Szokujące ustalenia. To policja sprowokowała zamieszki na marszu w Brukseli. ZDJĘCIA

Szokujące ustalenia. To policja sprowokowała zamieszki na marszu w Brukseli. ZDJĘCIA - niezalezna.pl
W sieci pojawiły się zdjęcia i opis w jaki sposób policjanci wmieszali się w tłum i sprowokowali zamieszki podczas marszu upamiętniającego ofiary ubiegłotygodniowych zamachów terrorystycznych w Brukseli. „Funkcjonariusze przebrani w normalne ubrania typu „hooligan” wmieszali się w tłum przed tym, jak tłum zaczął się bronić. Gdy zaczęła się walka, policjanci założyli opaski, wyjęli pałki teleskopowe i bili ludzi – czytamy w opisie. 

Belgijska policja zatrzymała w niedzielę kilkanaście osób, gdy demonstranci, w tym wielu nacjonalistów, zignorowali apel władz o przełożenie marszu pamięci ofiar zamachów.

„Świnie są coraz inteligentniejsze” – tak zatytułowano wpis dotyczący policyjnej prowokacji w Brukseli. W wielkanocną niedzielę miał odbyć się pokojowy „Marsz przeciwko strachowi”. Miała to być forma protestu przeciwko wtorkowym zamachom terrorystycznym dokonanym przez islamistów w belgijskiej stolicy.

Marsz, w którym mieli wziąć udział najważniejsi europejscy politycy, został odwołany ze względu na bezpieczeństwo manifestantów. „Przyłączamy się do apelu władz o przesunięcie marszu na inny termin. Apelujemy o to, by nie przyjeżdżać w niedzielę do Brukseli”

– pisali w oświadczeniu organizatorzy.
 
Mimo odwołania marszu, ludzie zebrali się w centrum miasta i chcieli uczcić pamięć ofiar ataków terrorystycznych, akie miały miejsce ostatnio w tym mieście. Jak opisywał Reuters na miejscu pojawiła się głośno demonstrująca grupka protestujących.
 
Doszło do starć z policją, która użyła armatek wodnych. Na miejsce wezwano specjalne oddziały policji.

Jak czytamy w opisie na Facebooku, „jedną z istotnych rzeczy w trakcie marszu była podstępna strategia stosowana do aresztowania niektórych z najbardziej aktywnych demonstrantów”.
 
Autor wpisu dodaje, że marsz został brutalnie przerwany przez oddziały prewencyjne policji (czego można oczekiwać od antynarodowych władz „uchodźcy są mile widziani, obywatele nie są”).

Kilku tajnych funkcjonariuszy, noszących normalne ubrania typu "hooligan", przeniknęło do tłumu przed tym, jak oddziały policji zaatakowały go i czekał na reakcję. Tak szybko, jak tłum zaczął się bronić, tajniacy umieścili na przedramionach opaski, wyjęli teleskopowe pałki i zaczęli aresztować najaktywniejszych protestujących. Wyraźnie widać, jak grupa policjantów w cywilu bije ludzi, co widać na poniższych zdjęciach

– czytamy na Facebooku.Zobacz zdjęcia z prowokacji:

 

Pigs are getting smarter One notable thing about today’s anti-Islamist demonstration in Brussels is not so much the...

Opublikowany przez M8L8TH na 27 marca 2016

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.