​W Rosji zawrzało. Tysiące na ulicach, liczne aresztowania w całym kraju

​W Rosji zawrzało. Tysiące na ulicach, liczne aresztowania w całym kraju - niezalezna.pl
foto: twitter.com

Tysiące ludzi przyszły w wielu miastach Rosji na demonstracje przeciwko korupcji, zwołane przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego. Wielotysięczne protesty odbyły się w Moskwie i w Petersburgu; w stolicy Rosji policja zatrzymała ponad siedemset osób.

Zgromadzenia w kilkudziesięciu miastach odbywały się zarówno za zgodą lokalnych władz, jak i – tak jak w Moskwie – bez zezwolenia. Nawalny wezwał do protestów przeciw korupcji w związku z materiałami, które wcześniej opublikował, dotyczącymi domniemanego ukrytego majątku premiera Dmitrija Miedwiediewa.

W Moskwie protest miał formę zbiorowego przemarszu wzdłuż ulicy Twerskiej – arterii, łączącej kilka placów w centrum stolicy. Policja zatrzymywała uczestników wzdłuż trasy przemarszu, a na placu Puszkina użyła pałek, by rozpędzić tłum. Krótko po rozpoczęciu demonstracji zatrzymany został Nawalny. W poniedziałek stanie przed sądem w sprawie administracyjnej. Będzie odpowiadał za naruszenie trybu organizacji zgromadzeń masowych. Na komisariaty trafili też co najmniej dwaj dziennikarze, mimo legitymacji prasowych: korespondent brytyjskiej gazety „The Guardian” i reporter niezależnego radia Echo Moskwy.

Organizatorzy demonstracji w Moskwie szacowali liczbę zgromadzonych nawet na 30 tysięcy; policja określiła ich liczbę 7-8 tysięcy.

Jak podała na Twitterze specjalizująca się w monitorowaniu zatrzymań w Rosji organizacja OWD-Info, policja w Moskwie zatrzymała 700 osób, sama policja wspomniała, że zatrzymań w trakcie marszu prowadzonego bez zgody władz było około 500.

W Petersburgu protestujący przyszli na Pole Marsowe, skąd przemaszerowali na Plac Pałacowy. Liczbę zgromadzonych na Polu Marsowym niezależne media oceniły na ponad 10 tysięcy; policja – na trzy tysiące. Zatrzymania rozpoczęły się po kilku godzinach na centralnym Prospekcie Newskim, gdzie przemieściła się część demonstrantów.

Doniesienia z innych miast Rosji, gdzie zwolennicy Nawalnego wyszli w niedzielę na ulice, wskazują na setki zatrzymanych. W Krasnodarze niezależne media poinformowały o 200 zatrzymanych, o 150 – w Machaczkale, głównym mieście Dagestanu. W Niżnim Nowogrodzie policja zatrzymała 24 osoby, a we Władywostoku na Dalekim Wschodzie, gdzie mityngi rozpoczęły się najwcześniej, zatrzymano ponad 30 osób.

W głównych miastach Dalekiego Wschodu, Syberii i Uralu liczba protestujących wyniosła od 150 osób w Barnaule do ponad 2 tysięcy w Nowosybirsku.

Opinie użytkowników

W Rosji ludobójczy reżim pedofila kurdupla Putina chwieje się ! Zniewoleni, zastraszeni i głodni Rosjanie, którzy nigdy

nie grzeszyli odwagą cywilną nareszcie wychodzą na ulice protestując przeciw gigantycznym złodziejstwom putimowskiego,

ludobójcze, faszystowskiego reżimu ! Agresywna, ludobójcza, stosująca wobec Polski szantaż atomowy putinowska Rassija

to ekonomiczne g... z PKB mniejszym od hiszpańskiego :) a tylko 2,5 raza większym od polskiego. To potężne reżimowe

dziadostwo o wygórowanych ambicjach bycia mocarstwem :) gdzie stosuje się agresję militarną wobec sąsiednich państw,

gdzie uprawia się holokaust na małych narodach jak za stalina, gdzie uprawia się szantaż polityczny i energetyczny wobec

Europy, gdzie morduje się masowo, podstępnie dziennikarzy i własnych obywateli (nawet za granicą) za mówienie prawdy.

Gdzie miliony dzieci żebrzą z głodu na ulicach, gdzie przestępcy są u władzy, gdzie AIDS i alkoholizm zżera 90% społecze-

ństwa, itd. itd. Zachodnie sankcje oraz Chiny ta wschodząca globalna potęga w ciągu 20 lat skasują to dziadowskie imperium

zła, jeżeli się do tego czas samo nie rozpirzchnie od degrengolady i pijaństwa. Chyba, że demokratyczni Rosjanie wezmą

sprawy we własne ręcę i zrobią ze zbrodniczym faszystą Putasem porządek tak jak Rumuni z Ceausescu, a Libijczycy z Kadafim !

pieciu wypasionych byczkow na jedna bezbronna kobiete - wot gieroje puti

Niewolnicy są głodni. Potrzeba Spartakusa który rzuci hasło: RABUJ UKRADZIONE!!! A właśnie mija 100 lat od czasu, gdy to hasło rzucone przez bolszewików rosyjskiej wsi, utorowało im drogę do władzy.

Szacunek dla uczestników.

" .. prawo broni grabież [legalną] i bierze w niej udział. W ten sposób obdarzeni [korzyścią z legalnej grabieży] unikają wstydu, niebezpieczeństwa i skrupułów, które ich działania nielegalne, raczej mogły by powodować.
Czasami prawo dostarcza całą aparaturę sędziów, policję, więzienia,
i żandarmów do usług [legalnych] grabieżców, i traktuje ofiarę
– kiedy broni siebie – jako kryminalistę ! "

" Prawo zdeprawowane! I policja, władza państwa zdeprawowana
razem z nim! Prawo, twierdzę, nie tylko odwróciło się od swojego
właściwego zadania, ale zostało zmuszone do osiągnięcia
całkowicie przeciwnego celu! Prawo stało się narzędziem siły
każdego rodzaju chciwości ! Zamiast powstrzymywać przestępstwo,
prawo samo jest winne przestępstwom, które mniema się, że
powinno karać ! "

Chcesz dowiedzieć się więcej Drogi Czytelniku, po co jest prawo ?
Skąd ono wzięło się i dlaczego ? Tu się tego dowiesz :

http://www.rodaknet.com/ksiazk...

To dopiero mała kropla korupcji na Kremlu, ile ukradł Rosjanom ryży kałmuk Putin, ten dopiero się obłowił kosztem biednego narodu, tylko pierdel dla nich za korupcję większą niż u nas a nawet w Korei Płn, ci bandyci nie potrafią inaczej żyć jak tylko okradać nawet własny Naród.
Omon, bandyci szkoleni przez czekistów, GRU, "bochaterzy" jedną młodą dziewczynę trzyma 4-ch byków, to samo co na Białorusi, dyktator z Mińska w strachu przed pierdlem, bojce odważne ale tylko pałować i napadać na protestujących nawet starców po 81 lat.
Bydlaki ruskie, mordercy i złodzieje, bandyci z Kremla i Mińska, narody po was bandyci już idą, doczekacie się nagrody na hakach jak zawiśniecie zamiast liści, wasi nie będą się z wami pieprzyli, sądzili was tylko wykonają od razu wyroki.
Jak nawała ludzka ruszy naprawdę to jest po was, jak w 1917r. I tego się najbardziej bandyci boicie.
Fuck!

Czyżby Soros szykował Majdan w Rosji i na Białorusi? Kiedyś już na Białorusi próbował, ale jego kolesie pożarli się o kasę, nagrał to ktoś z białoruskiej TV i puścił w ichnich wiadomościach i Majdan zdechł.

Tak samo jak u nas KOD.

No, jak widac Soros rozwija swoje macki nad Rosja i Bialorusia.
Podobnie jak na Ukrainie, w swiat idzie przekaz, ze to tylko pokojowe demonstracje.
A wszystko ma na celu destabilizacje Rosji.
Specjalnosc CIA.

W Rosji też mają totalną opozycję, finansowaną przez Pana Sorosa??

Dokładnie odwrotnie - nie opozycję tylko władzę, która ma tych samych mocodawców co Soros.

tylu gliniarzy chyba pięciu szarpie jedną kobietę, a reszta tchórzy z tyłu się przygląda robią fotki ale nie idzie jej na ratunek.

Tak to wygląda w całej Europie ,nic nadzwyczajnego . W Ełku po zamordowani Polaka, tak samo policjanci w kilku zatrzymywali pojedyncze osoby i nikt nie protestował. W dn 13 grudnia 1981 internowano 5tys. działaczy. 10mln członków "S" nie kiwnęło palcem na ten akt bandytyzmy. I do tej pory ta banda tchórzy nie ma nawet z tego powodu wyrzutów sumienia, że zdradzili kolegów. Ci co robią fotki też nie będą mieli wyrzutów.

Może mają. Ale w 1981 roku Armia Czerwona stała we wszystkich
krajach Układu Warszawskiego. Na ich obszarze miała rozlokowaną
broń nuklearną, pancerne dywizje itd.

LWP liczyło ok. 450-500 tys. żołnierzy, którzy Moskwy musieli się
słuchać, bo przecież mieli do głów przystawione lufy. Oprócz tych
sił, komuniści dysponowali armiami składających się z setek tysięcy milicjantów, ormowców, SB-ków, WSI-oków, donosicieli, PZPR-owców
i przystawek PZPR itd..

10 mln członków Solidarności nie mogło z taki siłami wygrać w żadnym wypadku, tym bardziej, że Polacy nie mieli broni. Polecam udać się po rozum do głowy.

Skąd wiesz ,że nie mogło? 10 mln ludzi i pozwolono garstce, mordować górników kopalni WUJEK. Od czasu do czasu, słyszę ten sam slogan - "zamiast liści" i nic z niego nie wynika. Gdybyśmy mieli takich przodków to z mapy Europy, by nas "wygumkowano" jeszcze przed 966 rokiem a może i wcześniej. Teraz zaleje nas islam i też nikt palcem nie kiwnie, "pozamykają się w kuchni" , tam podobnież jest najbezpieczniej. Teraz też policja to setki tysięcy i donosicieli nie brakuje.Broń zdobywa się na przeciwniku, tylko trzeba stanąć do walki, bo kto nie walczy ten ginie, albo żyje jak rab w niewoli.

Żeby wreszcie ten kacapskoj bandit putin wreszcie pagib bo Naród rosyjski też chce być wolny.

A niezależni majdanowi reporterzy z fundacji Batorego nie byli obecni?
Dużo tych niezależnych ale Rosjanie dadzą sobie radę i z niezależnymi jak już raz pokazali kto w Rosji rządzi Sorosowi i jego wysłannikom.
Oligarchów też pogonili.
To ostatni bastion oprócz Chińczyków przed totalnym opanowaniem świata przez jedną opcje.

Miejmy nadzieję, że nie skończy tak, jak Borys Niemcow

http://www.polskacanada.com/li...

Teraz to może mniej, bo nie dostają pozwoleń, ale z 10 lat temu telewizja niemiecka z lubością i lekka drwiną pokazywała nagrywane przez ich dziennikarze reportaże o różnych zakątkach ZSRR i prymitywizmie życia w Rosji XXI wieku, te male stacje kolejowe, czy dróżniczki samotnie zyjace w głuchej tajdze. Pokazywali też "higienę" w rosyjskich mleczarniach, no i ulubionymi obrazami sa zachowania wariackie rosyjskich kierowcow na drogach nawet zimą. O wlasnie zbudowanych na peryferiach Moskwy "pięknych blokach" 21 pietrowych, z przestronnymi mieszkankami wielkości 37m2, bo na większe to stać jedynie chyba Putina i tego jego przydupasa Niedzwieckiego.

W Niemczech zachodnich i centralnych rozopczela sie walka o "odzyskanie zaufania Niemek i Niemcow do niemieckojęzycznych mediow, bo jak sie niedawono okazało po licznych kosztownych badaniach "opinii " zaufania do gazet, TV, Rundfunku praktycznie nie ma już nikt, wszyscy zgodnie twiedza, ze wszędzie sa jedynie kłamstwa, co my Polcy wiemy bez kosztownych badań, bo wielu Polakow zachowało "zdrowy rozsadek" i dostalo habilitacje z łgarstw z Judentum Centrale na ulicy Czerskiej.
Zobaczymy jak im sie uda to odzyskiwanie zaufania do tych kłamliwej prasy i mediów elektronicznych.

Wiele znaczący gest odwagi tych 1000 i kilkuset demonstrantów. Ryzykowali bardzo wiele, nie tylko polaniem kolorowaną wodą. To czubek góry lodowej nastrojów społecznych, które mogą mieć ogromne znaczenie dla przyszłości świata.

Nastąpi najprawdopodobniej brutalny atak na organizatorów/przywódców tego protestu.

Myślę także, że teraz (korzystając z okazji) ruszy na zachód kolejna fala uchodźców z Rosji, naszpikowana jednakże agenturą kgb - udającą poszkodowanych ludzi. Ich zadaniem będzie zainstalowanie się w wolnych społeczeństwach (między innymi w Polsce) i oczekiwanie na sygnał od zielonych ludzików.
Są tacy w Polsce (znam pracujących np. lekarzy z Rosji - za psie pieniądze - na izbach wytrzeźwień, ale także w "psychiatrykach". Podobnie jest z Ukraińcami.

Podejście społeczne do tych ludzi powinno być takie, jak dobrych kierowców do innych uczestników ruchu:

OGRANICZONE ZAUFANIE. My Polacy potrafimy być naiwnie bezmyślni. Ludzie ci potrafią schlebiać najniższym instynktom, "wbudowują się" w strukturą społeczną kraju, szukając okazji do zaatakowania wyselekcjonowanych, wcześniej namierzonych ofiar. Wszystko dzieje się pod pozorami życia normalnych, równych współobywateli.
Powtarzam: Obserwować i mieć ograniczone zaufanie. Nie iść na tanie sztuczki, na jakąkolwiek działalność antypolską (zakup papierosów tańszych bez akcyzy (lub ze sfałszowaną banderolą), podobnie alkoholi). Itd, itp. Bo pewnego pięknego dnia (a sytuacja międzynarodowa wskazuje na to, że już niebawem) możemy nieć do czynienia z aktywizacją zielonych ludzików! To będą owi "uciekinierzy ze złej Rosji czy Ukrainy". Oni wtedy postawią nam wybór - albo działasz z nami, dajesz nam do dyspozycji swoje pieniądze, dobra materialne, kontakty - albo zaraz cię załatwimy. Skutecznie i raz na zawsze. A my? - sparaliżowani bezmiarem naszej wcześniejszej głupoty i naiwności (oraz skalą danych udostępnionych "naszym przyjaciołom")

Najnowszy komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego: List do papieża Franciszka - O wytycznych szefa Ringier Axel Springer dla swoich pracowników, o liście do papieża, a także o zmianach personalnych w rządzie. https://youtu.be/HaaMibXq3Xk

Proszę Państwa, ten Gadowski musi sie ogolic, ubrać w jaki krawat czy "krawatkę" jak to mówią w Krakowie i mówić głośniej ,płynniej, energiczniej i mocniejszym głosem, bo słuchacze usypiają.
Po 50 latach "bezpłatnego" i przymusowego nauczania wszystkich Polakow absolwenci tych lewackich szkół nie umieja często gęsto pisać i czytać, a mowic to nawet studenci medycymy nie umieja, laskę robia pacjentowi, ze cos tam burkną, a już bron Boze dotknąć chorego, bo sie można zarazić czyms strasznym.

tylu milicjantów na jedną kobietę, a reszta ludzi czyli tchórzy patrzy I pozwala na jej aresztowanie, dlaczego nie idą jej z pomocą ?

Ja jak byłem w Milicji Obywatelskiej to my bralim takie we czterech, to dopiero wtedy poczuwała sie co to jest władza ludowa.

Bo może to są milicyjni prowokatorzy ,zapomniałeś jak było u nas i jest do tej pory ?

Biorąc po uwagę, że w Rosji jest jakieś 140 mln ludzi, demonstracje na tysiące osób wydają się być tylko incydentem. Zobaczymy czy protesty się rozrosną czy zostaną zgaszone z zarodku.

nie przesadzaj
nie wszystko co ma 4 łapy i łeb jest człowiekiem

Dokładnie,reszta to ci którym dobrze się żyje mają swój udział we aparacie,pozostałym czyli większości wystarczy żeby była flaszka,waciak,walonki i onuce z przydziału.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.