Weto Victora Orbána. Nie będzie przymusowego przyjmowania imigrantów przez państwa UE

Weto Victora Orbána. Nie będzie przymusowego przyjmowania imigrantów przez państwa UE - niezalezna.pl
Węgierska Agencja Prasowa (MTI) podała, że rozmowy w Brukseli zostały zerwane po zawetowaniu mechanizmu przesiedlenia uchodźców. Wetował Viktor Orbán, premier Węgier - napisał na Twitterze Dominik Héjj, redaktor naczelny portalu kropka.hu.

Orbán zawetował mechanizm przesiedlenia migrantów do Europy z obozów w Turcji. Wcześniej mówił o tym, że granice Unii Europejskiej muszą zostać szczelnie zamknięte i nie ma możliwości, by Węgrom cokolwiek narzucano - dodał Héjj. Weto miał zgłosić także premier Włoch.

Informację o wecie Orbána potwierdził na Twitterze jego rzecznik Zoltan Kovacs.


fot.: Twitter.com

Dziś na szczycie UE-Turcja Ankara postawiła Wspólnocie twarde warunki. Podczas wspólnego obiadu z 28 szefami państw i rządów UE turecki premier Ahmet Davutoğlu zaprezentował całą listę oczekiwań swojego kraju w zamian za pomoc w rozwiązaniu kryzysu imigracyjnego. Ankara zażądała sześciu, a nie trzech miliardów euro wsparcia. Oprócz pieniędzy i politycznego uznania Turcja chciała także wprowadzenia kontyngentów syryjskich uchodźców, których UE miałaby odbierać samolotami i rozdzielać ich na swoje państwa członkowskie. Byłoby to około tysiąca osób dziennie, czyli 365 tys.osób w roku.

W unijnym szczycie bierze także udział polska delegacja z premier Beatą Szydło na czele.

Agencja MTI, która powołuje się na swoje dobrze poinformowane źródła w Brukseli dodaje, że po zerwaniu szczytu rozmowy toczą się między poszczególnymi państwami.
 

Opinie użytkowników

Jestem zszokowana taka postawa PIS.1milion zatrzymany islamistow
zarejstrowanych wprowadzenie a nastepnych 5000000 milionow lub
wiecej nowych osadnikow na Europejskiej ziemie ile trafi do Polski?
Zgodzenie sie na rzadania ISLAMSKIEJ TURCJI bez wizy wjazd do UE
to dopiero bedzie Wesolo socjale,praca,i 100 razy wiecej islamistow w UE.Szymanski znow pomogl jak mogl aby bylo zle.Jestesmy mniejszoscia europejska w Europie.Turecki najazd
i co to jest za roznica czy Afgan.Alban,Turek czy Syryiczyk
ISLAM ZWYCIEZA Islam jest jeden WROGOSC DLA INNYCH RELIGII
KULTURY I KRAJOW

Dumny Naród Węgierski :D

Zawsze Nam Braćmi!!!

Emigranci muszą wrócić tam skąd przybyli.

dobrze gdyby zabrali ze sobą kolesi pod pseudonimem KOD, nowoczesna i PO , Polska doskonale sobie bez nich poradzi.

Orban jak zawsze stanowczy, bezwzgledny i nie dajacy się omamić.Broni twardo pozycji i bezpieczenstwa Węgier.A nasz rząd? Szydło powinna była tak samo sie zachować .dlaczego mamy płacić (jako Polska i cała UE0 Turasom? za to że uszczelną granice? śmieszne to jest.Bo Turcy będa z czasem podbijać stawkę i będzie trzeba np. za rok podwoić kwotę dla Turcji.I znowu zacznie szantażować Erdogan UE że jka nie dacie to wam podeślemy miliony uchodżców.Tak bez konca.Za te pieniądze dawane Turcji można by było uszczelnić granice zewnętrzne UE i grecko-turecką .Niestety rząd pani Szydło nie pokazał stanowczej polityki wobec Turcji.

Jak nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj.Zagłosuj w następnych wyborach na po i resztę tej bandy to ci będzie lepiej!

Te zarzuty iż nie wiemy o co chodzi jakbyśmy głupi byli bo śmiemy krytykowac postawę polskiego rzadu szczególnie premier Szydło są śmieszne.Bowiem po to miedzy innymi oddałem głos na PiS mając nadzieję że ten rząd będzie w sprawach najeżdżców zachowywał sie podobnie jak Orban -stanowczo bez żadnych ustępstw wobec Turcji.Dlaczego mamy pozwalać sobie na dyktat turasów? dlaczego jako kraj europejski mamy siedziec cicho w twk ważnej sparawie która dotyczy przyszłości naszych dzieci także tych z Niemiec, belgii, Szwecji itd.Przeciez te rozwiązanie które chce Turcja stanowią zagrożenie dla całej Europy.Zarzuca się polskiemu rządowi że łamie konstytucję , ład medialny i nasyła jakąś nicnieznacząca komisję wenecką.I tym śmiesznym problemem sie główkujemy.Natomiast inwazja muzułmanów na nasz wspólny kontynent jest realnym zagrożeniem przy którym sprawy tj. komisja wenecka są tylko pierdołami.Dosłownie.

Inwazja muzułmanów jest zgodna z planami bolszewików trzymających w UE władzę, a podmiotowa Polska nie jest z tymi planami zgodna. To tyle a propos naszego główkowania mad Komisją Wenecko-Suchocką i innymi "śmiesznymi problemami".

Handel ludźmi i przywilejami - normalnie moralne średniowiecze...

Warto zobaczyc chociaz juz stare ale sytuacja dalej narasta a nie "wycisza" sie:
https://www.facebook.com/noszkurwamac/videos/10156514496295206/

Wygląda na to ,że UE będzie płacić Turcji za kontrolowany eksport islamistów na swój teren.
Przywódcom UE dobrze porąbało się w lewackich ,zakutych łbach.

Tozastanowmy sie teraz co Turcja trzyma w rekawie skoro tak sie panoszy i stawia warunki? Przeciez to jest jedno panstwo, ktore dyryguje poki co. Aczemu EU jest taka bezsilna i kuca? Co stoi za Turcja? Kto? Dlaczego nie wysyla sie ONU dla rozwiazania konfliktu? Stany tak "pieknie" wchodza w rejony wojny by "niesc pokoj" czemu wiec teraz nikt nic nie robi? Tu jest cala przyczyna.

Ci bolszewicy sieją fałsz na sieci, pani Premier nie decyduje, tuSSek zastosował Polsce prawo weto pozbawił Polskę do głosowania czytajcie dokładnie inaczej bolszewicy w mediach by pisali o PIS negatywnie nie Kapujecie.

Mylisz się, może i nie mogła głosować, ale Szydło mogła swoje zdanie przed i po negocjacjach wyrazić, a nie powiedzieć jest ZADOWOLONA z porozumienia

Czytać w wszędzie Pani Premier zgłosiła Tylko Poprawki nic innego nie przyjmie tySSek on się nabija z nas Polaków to bolszewicka gnida takie ma uprawnienia dane przez szkopkę,.

ORBAN to jedyny facet z "jajami" reszta to szmelc czyli szulc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zamiast 1 miliona nielegalnych imigrantów będziemy mieć 10 milionów legalnych imigrantów na tureckich paszportach plus dodatkowo 1 milion Syryjczyków z obozów w Turcji. I zapłacimy za to 6 mld EURO. Ale sukces, jak w Monachium w 1938 r.

Turcja sobie naprawdę leci [w imię islamu]

Jestem bardzo niezadowolony z braku polskiego weta w tej sprawie. W kolejnych wyborach zagłosuję na bardziej radykalne ugrupowanie.

A podpis gdzie jest twój,z po

Nie manipuluj. Glosowanie nie bylo konieczne wlasnie z powodu ustalonego z Beata Szydlo weta Orbana.

Makrela może wozić do niemiec islamistów. ma 17 mld salda na + i wydawać może jak chce, chociaż ta kasa jest z transferu zysków z krajów UE takich jak Polska, Czechy.

Szykanowany i poniżany przez lewacką jewropę Orban, w obronie chrześcijaństwa nadstawił drugi policzek, walczy aby przyszłe pokolenia nie zostały pozbawione Prawdziwego Boga. Wstyd mi za nasz rząd, który zachował się jak sześcioletnia stara oponka z autostrady na A4. Brak polskiego weta popierającego Orbana to jazda na takim flaku - niestety, daleko nie zajedziemy z takim rządem co będzie się słizgał na samych felgach.

Popieram, za dobre określenie rządu. Zdaje się, że jak poprzedni PO-PSL rząd, zaczyna się wślizgiwać do czarnej dziury Merkel i lizać ją. Nic dobrego to nie wróży, jak nie ma woli walki w rządzie Polskim.

Nie na twoją sflaczałą głowę ten temat. Węgry i Polska grają zespołowo, do jednej bramki. Nie ucz ojca dzieci robić.

Czemu Pani Premier nie stanęła po stronie Orbana, gdzie jej veto?

Po vecie Orbana oficjalny szczyt został ZERWANY a teraz trwają niewiążące rozmowy pomiędzy państwami.Tak uzgodniła Szydło z Orbanem.My jesteśmy w gorszej sytuacji wobec UE z powodu naszych wrogów wewnewtrznych /KOD,PO,N.,sytuację zTK i inne /niż Węgry i dlatego tak postąpiła Szydło jednocześnie zabezpieczając Polskę przed dalszym napływem islamistów.Ustalenia grupy Wyszechradzkiej +Macedonia i Rumunia są solą w oku Niemiec /UE/ bo zablokowane granice zabezpieczaja nas przed Islamistami !!!!!

Spytaj Tuska dlaczego odebrał Polsce prawo weta

Odebranie Polsce weta, przez Tuska jest dobrą wymówką, Polacy popierający obecny rząd to kupią, a PiS nie narazi się Merkel. Prawda jest taka, że Tusk nie jest już premierem i nie ma żadnych praw decydowaniu o losach naszego państwa, decyzję w sprawie przyjęcia uchodźców zostaje podjęta na spotkaniu szefów rządów i głów państw UE, a nie na poziomie ministerialnym. Tusk mógł wyrazić tylko swoją opinie, która w żaden sposób nie jest wiążąca dla Polski.

BRAWO P.ORBAN !!! a jak glosowala P.B.Szydlo???
Cos za cicho o tym??? Czyzby jedna sie ugiela!?!?!

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.