​O Niezłomnych w Pałacu Prezydenckim

​O Niezłomnych w Pałacu Prezydenckim - niezalezna.pl
foto: Eliza Radzikowska-Białobrzewska/prezydent.pl

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie w sprawie akcji „Wyklęci-Niezłomni. Przywróćmy pamięć naszym Bohaterom”.

Organizatorzy akcji przekazali na ręce podsekretarza stanu w KPRP Wojciecha Kolarskiego petycję zawierającą ponad 80 tysięcy podpisów, dotyczącą wydobycia, zidentyfikowania i godnego upamiętnienia Bohaterów Polskiego Podziemia Niepodległościowego spoczywających w dołach śmierci na terenie Cmentarza Powązkowskiego. „Nie spoczniemy, dopóki ostatni Żołnierz Wyklęty nie zostanie wyjęty z dołów śmierci. „Łączka” musi być przebadana do końca” – brzmi motto autorów petycji.

Państwa akcja ma wyjątkowe znaczenie, dla nas współpracowników prezydenta i dla samego prezydenta Andrzeja Dudy, i to nie tylko ze względu na niezwykle zacne grono komitetu honorowego akcji czy jej zasięg, ale ze względu na jej istotę i cel – podkreślił minister Kolarski. – Akcja wpisuje się w upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, Niezłomnych. Ta tradycja staje się fundamentem wolnej Polski, a naszym obowiązkiem jest godne uczczenie naszych bohaterów – zaznaczył.


fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska/prezydent.pl

Minister przypomniał, że 24 lutego mija 63. rocznica śmierci generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, którego szczątki – co bardzo prawdopodobne – mogą spoczywać właśnie w dołach śmierci na „Łączce”.

Akcja „Wyklęci-Niezłomni. Przywróćmy pamięć naszym Bohaterom” została zapoczątkowana przez Fundację Łączka z Warszawy, Fundację Niepodległości z Lublina i Fundację Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego z Krakowa. W skład komitetu honorowego poparcia wchodzą m.in. Zofia Pilecka-Optułowicz, por. Józef Bandzo ps. Jastrząb, płk Tadeusz Bieńkowicz ps. Rączy, prof. Andrzej Nowak, wdowa po prezesie IPN Januszu Kurtyce Zuzanna Kurtyka, prezes Komitetu Katyńskiego Andrzej Melak.

Opinie użytkowników

PROSIMY!!!! w tvp info wiecej o Prezydencie ,,dzialaniach rzadu ,,,i własnie takich informacji jak o zołnierzach wykletych .Cały dzień i wieczor o Bolku ,,,jak łapna temat ,,zwariować mozna

No właśnie.
W poniedziałek oglądałem w TVP INFO, o 20.00 debatę o stu dniach rządu PBS.
W mojej ocenie w tej stacji nic się nie zmieniło.
Pewni ludzie [P0/Psl-zsl/Petru (i kukiz'15!)] wypowiadali się bez żadnych problemów i nikt im nie przerywał.
Natomiast człowiek z PiS nie mógł się nawet wypowiedzieć bez żadnego przerywania i przeszkadzania.
I to ma być merytoryczna debata ?!
I to ma być kultura?!
Prym w przeszkadzaniu wiodła Pani Plichowicz z ugrupowania Pierdu. No cóż, nie umiała inteligencją to próbowała krzykiem. Tego nie dało się oglądać i kilka minut później zmieniłem kanał.

A jaka konstytucja obowiązuje w ludowym skansenie nie wiadomo
dlaczego nazywanym Polską ?

Kwietniowa czy prawny gniot napisany przez komunistów dla komunistów ?

PRL przyniósł masowy alkoholizm.

Do tej pory nie wytrzeźwieli.

Dokładnie. Bardzo piękna akacja. Tak samo jak gest p. Macierewicza na prośby Żołnierzy Wyklętych.
Prosili p. Macierewicza o jakieś wsparcie finansowe, bo wielu żyje w biedzie, nie stać na leki i na jedzenie, prosili o jakiś dodatek finansowy do rent.
p. Macierewicz pochylił się nad losem bohaterów i przyznał im... mundury.
Co do dodatków finansowych to raczej... nie wiadomo.
Mundur też coś, można sprzedać na bazarze Różyckiego, zawsze to parę złotych.

nikoś wyjmij pampersa i opisz go z natury. To łatwiejsze

Idiotyczny wpis. Prawda cię boli.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.