Nowe śledztwo ws. afery Łączewskiego. Sędzia straci immunitet i usłyszy zarzuty?

Nowe śledztwo ws. afery Łączewskiego. Sędzia straci immunitet i usłyszy zarzuty? - niezalezna.pl
foto: Igor Smirnow/Gazeta Polska

Narastają kłopoty sędziego Wojciech Łączewskiego - prokuratura w Krakowie wszczęła nowe śledztwo w sprawie podejrzenia składania fałszywych zeznań i złożenia fałszywego zawiadomienia o włamaniu do laptopa. Zanim jednak sędzia ewentualnie usłyszy zarzuty musi mieć uchylony chroniący go immunitet.

O skandalu wokół warszawskiego sędziego Wojciecha Łączewskiego portal niezalezna,pl informował wielokrotnie.

"W lutym tego roku w mediach pojawiła się informacja dotycząca sędziego z Warszawy Wojciecha Łączewskiego, który chciał umawiać się z osoba podszywającą się pod Tomasza Lisa, aby „powstrzymać PiS”. Gdy dziennikarze ujawnili skandal (sędzia nie może angażować się politycznie), Łączewski twierdził, że padł ofiarą prowokacji i ktoś podszywa się pod niego w internecie".

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Sędzia Łączewski przeniesiony. Nie będzie już orzekał w sprawach karnych

Dotychczasowe śledztwo toczyło się z zawiadomienia Łączewskiego, który twierdził, że ktoś włamał się do jego komputera. Sprawę prowadzono najpierw w Warszawie, później Legnicy, na koniec trafiła do Krakowa. Ostatecznie jednak biegli informatycy stwierdzili, że nie było żadnej ingerencji.

W związku z tym Prokuratura Regionalna w Krakowie wszczęła nowe śledztwo. Związane z podejrzeniem popełnienia przestępstw przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Fałszywych zeznań i złożenia fałszywego zawiadomienia.

- Śledztwo zostało wszczęte w miniony piątek. Oczywiście, jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko - powiedział portalowi niezalezna.pl prokurator Zbigniew Gabryś.


Nawet jeśli śledczy chcieliby postawić Łączewskiemu zarzuty, to najpierw musiałby zostać uchylony immunitet chroniący sędziów.

- Jeśli zaistnieje taka konieczność, to wniosek złożymy, ale za wcześnie o tym mówić. Uprzedzając pytania, nie mamy gotowego wniosku - zapewnia prokurator Gabryś.


Opinie użytkowników

Sędzia straci immunitet i usłyszy zarzuty?...dobry żart!!! W Polsce? Gdyby zaczął strzelać do przedszkolaków to coś by mu zrobili, ale tylko afera?

naprawdę ciekawi mnie reakcja na wniosek dot. uchylenia immunitetu. Będą go bronić za wszelką cenę, czy POświęcą dla zmylenia tropów?? Żaden sposób nie jest dobry, ani wiarygodny; obrona - to przyznanie na akceptacja łamania prawa w wykonaniu sędziego i upolitycznioną postawę sędziego; uchylenie immunitetu i tak nie przywróci dobrej opinii o nich, bo to za mały gest - z opinią jest tak źle, że trzeba bardzo wielu gestów jednoznacznie wskazujących na odcinanie się tego środowiska od politycznych gier czy wypowiadania się w sprawie polityki.

ta gnida juz downo powinna zostac pozbawiona prawa wykonywania zawodu

100/100!

A szkoda, ze nie mają prokuratorzy jeszcze gotowego wniosku! Ta sprawa tak "mierdzi", ze wniosek powinien byc przygotowany juz dawno, po tym jak cała ta afera wyszła na jaw! Znowu bedzie, ze nikt nie wiedział, ze gdzies się akta zapdziały że ktos wysłał kierowcę ale w jakim kierunku z aktami to nie wiadomo itd, itp, itd

Zarzuty trzeba stawiać nieuczciwym ludziom. Tym bardziej nieuczciwym sędziom czy policjantom, bo oni są do wymierzania sprawiedliwości i pilnowania prawa. Dlatego należy wystąpić o uchylenie immunitetu. Może nawet powinno się całkowicie zlikwidować immunitety, bo skoro każdy jest narażony na przestępstwa i wykroczenia z powodu ułomności ludzkiej słabości, to co tu mówić o jakich abstrakcyjnych immunitetach? Wystarczy jeśli policja będzie skuteczna a sędziowie będą wymierzać sprawiedliwe wyroki. Ale sędzia który łamie zasady, łamie prawo, dopuszcza się wykroczeń, a jeszcze gorzej popełnia przestępstwa, taki powinien być karany mocnej. A więc skoro zwykły obywatel by dostał np. wyrok w zawieszeniu, to sędzia bez zawiasów itd... Jeśli obecny rząd nie zrobi z tym porządku, to kto ten porządek zrobi i kiedy? Cała nadzieja w obecnym rządzie.

Takich sedziow i im podobnych (Rzeplinski) powinno sie eliminowac z kregu sedzow i odbierac immunitety. Gdynia, piekne miasto, niestety, wiele posiadlosci lacznie z basenem, stanowia wlasnosc sedziow i prokuratorow, pytam, za czyje pieniadze, kupowali nieruchomosci? Temu podobne sprawy, nalezy rowniez bezwzglednie scigac i karac. Prawo i Sprawiedliwosc, ta nazwa zobowiazuje!

A ten Gabrys razem z Laczewskim powinien kopac rowy. On teraz jeszcze nie wie czy bedzie wniosek o uchylenie immunitetu, Za kilka lat zrobi ten wniosek I jeszcze pare lat na jego rozpatrzenie przez mafie. Blazenada.

chodzily donosy ze za wykończenie Kaminskiego dostanie koryto MIN SPRAWIEDLIWOSCI seremecika mieli udupic a jego wsadzić tuskowate to interesik na interesiku

Wierząc w czyste intencje PiSu i że chociaz częśc sprawiediwości powróci do tego kraju, oby tak dalej. Te święte krowy i biznesowo się angażowały. Wystarczy popytać na swoich podwórkach z kim. Rozbić wszystkie mafie utrzymujące się od 1989 roku.Przez nie mase tragedii było a gruba kreska powinna też pogrążyć Mazowieckiego

PO to utrzymano w zawodzie i POwołano w III R.P. resortowych bezmózgich POtomków nie tylko w Prokuraturach i Sądach by spokojnie rozkraść i skorumpować kraj a to jak wszyscy dobrze widzą typowy dysPOzycyjny wierny sędzia Mafii Okrągłostołowej pilnujący wykonywania testamentu PRL!

Łączewski został kilka lat temu laureatem ,,Złotego Paragarafu" w uznaniu zasług. Organizatorem konkursu jest Kancelaria Sejmu -podówczas pod wodzą niejakiego Radka Sikorskiego. Zadanie z Mariuszem Kamińskim sędzia Łączewski wykonał wzorowo jak Piotrowicz więc nagroda była ,,nieunikniona".

POnoc włamywaczem był mecenas KON hop hop hop wskoczyl i wyskoczyl kto nie z nami ten JOP JOP HOP HOP czekam kiedy będzie na pierwszych stronach LISTA cennik LAPOWEK DLA HOP HOP HOP

Czy rozgrzana Tuleja, ideowy spadkobierca Widaja czy Michnika pozwoli na uchylenie imunitetu członkowi nadzwyczajnej kasy ludzi ???? Wątpię

Pan Bóg jak chce kogoś pokarać, odbiera mu najpierw rozum.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie zawodowe, WNOSZĘ O OBSERWACJĘ SĄDOWO-PSYCHIATRYCZNĄ SĘDZIEGO ŁĄCZEWSKIEGO. Facet jest fenotypowo dzieckiem alkoholików: łeb jak kubeł, bardzo niskie czoło, wada wzroku co najmniej minus 10 Dioptrii sferycznych i astygmatyzm z rozbieżnym zezem akomodacyjnym, włosy do przodu rosną, jakby wyrastały ze szczotki klozetowej. Ponadto sam ma zaburzenia z kręgu psychozy schizoidalnej: urojenia i rozszczepienie - "to nie ja, to ten drugi - włamał mi się do komputera i narzuca swoje myśli" (Dr Jekyll i Mr Hyde - dwa w jednym: apolityczny sędzia i bandyta - fanatyk polityczny - terrorysta).

czas najwyższy żeby to czerwone, zaprzane, zakłamane, zdegenerowane środowisko prokuratorsko-sędziowskie było traktowane jak zwykli obywatele i karani surowo, przykładnie za łajdactwo w biały dzień

Immunitety Sędziowskie wszystkie powinny być uchylone dla przyzwoitości.Przez 8 lat Kraj był niszczony a sędziowie spali.Za takie permanentne niszczenie dóbr pokoleniowych za przyzwoleniem np. TK (OFE i....)należy się ludziom przejrzysta i odpowiedzialna administracja.

Czyścić stajnię Augiasza! To cieszy.

liche to wszystko, nie mozna uwierzyc, ze takie mamy elyty w sadownictwie RP, wlasnie leci kolejny kabarecik w TVPInfo, to tacy udzie mieli kontrolowac praworzadnosc, dbac o sprawiedliwosc spoleczna ? Szczerze gratuluje Pani Wasserman & Komisji, odslaniaja............. PATOLOGIE RP z lat 1989-2016 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

To ten co orzekł wyrok wyższy niż żądał prokurator? Obawiam się.że ten sędzia złoży rezygnację z dalszego bycia pracownikiem sądu i przepisze się do grona "uczciwych i bezstronnych" adwokatów.

brawo, gówniarzy pogonic.

Głęboko wierzę, że kruk krukowi łeb urwie :))))

Sam się zgłosił aby na zlecenie "najważniejszej kasty ludzi" skazać Kamińskiego i całe szefostwo CBA ale nie wkalkulował swoich kłopotów wynikłych z głupoty jego, dyletanctwa,tendencyjności, zacietrzewienia i nienawiści do opozycji.Życzę temu bezmózgowi tego,żeby odebrali mu immunitet i postawili przed sądem.

Zaczęło sie przesłuchanie kolejnego świadka w sprawie Amber Gold. Kolejny rżnie głupa....
Powiązać w pęczki i wysłać do kamieniołomów. Co za ludzie? Zero samooceny. Niewinny każdy.Z marszu pozbawić prawa wykonywania zawodu. Splunąc pod nogi nie warto.

jak bedziecie robic to w takim tempie to nie zdazycie przed nastepna zmiana; apropos: Kiedy opublikujecie ANEX?

kup se u Macierewicza i nie zawracaj d...

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.