktoś chce im pomagać i ma na to pieniadze to niech im pomaga poza terenem Europy,a już na pewno poza terenem Polski jak taki łaskawy !!!

"NieZgadzamSie..(22:13) Mas absolutna racje! "michal" cierpi
na brak wyobrazni.

Te 22% za, to z POlszewickiej Kastry, czyli ich staly elektorat, tzn: zdrajcy, przestepcy i zlodzieje. I wlasnie z tym nalezy niezwlocznie zrobic porzadek. To obecnie najwieksze szkodniki w kraju.

posiadający wyższe wykształcenie ""=czyli ekspresowe licencjaty na raty.Wiadomości typu cpetrulesku.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości to niech sobie posłucha tej wypowiedzi ,a gwarantuję,że nastepny sondaż bedzie oscylował już tylko w okolicach 100% na NIE dla przyjmowania!!!
https://www.youtube.com/watch?...

No fajno. Mam 66 lat. Wyksztalcenie wyzsze, 36 lat w Kanadzie, aktualnie przenosze sie do Polski. Finasowo - no coz 41 lat jako mechanik okretowy, na koncie ponad USD 1 m. I w Kanadzie i w Polsce mieszkalem w miastach ok 200 tys ludzi. A teraz prywatna opinia o przyjmowaniu kolorowych do Polski - jedno wielkie "NIE". Jestem dobrym strzelcem. O ile sprawy pojda w niewlasciwym kierunku jestem gotow uzyc moich umiejetnosci. Tak sie zlozylo ze teraz jest Polska PiS i nie zanosi sie ze bede musial robic cokolwiek przeciw prawu.

Polska to Polska i do broni, swobodny dostęp zakazany, i w tej materii na zmiany się nie zanosi, taki przypudrowany PRL-PiS.

Won z uchodźcami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To nie uchodźcy, tylko nachodźcy - nieproszeni goście, siłowo wdzierający się do naszego domu. Kiedyś nasi przodkowie takim gościom, urządzali gorące przyjęcie, ale nie przy brzęku kielichów a przy brzęku szabel.

Życzenia Wielkanocne 2017 na sms

Niech Baranek Wielkanocny
W naszych sercach będzie mocny!
Bo naprawdę DOBRA ZMIANA
Jest przy zmartwychwstaniu Pana.
Gdzie jest wieczność nad doczesność,
Tam prawdziwa NOWOCZESNOŚĆ.
Obywatel na PLATFORMIE
Tańczy, bo ma gender ...w normie.
Wielkanocna więc nadzieja
Niech wyzwoli z gender geja!
*
Niechaj Święto Zmartwychwstania
Wytrwać w prawdzie naród skłania:
Jest kobieta i mężczyzna;
Z rodzin naród jest... Ojczyzna!
Zachód kłamie i wschód kłamie;
Widział pokój ktoś w islamie?
Jak straż, która oniemiała,
Tak się będzie Polski bała
Swołocz wschodu i zachodu.
Alleluja i do przodu!

Mistrz S.Michalkiewicz ma propozycję, jak rozwiązać w Polsce kwestię imigrantów ...szczególnie od 12 minuty.
https://www.youtube.com/watch?...

Redaktor S.Michalkiewicz ma doskonałą propozycję odnośnie przyjmowania uchodźców!

https://www.youtube.com/watch?...

Nie ma czegoś takiego że cześć przyjmuje,a częsc nie przyjmuje.Większość jest zdecydowanie przeciwna i tego się trzymajmy.Żadnych muslimów w Polsce !!! Czy to jest jasne ?!!I to ani jednego i w żadndej postaci !!!Jak ktoś chce im pomagać to niech im pomaga ale poza terenem Europy,albowiem nikt z nas nie bedzie narażał nasz naród za czyjeś nieodpowiedzialne i utopijne eksperymenty !!! Szanujmy Polskę naszą Ojczyznę . szanujmy to co mamy i bądźmy narodową jednością ,a wówczas przetrwamy !!!

Zastanawiam się jakim cudem jest jeszcze ktoś kto chce przyjąć tych nielegalnych imigrantów. Zasobnych zresztą w pieniądze bo za darmo nikt ich nie szmugluje przez morze. Czy obecnie są ludzie nie mający wiedzy co robią w Europie imigranci z B. Wschodu i Afryki ? Są zresztą imigranci z Afganistanu i Pakistanu.

PSL też jest za przyjęciem muzułmańskich młodych żołnierzy. Tylko ciekawe jak to tłumaczą po wsiach ? Czy każdemu gospodarzowi będą chcieli dokwaterować dżihadystę ? Co na to polscy chłopi ??

Nie wiem gdzie się wcisnąć. Bo jestem z dużego miasta, jestem wykształcony, nie jestem najmłodszy, a jednocześnie chodzę do kościoła co tydzień lub częściej, nie mówiąc o praktykach religijnych codziennych. Jestem przeciw przyjmowaniu "uchodźców", ale mogą być prawdziwi uchodźcy w ograniczonej liczbie i na zasadach kraju gospodarza.

te 22% powinno przyjąć tzw uchodźców pod swój dach, gwarantując im bezpieczny pobyt w Polsce. Ale te 22 % nigdy nie zdecydowałoby się na taki krok.

Tutaj w Warszawie krąży taka pogłoska, że jednak nasz rząd się ugnie pod naciskiem polskiego Kościoła i ponoć już minister Błaszczak szykuje kontenery dla uchodźców. To ma być 10 tysięcy młodych byczków muzułmańskich lotniczym korytarzem kościelnym do Polski :-( Ponoć polscy biskupi za wszelką cenę chcą się wykazać wobec Franciszka by móc dalej paść swoje brzuchy za friko :-(

Żadne kontenery, niech sobie kurie biskupie rozdzielą miedzy siebie tych emigrantów i utrzymują za swoje pieniądze. Dlaczego z podatku od mojej emerytury, mam utrzymywać, kolorowych przestępców, nierobów i dezerterów. Niebawem ten Franciszek, będzie błagał na kolanach Polaków, aby mu dali w Polsce schronienie.Jak widać KK jest już całkowicie opanowany przez masono lewactwo i z wiara to nie ma nic wspólnego.

Pewien proboszcz wysylajcy listy do ordynariusza uwraliwial mnie, bym przypadkiem sie nie pomylil i nie zaadresowal - Do Przeswietnej Kur.y biskupiej, bo groziloby mu przeniesienie.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.