Referendum ws. imigrantów? Premier Szydło: Może trzeba będzie zapytać obywateli

Referendum ws. imigrantów? Premier Szydło: Może trzeba będzie zapytać obywateli - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska

– Premier Orban zapowiedział referendum w tej sprawie. Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. Może tak, może trzeba będzie zapytać obywateli – stwierdziła premier Beata Szydło, pytana o imigrantów.

Szefowa rządu była gościem TVP Info. W specjalnym programie, odpowiadała na pytania dziennikarzy z trzech działów: gospodarka, polityka społeczna i polityka zagraniczna. Jedno z pytań dotyczyło problemu imigrantów.

Premier Orban zapowiedział referendum w tej sprawie. Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. Może tak, może trzeba będzie zapytać obywateli – powiedziała premier. Dodała też, że „nie jesteśmy gotowi na przyjmowanie imigrantów”. – Europa nie jest gotowa – zaznaczała, dodając też, że „trzeba znaleźć rozwiązanie”. Jednocześnie podkreśliła, że wyobraża sobie sytuację, w której Węgrzy powiedzą uchodźcom „nie”.

Przypomniała również, że w tym roku zadeklarowaliśmy przyjęcie pięciuset cudzoziemców. – Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków. Nie przyjęliśmy jeszcze żadnego migranta i na razie pewnie nie przyjmiemy – zaznaczyła premier. – Chcemy mieć prawo opiniowania, czy dane osoby możemy przyjąć, czy nie zagrażają naszym obywatelom – dodała.

Opinie użytkowników

Od ponad miesiąca na stronie Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów-Ruch Kontroli Władzy (www.stowarzyszenierkw.org) zamieszczone są formularze referendalne w w sprawie "nachodźców" oraz zakazu sprzedaży polskiej ziemi cudzoziemcom. Wystarczy pobrać, wydrukować i wysłać...

... po wydrukowaniu, oczywiście podpisać...

A dlaczegoby nie zapytac samych zainteresowanych? Przeciez to ludzie a nie meble. Ta kwestie nalezaloby przypomniec unijnym urzednikom i trzymac sie takiej wersji. Dobrze wiemy ze uchodzcom do nas niespieszno mozna to wykorzystac.

Pani premer jak Pani pyta to ja odpowiadam.
Trzeba przyjac w imie solidarnosci europejskiej I ludzkiej.

Szanowna Pani marionetka, wydmuszka,
Info. - do końca b.r. mamy w planie przyjęcie 400 uchodźców z Syrii, a wszystko w imię solidarności europejskiej i ludzkiej - czy Pani życzy sobie więcej?

Wiemy, że jest referendum zbędne, bo większość Polaków także lewicowych, nie chce tutaj imigrantów niosących terroryzm. Jednak radziłbym zrobić referendum, po to, żeby UE nie mogło używać żadnych mechanizmów totalitarnych wobec rządu w Polsce. POskomlą, że tego nie ma w traktatach, ale będą musieli przełknąć prawdę. Chyba że ktoś sfałszuje referendum co jest możliwe przy obecnej polityce lewicowej i terrorystycznej UE, do której także zaciągnęła Zuckerberga i takie portale jak Facebook.

I z czego tu sie cieszyc? Premier zamiast powiedzieć,że nie zgadzamy się na kwoty uchodzców ustalane przez UE,że chcemy referendum w tej sprawie,że naród powinien o tym zdecydować to mówi "nie wiem,czy to dobre rozwiązanie" , "może". Krótka piłka!-nie zgadzamy się na kwoty ustalane przez UE i przeprowadzamy referendum w którym naród zdecyduje. A nie jakies "może trzeba będzie zapytac obywateli"

Jak to żadnego? A ponad milion Ukraińców, którym stworzono lepsze warunki życia od tych, jakie mają Polacy i którzy między sobą zwą siebie "osadnikami w Polsce", lub kolonistami? Niedawno polski rząd został zaatakowany przez ministra Ukrainy, który oburzony był tym, że P. premier Szydło określiła tych Ukraińców w Polsce mianem "uchodźców", bo według niego są to właśnie "osadnicy".
Inną sprawą jest kwestia pohańców, dlaczego P premier spełnia antypolskie decyzje byłego obozu władzy? To naturalne, że w tej kwestii, tak ważnej trzeba się zapytać Polaków o zdanie, to demokratyczne głosowanie byłoby bardziej wiążące, niźli totalitarne zagranie Kopaczowej. Pozdrawiam

Referendum jest zbędne. 80% Polaków z pełną świadomością śmiertelnego zagrożenia nie życzy sobie w naszym kraju żadnych islamistów. Pozostałe 20% jest niedoinformowane lub okłamane przez garstkę lewicowych propagandystów.

*

Szczególny ubaw mam jak spotykam kumpli z młodości - była w omim otoczeniu grupka punków - lewicowi anarchiści, "antyfaszyści", antyrasiści, gębusie pełne frazesów "stop deportacjom", "każdy człowiek jest legalny", "jedna rasa ludzka rasa".

Pojechali na zachód. popracowali w Londynie, Stockholmie, Paryżu, Berlinie... Wrócili zionąć twardą nienawiścią do każdego "kolorowego". Życie w społeczeństwie multikulti roztrzaskało ich młodzieńcze ideały.

Jest to zabawne ale też gdy chwilę nad tym pomyślimy - bardzo smutne...

jak Polske może być stać na udzielenie schronienia tysiącom uchodzcow 'merkelowych' jak Polske nie było stać by sprowadzić ze Wschodu do Polski naszych rodakow których Historia skazala na rozlake z Ojczyzna,

Oj! TRZEBA !! TRZEBA !!

Ani jednego Araba z tych pięćiuset, co to zobowiązaliśmy się przyjąć ("zobowiązaliśmy się"? kto się zobowiązał? Ja nie!), Ale jeśli chodzi o referendum, to czy macie pojęcie ile u nas jest lewactwa, które zagłosuje na TAK? Wszysce popierający PO, Nowoczesną i PSL, a może jeszcze jacyś się znajdą. To dajcie sobie.

Po tak dramatycznych sytuacjach w bogatych i prawie bezludnych ( prawie zerowy przyrost naturalny ) i starych mieszkańcach tychże krajów każdy rząd zapraszający 'uchodżców" dostał takiego kopa,że dla obecnie polskiego rządu powinna to być nauczka i nie jest zobowiązany dotrzymywać zdradzieckiej umowy zawartej tylko z Merkel przez byłych przegranych ! Nie wyszło im i pod grożbami ewentualnie braniem pod pic cyt; jak unia to unia usiłują zmusić pozostałe kraje,które dzięki właściwym ludziom rządzącym uniknęły tak potwornej klęski. Merkel ani pozostałe lewaki nikogo nie pytali o zdanie ! to i my mówimy cyt; jak unia to unia w tak podejmowanych decyzjach !!! Bez planu bez przygotowania narobili bigosu niech teraz sami go żrą . Polska nie dostałaby ani 1 gr. na ich utrzymanie ! i to byłoby dorżnięcie watahy . Polecam naszym rządzącym brać taką ewentualność pod uwagę bo jest b. prawdziwa . Już pokazali jakimi są dla Polski unijnymi partnerami i gdzie nasze miejsce . Na szczęście w porę doszedł do władzy PIS i to samodzielnej i wróciła wiara w Boga . Bo po takich historiach tylko Bóg nam dopomógł .

" Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. " - to moze niech pani kogos zapyta, moze ktos bedzie wiedzial.

500+ będzie głównie dla "uchodźców"...
500+ to akurat kiepski pomysł, ale wielu odbiorcom tych 500 sie podoba i rząd na pewno miał jasnośc w tym względzie. Ja też uważam, że przy takich naciskach i burdach ze strony Targowicy rząd musi sią jakos bronić i mieć za sobą Polaków i te 500+ jest po to. Ale zrujnowana Polske trzeba przebudować od podstaw tak, zeby ludzie mogli tyle zarobic i widzieć przyszlośc, żeby chcieli świadomie mieć dzieci. Na razie poprzedni rząd zostawił ok 1.5 bln długu, a nowy rząd nadal zaciaga długi.http://niewygodne.info.pl/artykul6/02852-ZUS-potwierdza-gigantyczny-deficyt.htm
http://niewygodne.info.pl/arty...
http://niewygodne.info.pl/arty...

Ja ostatnio, będąc w Jaworznie w galerii handlowej Galena, widziałem trzech mężczyzn o arabskim wyglądzie, mówiących w dziwnym (huczącym) języku. Jeden z nich usiłował w łamanym angielskim kupić wołowinę.

Oczywiście i dodać jeszcze zmianę konstytucji i likwidację TK, dość tego cyrku z nadtrybunałem syjonu.

No wreszcie Pani Premier wypowiedziała się ..... i takie jest moje zdanie a piszę je dlatego, bo znam nastroje ludu w temacie .TAK! TAK! TAK! Pani Premier referendum ! ....tylko czy jesteście gotowi nie spełnić obietnicy wobec Merkel jaką przysięgli na kolanach byłe pieski aportujące i lekceważące naród . Będzie żle bardzo żle gdy oni tu zostaną bez specjalnego nadzoru a przecież obozów nie chcemy prawda ? bo mamy dramatyczne wspomnienia i przeżycia .Obecnie znów niemiecka Merkel to robi . Ci ludzie mają nieludzkie warunki w obozach i są już zamykane !!!! niemiecki rząd nie stać utrzymywać w godnych warunkach mimo tego jaką kasę dostali z UE to nas tym bardziej .Ponieważ nam kasy na nich nie dadzą to jest pewne na bank . To będzie finansowa kęska narodowa i będzie już po nas pod każdym względem .

Popieram w 100%- nie przyjmować uchodżców.Przeprowadzić referendum, niech wypowie się społeczeństwo w tej sprawie.Nie
po to płacimy podatki,żeby nie czuć się bezpiecznie w swoim domu i na ulicy oglądać się za siebie.Skoro Pani Merkel ich
zaprosiła, to niech ich gości u siebie.
Nie będziemy kręcić na siebie bata!

Rozumie, że referendum to ma być taka podkładka dla UE. Bo to, że ani naród ani aktualna władza nie zamierza żadnych uchodźców przyjmować to jest oczywiste i bez referendum.

Radzę nie wpuszczać tych dzikusów do Polski!Nie z powodu przekonań politycznych,ale z obawy za bezpieczeństwem nas Polaków!Przybywa ich masa i tylko patrzeć jak dostaną w odpowiednim czasie sygnał do ataków,zamachów....to jest celowa inwazja.Co będzie jeśli zdobędą broń na przykład odebraną policjantom w Niemczech,Francji...Zrobią żeż jakiej świat nie widział,a ich "religia" to istny holokaust dla katolików według nich niewiernych.Nie chcę,żeby na naszych ulicach dochodziło do napadów,gwałtów.Wszystko jest udokumentowane na filmach,artykułach w internecie i myślę,że rządzący to widzą!Nie ma co się uginać przed naciskami ue.POLSKA ISTNIAŁA I BĘDZIE ISTNIEĆ BEZ TEGO KOŁCHOZU!!!

Oczywiście że trzeba ogłosić referendum! Zachodnie lewactwo kierowane przez FSB najpierw zrobiło z nas swoją kolonię a teraz chce zalać islamistami aby już ostatecznie nas zniszczyć. Dlaczego nasi politycy nie potrafią się targować? Przecież to takie proste: Oni nie chcą nam dać stałych baz wojskowych - to my mówimy że nie wpuścimy imigrantów, nie chcemy gender, politpoprawności, opodatkowujemy banki i supermarkety. Kiedy oni mówią - dobra macie już te bazy to my mówimy OK, ale nie bedziemy płatnikiem brutto w UE, itd. Polityka to zwykła licytacja.

Tylko referendum. O jego wynik, możemy być spokojni. Po tym się dzieje w dzikich krajach na zachód od Odry w krajach skandynawskich, tylko zacietrzewiona lewacka hołota i debile, mogą chcieć multi - kulti w naszej Ojczyźnie. Pod wpływem najeźdźców, Niemcy gniją i giną. To koniec ich państwa i narodu. O czym wprost mówi ta młoda dziewczyna http://vod.gazetapolska.pl/125...

Jak to dobrze, że mieszkam w Polsce.

Jeżeli ktoś chce przyjąć muslima w Polsce to musi się zobowiązać własnoręcznym podpisem że bierze takiego do swojego domu odpowiada za jego działania ,płaci za jego leczenie ubezpieczenie zdrowotne,płaci za niego podatki.
A nie wrzeszczeć żeby przyjąć do Polski a potem niech to się martwią tą zarazą inni. Nie ma przyzwolenia na takie działania Komunizm-Faszyzm-muslim to taka sama zbrodnicza ideologia i nie ma to nic wspólnego z religią!

referendum to głupota, ja na nie z pewnością nie pójdę, w demokracji jest jedno referendum wybiera się ludzi przy urnach do sejmu, na prezydenta itp i oni mają rządzić, a wyrzucanie 100 milinów złotych w błoto organizując durne spędy jest szczytem debilizmu. będzie tak jak referendum w październiku 2015 roku frekwencja 7%. partia która wyrzuca 100 milinów złotych w błoto powinna te pieniądze oddać z swojej kasy, wtedy poszli by po rozum do głowy. to że Polacy nie chcą muzułmańskich imigrantów to każdy na trzeźwo obserwujący sytuację w kraju wie, nie potrzeba żadnych referendów.

Też uważam, że takie referendum byłoby naszym alibi dla Unii Europejskiej. W końcu podczas debaty w Parlamencie Europejskim na temat Polski, Guy Verhofstadt powiedział, aby rząd Polski wykonywał to, co chce większość polskiego społeczeństwa. Tak więc, jak by z Komisji Europejskiej zaczęli się czepiać, to nasz rząd mógłby się zasłaniać tłumaczeniem, typu: "Przeprowadziliśmy referendum w tej sprawie, większość Polaków wypowiedziała się przeciw i postępujemy zgodnie z wolą naszych obywateli. Więc o co wam chodzi?". Co jak co, ale w tym przypadku, to jestem na 99.9% pewien, że frekwencja będzie znaczne.

Frekwencja w referendum będzie z 90%.
UE jest oburzona że Węgry robią bo UE wie że obywatele nie chcą islamizacji kraju. Nie chcą by dzieci były zaczepiane na basenach, w drodze do szkoły itp. Nie chcą by kobiety były traktowane jak "zwierzyna łowna". To inna kultura.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.